Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par Strūves popularizēšanu

Gulbenes novada domē šodien, 8.aprīlī, notika seminārs-diskusija par UNESCO Pasaules mantojuma objekta - Strūves ģeodēziskā loka - popularizēšanu un saglabāšanu Vidzemē. Pasākumu organizēja Ģeotelpiskās Informācijas aģentūra. Pasākumā varēja piedalīties visi interesenti.


Gulbenes novadā atrodas divi Strūves ģeodēziskā loka punkti. Viens ir Beļavas pagasta Kārtenes pilskalnā, otrs – Stabu kalnā Rankā.


Latvijā uzmērīti 16 punkti, no kuriem UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauti divi - "Jēkabpils" Jēkabpilī un "Sestukalns" Ērgļu novadā.


Pasaules kartes tika pārzīmētas pēc tam, kad deviņpadsmitā gadsimta vidū tika veikta viena no vērienīgākajām Zemes uzmērīšanas kampaņām jeb Strūves ģeodēziskā loka punktu uzmērīšana, kas notika arī Latvijas teritorijā. 2005.gadā Strūves ģeodēziskais loks tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā unikāla, sava laika garākā un precīzākā ģeodēzisko uzmērījumu sistēma un izcila sava laika zinātnes vēstures un tehnikas attīstības liecība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas