Diskutēs par atkritumu savākšanu 20

Gulbenes novada domes deputāte Ieva Grīnšteine rosina izvietot atkritumu konteinerus automašīnu stāvlaukumos, atpūtas vietās un citur, lai netiktu izmētātas plastmasas pudeles, maisiņi, papīri, izsmēķi, tātad viss, kas paliek pēc uzturēšanās sabiedriskās vietās.

“Ierasts, ka visu savāc un sakopj Lielās talkas laikā. Varbūt daļu šim mērķim paredzēto līdzekļu varētu novirzīt, lai atkritumus savāktu savlaicīgi. Ne labākā mūsu novada vizītkarte, iebraucot no Smiltenes puses, redzama automašīnu stāvlaukumā pie Gaujas tilta. Liels paldies Rankas pagasta pārvaldei, kas šo vietu sakārtoja. Bet kas tur notiek tagad! Turklāt tā nav vienīgā vieta, kur krājas atkritumu kalni. Ja nebūs pietiekami daudz atkritumu tvertņu, tad tie, protams, mētāsies visur,” ir neapmierināta I.Grīnšteine.

Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons skaidro, ka vēlējās pārņemt stāvlaukuma apsaimniekošanu, taču tāda atļauja netika dota. Tas ir AS “Latvijas valsts ceļi” īpašums, tāpēc atkritumu urnas ir jāizved uzņēmumam. “Tāda ir vienošanās ar uzņēmumu. Tiesa, nezinu, cik regulāri tas notiek,” atzīst M.Jansons.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš norāda, ka   pilsētā publiskajās atkritumu urnās, par kurām nav jāmaksā, cilvēki naktīs samet savus atkritumus, tāpēc tvertnes tiek uzreiz piepildītas.

“Aizkapos nolikām trīs konteinerus atkritumu šķirošanai, bet tajos tika mests pilnīgi viss iespējamais, sākot ar sadzīves atkritumiem un beidzot ar vecām gultām. Arī Ābeļu ielā 8 noliktajos konteineros ir līdzīgi, tāpēc tas ir sāpīgs jautājums,” atzīst G.Āboliņš. Iespējams, ka labiekārtošanas iestādes darbinieki var braukāt apkārt un savākt izmētātos atkritumus, lai tie tik strauji nekrātos publiski pieejamajos konteineros.

Deputāts Valtis Krauklis iesaka pieaicināt AS “Latvijas valsts ceļi” pārstāvi, lai diskutētu un vienotos par atkritumu savākšanu publiskās vietās. ”Pilsētā ir daudz darīts, lai būtu publiski pieejami atkritumu konteineri. Lai gan cilvēki ir kļuvuši apzinīgāki, nereti pie konteineriem tiek sanesti veci dīvāni un viss pārējais,” secina V.Krauklis.

Paredzams, ka deputātu saruna ar pilsētas un pagastu pārvalžu vadītājiem, ar atbildīgo dienestu un pieaicinātajiem speciālistiem notiks 31.jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

ziņa

Cilvēku nekaunība un mantrausība iet roku rokā. Cik vieni grib pelnīt uz miskastes rēķina tik otri nekaunīgi grib taupīt izmetot atkritumus tur kur nav jāmaksā.
Iespējams no tā var izdarīt secinājumus:
1. Pilsētā iebrauc (pārceļas) liels skaits lauku iedzīvotāju kopā ar viņu dzīvesveidu, kas nekad nav bijis saistīts ar maksāšu par miskasti.
2. Atkritumu apsaimniekotāji šā vai tā saņem samaksu par šādu atkritumu izvešanu, tikai samaksāts tiek no kopējiem līdzekļiem (mājas, pagasta, novada).
3. Cilvēku kūtrums un nevēlēšanās cīnīties ar cūkām kas - veic remontdarbus bez saskaņošanas būvvaldē, līdz ar to tiem netiek uzlikts pienākums īrēt būvgružu konteinerus!

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 12:42

>

3. punkts ir iemesls vismaz 70% no visiem lielgabarīta atkritumiem kas mētājās!

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 12:56

piekrītu

Par kolhozniekiem, taisnība. Viņiem nav tādas domāšanas - maksāt par atkritumu izvešanu, var taču kaut kur izmest vai sadedzināt pagalmā. Izbrīna cits, kāpēc viņus nepiespiež maksāt par atkritumu izvešanu. Lai cik zaļi dzīvoti, mūsdienās nemēdz tā būt, ka nerodas atkritumi.

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 13:21

to: piekrītu

Laukos viņiem ir jāpērk maisi, kurus pēc tam atkritumu apsaimniekotājs savāc.
Problēma ir tad kad tie "lauki" pārceļas uz pilsētu. Tad visi atkritumi no viņu lauku mājām tiek paķerti līdzi uz pilsētas konteineriem, vai nomesti aiz konteineriem.

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 13:40

janka

Viss jau būtu labi, ja tas būvgružu konteiners nebūtu tik mazs, bet maksā tā itkā būtu no zelta.

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 14:59

Rasa

bildei ar tekstu nav pilnīgi nekādas loģikas

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 12:49

Vērotājs

Bet varbūt vajadzētu sniegt pakalpojumu lielo gabarītu atkritumu izvešanai.Un tad tās gultas -dīvāni nemētātos pie konteineriem? Atbatuktu uz mājām un savāktu.

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 13:57

kaimiņs

Pakalpojums ir.
Ja par konkrēto Nākotnes ielas 2/9 miskasti, tad tās pašas mājas iedzīvotāji vien tos atkritumus tur sameta. Ja vajag varu pat dzīvokļa Nr. pateikt un fotogrāfijas parādīt ar personām kas tos atkritumus izmet.
Saites:
https://photos.app.goo.gl/C5NcDqJiR2nxfRQ96
https://photos.app.goo.gl/9jrSHpTFXYghfwkz9
https://photos.app.goo.gl/Vcien3qrGadQHR1w7
https://photos.app.goo.gl/2Ci1DxXjb1AN6BKw8

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 14:11

https://photos.app.goo.gl/2Ci1DxXjb1AN6BKw8

Kāds atpazīst fotogrāfijā redzamo subjektu un var nosaukt vārdu uzvāru?

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 14:23

Banānu čiekuri.

Baigi līdzīgs darbmācības skolotājam bij. sarkanajā skolā, tas bija sen. Ludis???

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 16:07

?

Kurš zina,kur tieši jāzvana par lielgabarīta atkritumiem,skapi,piemēram?

pirms 3 gadiem, 2018.07.31 09:06

Watchdogbitch

Ēst nedodiet, ļaujiet pastučīt! Kaimiņš-klauvētājs vispirms varētu savu bērnu, kaķu un suņu atstātās mīnas savākt, tad vaidēt par svešām lupatām un skapjiem. Ir novērots, ka daudziem tās izliktās mantas ir vajadzīgas un tās tiek paņemtas. Par lielo atkritumu izvešanu tikpat jāmaksā, viena lupatu kaste vairāk vai mazāk neko nemaina. Bet suņu apķēzītie mājas stūri gan maina! Kad kaķu un suņu saimniekiem tiks piemērora atbilstoša nodeva, lai nebūtu ik pa solim jākāpj pāri mīluļu vēdera izejai? Suņu tualete aiz loga kaimiņienei netraucē, svešs skapis gan! Tādi cilvēki gulbenē.. ! pretīgi

pirms 3 gadiem, 2018.08.01 14:52

no kaimiņa saktu punkta

Piekrītu par nepieciešamību sodīt suņu turētājus! Bērni iet zālājā spēlēties, bet suņu saimnieki tur izved savus četrkājainos ***eļus.
Par atkritumiem "Watchdogbitch" nepiekrītu. Visiem viena kārtība! Sadzīves atkritumi kopējā konteinerā, pārējie par papildus samaksu, lielgabarīta konteinerā kurš diemžēl ir jāpērk katram atsevišķi savu atkritumu izvešanai!

pirms 3 gadiem, 2018.08.01 16:06

Vija

Kaut kad pašvaldības policija solīja uzlikt novērošanas kameras. Atrisinātos visas problēmas. Tikai viens BET, kādam ar to ir jāstrādā. Aizies klusais telefons, kādu sodīs, kādam aizrādīs.....Un vēl, vai visi, kuri ir noslēguši līgumus, par atkritumiem arī maksā ? Nu ne tak. Līgums ir, bet atkritumus it kā neražo. Muļķības, kur tad tos liek ? Ne jau visu var sašķirot. Te būtu atbildīgajiem dienestiem jāpiestrādā.

pirms 3 gadiem, 2018.07.30 18:01

es

Vienkarsi Gulbene vajag ierikot lielgabarita atkritumu savaksanas laukumu, ka tas ir civilizetos apstaklos, nevis, lai cilveki nakts aizsega vilktu vecas gultas un citas lietas pie atkritumu konteineriem.Jautajums Krauklim- kur Gulbenes iedzivotajiem likt lielgabarita vecas mebeles°°

pirms 3 gadiem, 2018.08.01 06:27

kuku

Nodot otrreizejai pārstrādei kopā ar veciem com jauniešiem

pirms 3 gadiem, 2018.08.01 14:43

zx\

Kraukli,atbildi! Vienreiz paklusē,neko sakarīgu nepateici!

pirms 3 gadiem, 2018.08.02 09:24

Ance

Nevajag"liet",ja nezināt par laukiem. Mūsu pagastā pie katras mājas ir konteiners.un izved,kā katrs ir noslēdzis līgumu. Ja mēs pagastā lauku mājās varam sašķirot,tad pilsētniekam gan nav ko raudāt. Viss degungalā.

pirms 3 gadiem, 2018.08.02 16:15

Vietējās ziņas