Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divas bijušās policistes apstrīd atlaišanas likumību 7

Divas Gulbenes bijušās policistes apstrīd atlaišanu un vēlas panākt atjaunošanu darbā par vecākajām inspektorēm. Tāpēc viņas apstrīd Valsts policijas lēmumu par atvaļināšanu no dienesta 2009.gada nogalē. Administratīvā rajona tiesa Valmierā pērn 4.novembrī paziņojusi lēmumu, ka noraida šo prasību. Tiesas spriedums ir pārsūdzēts. Drīzumā, 15.februārī, lieta tiks skatīta nākamajā instancē - Administratīvajā apgabaltiesā Rīgā.

No tiesas materiāliem izriet, ka Valsts policija abas darbinieces iepriekš ir brīdinājusi, ka viņas tiek atvaļinātas no dienesta iekšlietu iestādēs saskaņā "ar iestādes vai amatpersonas amata likvidāciju vai amatpersonu skaita samazināšanu".

 

Abām policistēm piedāvāts policijā veikt citus amata pienākumus, faktiski viņas tika pazeminātas amatā. Tomēr viņas tam nav piekritušas, jo, kā norādījušas abas, viņām bija atbilstošas zināšanas, nepieciešamā kvalifikācija un pieredze tieši tajā darbā, ko veica līdz tam.

 

Pieteicēju ieskatā faktiski ir veikta Gulbenes rajona policijas pārvaldes reorganizācija, nevis likvidācija, mainot iestādes nosaukumu un pakļautību, kā arī ir notikusi vienīgi amatpersonu skaita samazināšana. Pēc pieteicēju domām, policijā nav notikusi objektīva izvērtēšana, pirms pieņemts lēmums par viņu abu atvaļināšanu.

 

Šajā lietā atbildētāji tiesā ir Iekšlietu ministrija un Valsts policija. Iekšlietu ministrija norādījusi, ka tika likvidēti pieteicēju ieņemamie amati, nevis notika amatpersonu skaita samazināšana, kuras gadījumā būtu izlemjams jautājums, kura amatpersona paliks dienestā.

 

Pamatojoties uz Valsts policijas pavēli, ar 2009.gada 31.augustu tika likvidēta Gulbenes rajona policijas pārvalde un 77 amata vienības tajā, tostarp tika likvidēti seši vecāko inspektoru amati, arī tie, kurus ieņēma abas prasības pieteicējas. Tika apstiprināts Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa 36 amata vienības.

 

No tiesas materiāliem izriet, ka abām prasītājām ar 2009.gada 31.decembri ir piešķirta izdienas pensija.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

es

Pareizi alkohols vainīgs jo abas to nelietoja.Kas lieto tie aiz.nem viņu vietas.

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 21:18

tā jancīgi sanāk

Abas kundzes esot izdienas pensijā no 31.12.2009. !!! Ja man ( un daudzīem citiem) būtu tā godam nopelnītā iespēja jau spēka gados saņemt pensiju, īpaši krīzes laikā, kad tik daudziem trūkst iespēju strādāt algotu darbu, ar patiesu prieku atdotu vietu jaunajiem. Savu lietderību varētu pierādītu... ui kur .... Bet pie mums taču visam ir jābūt likumīgi , vai ne!

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 15:00

Jānis

Pareizi, katram ir jācīnās par savām tiesībām, neviens cits jūsu vietā nedarīs. Nevar vienmēr paļauties uz administrāciju. LAI JUMS VEICAS!

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 11:23

es

Pieteicēu amats vismaz viens vēl šodien pastāv,tā ka nav taisnība,ka tika likvidēti

pirms 9 gadiem, 2011.02.05 00:04

Vietējās ziņas