Divas poliklīnikas, divas attieksmes 15

Nevienam nav noslēpums, ka Gulbenē šobrīd faktiski ir divas poliklīnikas, kuras pieder dažādiem īpašniekiem. Vai pašvaldības attieksme pret abām ir vienāda?

"www.draugiem.lv" izveidotajā SIA "Marmed" profilā ir lasāma šāda informācija: "Tā kā SIA "Marmed" visus pakalpojumus šobrīd esam spiesti sniegt par maksu, vērsāmies Gulbenes novada domē ar lūgumu atbalstīt iedzīvotājus, kam piešķirts trūcīgās personas statuss un segt viņiem izdevumus par mūsu iestādē saņemtajiem pakalpojumiem atbilstoši Pašvaldību likumam. Diemžēl domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa atbildes vēstulē 1.augustā lūgumam ir atteikusi, kā pamatojumu minot to, ka visi pakalpojumi tiek nodrošināti SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība."  

SIA "Marmed" savā profilā arī norāda, ka "tādējādi, atsakot izdevumu kompensāciju trūcīgajām personām, tiek pārkāpts gan Pašvaldību likums gan Pacientu tiesību likums, kas 8.punktā paredz tiesības izvēlēties ārstu un ārstniecības iestādi, neskatoties uz statusu, ienākumu līmeni un citu, kā arī tiek demonstrēta savu interešu nostādīšana augstāk par pacientu interesēm". Uzsvērts arī, ka "šī problēma neskar Balvu novada iedzīvotājus, kuriem pašvaldība nodrošina izdevumu kompensāciju atbilstoši likumam". "Marmed" piedāvā iespēju ikvienam savam pacientam ar pilnu S.Daudziņas atbildes vēstules tekstu iepazīties, interesējoties pie "Marmed" administrācijas.

 

"Marmed" vēl tikai citē vienu no S.Daudziņas domugrudiem atbildes vēstulē šai veselības aprūpes iestādei: "Gulbenes novada pašvaldība ir viena no SIA "Balvu  un Gulbenes slimnīcu apvienība" kapitāla daļu turētājām un tāpēc ir ieinteresēta, lai veselības aprūpes pakalpojumus iedzīvotājiem Gulbenē nodrošinātu šis uzņēmums."

 

Kāpēc izveidojusies šāda situācija? To S.Daudziņa "Dzirkstelei" skaidro šādi: "Gulbenes novada pašvaldība atbalsta uzņēmējdarbību Gulbenes novadā un priecājas par katru uzņēmumu, kurš veic novadā uzņēmējdarbību un maksā valstij un novadam nodokļus. Viens no pašvaldības uzdevumiem ir nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību novada iedzīvotājiem, kas notiek sadarbībā ar Veselības Ministriju un ievērojot Ministra kabineta noteikumus un citus likumus. Mūsu pašvaldības iedzīvotājiem ir pieejami visi veselības aprūpes pakalpojumu prioritārajā grozā iekļautie veselības aprūpes pakalpojumi (atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība"). Šos pakalpojumus par valsts finansējumu nodrošina ģimenes ārsti, ginekologa privātprakse, neirologa privātprakse un SIA " Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība". Nevienai no šīm iestādēm pašvaldība nemaksā par pacientu ārstēšanu un konsultēšanu, tādējādi radot vienādu uzņēmējdarbības vidi. Par valsts atbalstu trūcīgām personām nevaru komentēt, bet pašvaldības sociālā dienesta sniegtie pabalsti un atbalsts nav pakārtots kādai konkrētai medicīnas iestādei, piemēram, vientuļu cilvēku nokļūšanu mājās sociālais dienests nodrošina neatkarīgi no ārstniecības iestādes atrašanās vietas. Un, protams, kā vieni no īpašniekiem esam ieinteresēti slimnīcu apvienības attīstībā."

Saskaņā ar "Lursoft" datiem SIA "Marmed" ir reģistrēta šā gada 3.janvārī. Tās pamatkapitālā ir 2000 latu. Uzņēmumam ir divi dalībnieki - gulbenietei Mārai Rožlapai pieder 75 procenti kapitāla daļu, gulbenietei Aelitai Beinarovičai - 25 procenti. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir M.Rožlapa.

 

Jau rakstījām, ka līdz 18.jūlijam SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" piederēja Balvu, Gulbenes, Viļakas, Baltinavas un Rugāju pašvaldībām, taču pēc šo pašvaldību nesen pieņemtajiem lēmumiem SIA pārgāja privātā investora - SIA "Medicīnas sabiedrību vadība" - kontrolē, tai slimnīcu apvienībā pieder 57,66 procenti kapitāldaļu. SIA "Medicīnas sabiedrības vadība" 70 procenti kapitāldaļu pieder Marģerim Zeitmanim, Alīdai Vānei - 30 procenti. Uzņēmums dibināts 11.jūlijā, tā pamatkapitālā ir 2000 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Koļa

šitās abas marmedienes ir jacenes audzēknes, pacientus viņas labi var apkalpot ceļā uz morgu

pirms 8 gadiem, 2012.11.07 13:31

Vislabāk pateikts komentārā: " BŪS KVALITĀTE - BŪS KLIENTI!". Trūcīgos arī var pievilināt attieksme un pakalpojumu kvalitāte, un tas ir godīgāk, nekā izdiņģēt naudu no domes tāpat vien. Bet ... ar attieksmi ir kā ir... pieredzēts ne tas labākais no īpašniecēm.

pirms 8 gadiem, 2012.11.05 12:13

saule

cik smiekliigi..
.visi vienmeer visu zin! ko kursh var nomaksaat, ko nee....

Interesanti komentaari, lai neteiktu vairaak.
Latvieshu daba izpauzhas visaa spilgtumaa....un tikumi ar...
... ka tikai kaadu apriet....

pirms 8 gadiem, 2012.11.05 11:17

jajaa

maara kaadai uzkapusi uz kaajas un tagad meegina atspeeleeties pati vainiiga taisi pati savu biznesu tad redzes cik tev reejeeju buus

pirms 8 gadiem, 2012.11.05 09:56

Anda- jatbilde jāa

Nē, runa iet par naudu- rakstā skaidri rakstīts: " vērsāmies Gulbenes novada domē ar lūgumu atbalstīt iedzīvotājus, kam piešķirts trūcīgās personas statuss un segt viņiem izdevumus par mūsu iestādē saņemtajiem pakalpojumiem"

pirms 8 gadiem, 2012.11.04 19:59

jāa

vai dažam labam komentētājam nav kaut kas sajucis? runa jau neiet par naudu, bet attieksmi.

pirms 8 gadiem, 2012.11.04 09:43

super

kad piedāvāja mūsu slimnīcā strādāt, tad jaunās aldziņas bija par mazu, uzcepa savu uzņēmumu, atkal par maz?

pirms 8 gadiem, 2012.11.03 11:58

hi hi

juri kaada vecaa labaa slimnica tu tu tuuuuuuu

pirms 8 gadiem, 2012.11.02 13:08

Cilvēku pašiniciatīva, uzņēmējdarbība - tas vienmēr ir pozitīvi jāvērtē. Kauns par nenovīdīgajiem. Ko paši varat? Visur, kur strādā mūsu pašu cilvēki, ir pelnīta vienādi laba attieksme no pašvaldības un no sabiedrības. Nevajag ēst nost savējos bez sāls!!! Bet tas jau latviešu dabā... Māra, turies, Tev ir domubieddri, kuri ciena un atbalsta Tevi un Tavu kolektīvu!

pirms 8 gadiem, 2012.11.02 09:42

lieciet aiz auss

Būs kvalitāte būs klienti un nevajadzēs ubagot naudu,bet ja tāda kvalitāte/atieksme kā vecajā slimnīcā,tad jums ir jāizput.

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 19:46

pats

Ko tā Beineroviča gan grib? Jaunā daktere slimnīcā ir 3 x jaukāka. Un par Māras intelektu neizteikšos.

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 19:32

Juris

Cik dzirdēju, tad ārsti tajā marmedā neko nesņem.
Un kāpēc mana nodokļu maksātāja nauda no Gulbenes būtu jāmskā marmedam?? Ja jau šos pakalpojumus var saņemt mūsu vecajā labajā slimnīcā trūcīgie pilnīgi bez maksas? Tur nu Daudziņai pilnīga taisnība.

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 19:07

Modris

te darisana ar nesleptu korupciju, bet tas ir normali pie mums

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 17:22

urbis

Ļoti uzskatāmi no šīs informācijas ir redzams, ka te ir darīšana ar slēptu korupciju. Pašvaldībai jābūt ieinteresētai iedzīvotāju veselības aprūpes piejamībai, neraugoties, kam kas pieder vai nē. Daudziņas k-dzei nedrīkst būt nekāda ieinteresētība ne pašvaldības ne savu personīgo interešu vārdā, bet tikai un vienīgi interesei jābūt novada iedzīvotāju labā. Pašvaldības vadītājam vajadzētu būt uzmanīgākam ar šāda veida paziņojumiem, bet- kāda cibiņa tāds vāciņš...

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 16:13

Vietējās ziņas