Diviem auto Gulbenes novadā anulē tehnisko apskati riepu stāvokļa dēļ 14

Valsts akciju sabiedrība “Ceļu satiksmes drošības direkcija” kopā ar Valsts policiju turpina reidus, lai pārbaudītu automašīnu riepu stāvokli. Piektdien, 20.decembrī, reids notika Gulbenē.

Direkcijas Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Ieva Bērziņa “Dzirksteli” informē, ka Gulbenē kopumā direkcijas un Valsts policijas reidā pārbaudīti 217 vieglie automobiļi. No tiem 2 bija ar šai sezonai neatbilstošām riepām - auto īpašniekiem sastādīti protokoli un spēkratiem noņemtas tehniskās apskates uzlīmes. “Tas nozīmē, ka viņiem mēneša laikā auto jāuzrāda tehniskās apskates stacijā,” skaidro I.Bērziņa.

Savukārt 11 auto īpašnieki tika brīdināti, jo viņu automobiļiem riepu protektora dziļums bija apmēram 4 mm. Laika posmā, kad Ceļu satiksmes noteikumi paredz obligātu ziemas riepu lietošanu, minimālais pieļaujamais riepu protektora dziļums: ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem, ir vismaz 4 mm; ziemas riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām, ir vismaz 4 mm; jebkurām riepām, kas uzstādītas kravas automobiļiem ar pilnu masu, kas lielāka par 3,5 tonnām, ir vismaz 2 mm; jebkurām riepām, kas uzstādītas autobusiem ar pilnu masu, kas lielāka par 3,5 tonnām, ir vismaz 3 mm.

Turklāt riepai nedrīkst būt kordu atsedzošs bojājums (iegriezums, plīsums un tamlīdzīgi), atdalījies protektora slānis, vecuma dēļ radušās plaisas, atdalījies protektors vai sānu aizsargslānis, korda plīsuma izraisīta riepas deformācija. Kaut arī transportlīdzekļu riepu vecums Latvijā nav ierobežots, tomēr direkcija autovadītājus aicina neizmantot riepas, kas ir vecākas par 5-6 gadiem

Pievieno komentāru

Komentāri 14

???

Un Tu, neklaun, zini kā jāmēra? Padalies!

pirms gada, 2019.12.24 12:37

!!!

Tu tāpat nesapratīsi.

pirms gada, 2019.12.24 13:46

???

Es arī redzu "dauņu bazaru". Viens ir !!!, bet otrs esi Tu....... Tava valodiņa to apstiprina par visiem 100% :D Priecīgus svētkus!

pirms gada, 2019.12.25 07:31

Lote

Ja būtu uzsalis, es saprastu, jo tad tiešām tas apdraud arī citus, bet uzskatu, ka šajā gadījumā varēja iedot brīdinājumu, lai līdz salam saved savas riepas kārtībā. Tas ir mans viedoklis, bet zinot, ka radari peļņu valstij nenes, tad kaut kā jau tas budžets ir jāpapildina...... Pagājušajā gadā nofotografēju vienas policijas automašīnas riepas ziemas sezonā, ja varētu šeit pievienot foto, tad to izdarītu..... tām vienkārši nebija ko mērīt..... ņemot vērā, ar kādu ātrumu dažādās situācijās pārvietojas pati policija, bet vispār mūsu valstī tas ir pieņemts, redzēt skabargu cita acī, bet ar savu sadzīvot.....

pirms gada, 2019.12.25 10:47

Zābaks

Vēl var pavērot, ar kādiem ķeburiem, tie miskastes, raksta protokolus. Gan jau, ka paši dzer kā lopi, sit sievu, piesedz cīgu kontrabasu un apzog valsti vēl 100 veidos. Priecīgus svētkus!

pirms gada, 2019.12.25 12:02

???

Ceri, ka mūžīgais rudens ir iestājies? Tad Tev varētu piekrist....... Pagaidām tas tiešām tas apdraud citus, jo pastāv iespēja pāris stundu laikā temperatūrai mainīties no plus grādiem kaut vai uz mīnus 2-5..... Ar to pietiek, lai "plikriepļi" mētātos pa grāvjiem, slīdētu pretējā joslā, Tavā auto...... Gribi teikt, ka tad Tevi apmierinātu atbilde, piemēram: atvaino, Tavu auto sasitu, jo man plikas riepas, bet salu nesolīja, mīnus grādu vakarā nebija, aizbraucu ciemos, piesala, kaut kā jau mājās jātiek, vispār es reizi nedēļā braucu, tāpēc ziemas riepas nevajag...... Ja tā, tad viss ok.....Ja nē, tad nav ko aizstāvēt citu apdraudētājus!

pirms gada, 2019.12.26 10:13

guļ un kasa kul

Priekš tā ir vesels kantoris,kuram jāseko,vai neveidojas bīstama situācija uz ceļa.Krievu laikos brauca ar vienām riepām cauru gadu,kas nejēdz braukt,lai iet kājām.

pirms gada, 2019.12.26 14:19

Pēteris

Ja tehniskā apskate izieta, tad to kautkādi policisti nevar anulēt!! Pilnīgs absurds! Tā, kā vairs nebūtu citu sodīšanas veidu -tā ir patvaļīga un prettiesiska rīcība. Tiesāties vajag..

pirms gada, 2019.12.25 16:32

???

Mācies saprast rakstīto, redzēto u.t.t......... Ir konkrēti uzrakstīts, ka valsts akciju sabiedrība “Ceļu satiksmes drošības direkcija” kopā ar Valsts policiju turpina reidus! Uzliec brilles, foto var redzēt, ka mēra CSDD teh.kontroles darbinieki! Paaugstini savu izglītības līmeni, izlasi MK noteikumus "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa", tad sapratīsi kurš un par ko anulē apskates.... Tad nerakstīsi muļķības par kaut kādu tiesāšanos........

pirms gada, 2019.12.26 11:32

Ssss

Pareizi ta jabut lai skatas savas masinas nevis tikai braukt uz prieksu un kadu notriekt cilvekus.Malaci policisti.

pirms gada, 2019.12.27 12:03

?

Varbūt paturi savus murgus pie sevis? Nemāki rakstīt, tad sēdi mierīgs un attīsties!

pirms gada, 2019.12.27 13:56

Vietējās ziņas