Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dodas svētceļojumā uz Aglonu 2

Svētceļnieki no visas Latvijas, arī Gulbenes, plūst uz ticīgo ļaužu svētvietu - Aglonu
Vakar no rīta pēc lūgšanas dievnamā 45 svētceļnieku no Gulbenes devās tālajā ceļā uz Aglonu, lai 14. un 15.augustā tur personiski izdzīvotu ticības svētkus. No mūsu pilsētas garo ceļu līdz Aglonai kājām mēro gan jaunieši, gan pieaugušie.

Pie Gulbenes katoļu baznīcas "Dzirkstele" satika gan svētceļniekus, gan to pavadītājus.
Svētceļnieku vidū ir daudz jauniešu. Gulbenes vidusskolas 9.klases skolēns Aigars Magone svētceļojumā arī iet jau trešo gadu, jo viņam vienkārši tas patīk un par grūtībām viņš nesūdzas. Savukārt Stāķu pamatskolas 9.klases skolēns Matīss Andrejs Obrumāns ceļā uz Aglonu dodas otro gadu. Gulbeniete Sandra Aņisimova stāsta, ka viņa katru gadu nāk pavadīt ceļā savu meitu Janu, kura kājām uz Aglonu dodas jau trešo reizi. Arī gulbeniete Diāna svētceļojumā iet jau trešo gadu.

 

Gulbenes katoļu draudzes priesteris Vjačeslavs Bogdanovs "Dzirkstelei" stāsta, ka šogad svētceļojumā iet vairāk gulbeniešu nekā, piemēram, pagājušajā gadā. Kopā ar viņiem ceļā devies arī Gulbenes katoļu baznīcas jaunais palīgmācītājs no Polijas, kurš pie mums ir ieradies pagājušajā mēnesī. Pagaidām gan vēl nav zināms, cik ilgu laiku viņš pavadīs Gulbenē. Jaunais mācītājs ar svētceļniekiem sarunājies angliski, jo pagaidām viņš tikai apgūst latviešu valodu, bet jau ir iemācījies pāris frāzes.


V.Bogdanovs saka, ka šogad svētceļnieki iet pa jaunu maršrutu, kurš ved gar Lubānas ezeru.
Svētceļniekiem vakar bija paredzēts noiet apmēram 20 kilometrus. Nakšņo viņi teltīs, skolās un kultūras namos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Nevajag nedarbus darīt! Jādzīvo katra diena saskaņā ar Dievu un savu sirdapziņu. Bet nevar jau zināt kāda nu mums tā sirdsapziņa katram ir....

pirms 8 gadiem, 2011.08.09 13:26

Jānis Dj

Tā kā manai iepriekšējai draudzenei Santai Jermacānei no Beļavas ļoti nepatika svētceļnieki, tad es šogad arī eju ar kājām uz Aglonu. Lūgšu par savu mammu, kas man ir palikusi vienīgā uz šīs pasaules. Es esmu katolis. Lai Dieva mīlestība un prieks pavada mūs visus! Vēlos Dievmātei izlūgties piedošanu par visiem saviem nedarbiem. Lai Dievs ir mums grēciniekiem žēlīgs!

pirms 8 gadiem, 2011.08.06 08:09

Vietējās ziņas