Domā, ka nākamajā gadā vajadzēs samazināt kultūras pasākumu skaitu 2

Lai gan rajona kultūras un tautas namos Ziemassvētku noskaņās notiek dažādi koncerti, kuros uzstājas gan pašmāju pašdarbības kolektīvi, gan viesmākslinieki, tomēr kultūras darbinieki ir nobažījušies, vai nākamajā gadā spēs par visu samaksāt māksliniekiem.

Nespēsim samaksāt "Esmu patīkami pārsteigta, ka īpaši pēdējā laikā pagasta cilvēki aktīvi apmeklē visus kultūras pasākumus, dažkārt zālē tik tikko visiem pietiek vietas. Tomēr nākamajā gadā būsim spiesti samazināt pasākumu skaitu, jo nespēsim samaksāt muzikantiem, kā arī viesmāksliniekiem, kuri par uzstāšanos prasīs salīdzinoši vairāk nekā šogad," saka Litenes pagasta tautas nama vadītāja Maija Leimane.

 

Viņa pat domājusi atteikties no tradicionālās Jaungada nakts balles, bet pagasta ļaudis, īpaši jaunieši, bijuši tie, kuri lūguši saglabāt šo tradīciju, tāpēc balle būs. "27.decembrī visi laipni aicināti uz pagasta mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncertu, kurā uzstāsies deju kopa "Litenietis" dziedās vokālais ansamblis, uzstāsies dramatiskais kolektīvs, līnijdejotājas un mūsdienu deju pulciņa dalībnieki," stāsta M.Leimane.

 

Balles nebūs

Arī Rankas pagasta kultūras nama vadītāja Mudīte Šnē ir līdzīgās domās. Pirmo reizi pēc daudziem gadiem pagastā nebūs arī gadu mijasnakts balles.

 

"25 gadu laikā, kopš strādāju, vēlos būt kopā ar saviem tuviniekiem," saka M.Šnē.

 

"Ja agrāk plānojām, kādus māksliniekus aicināt, kādu vokāli instrumentālo grupu ballei izvēlēties, ņēmu vērā arī pasākuma apmeklētāju gaumi, tad turpmāk nāksies vispirms rūpīgi padomāt, kā rīkoties, jo nav garantijas, ka naudas ieņēmumi par pasākumu būs tādi, lai varētu samaksāt māksliniekiem," piebilst vadītāja.

 

26.decembrī kultūras namā notiks koncerts, kurā uzstāsies dziedātāja Endija, par kuru saka, ka viņai piemīt eņģeļa balss.

 

"Endija šogad ir pārcēlusies no Dienvidāfrikas uz Latviju. Viņai ir plašs repertuārs. Endija dziedājusi dievnamos Piebalgā, Madonā un citur," informē M.Šnē.

 

No kalpa līdz ķēniņam

Tirzas pagasta kultūras namā 1.janvārī notiks tradicionālais Jaungada karnevāls "Latvija - laikmeta griežos". Kultūras iestādes vadītāja Alda Alberte stāsta, ka masku klāsts šoreiz var būt ļoti plašs, sākot no kalpa vienkāršā tērpa līdz ķēniņa mantijai. Ar sponsoru palīdzību labākajām maskām esot sarūpētas arī balvas.

 

"Krīzes situācijā cilvēkiem būs jāiemācās daudz citādāk sagatavoties Ziemassvētkiem, tāpēc rajona kultūras darbiniekiem, kuri pie mums pulcēsies izbraukuma seminārā, rādīsim, no kādiem materiāliem pavisam vienkārši izgatavot, piemēram, svečturus. Karošu meistars Viesturs Kļaviņš divus jau pagatavojis no bluķiem un brusu galiem," stāsta A.Alberte.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ja kas

Baltajā pilī gan nekādas balles nebūs - aizej un paskaties, kāda izskatās tā pils :D

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 16:49

ko ta citi raud ?viņiem vizmaz kaut kas ir,bet Gulbenē vispār nekas nenotiek..........ak jā BALTAJĀ PILĪ BŪS BALLE IEEJA-30 LS
VAI TAD TAS IR NORMĀLI???/

pirms 12 gadiem, 2008.12.18 17:49

Vietējās ziņas