Domā par Zaļā tirdziņa attīstību

Finanšu komitejas sēdē pašvaldības aģentūras "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" direktore Iveta Kovtuņenko deputātiem demonstrēja zīmolu “Ražots Gulbenes novadā”, kuru Zaļā tirdziņa apmeklētāji vizuāli varēs novērtē jau aprīlī, kad tirgošanās atsāksies Jaunatnes parkā.

Finanšu komitejas sēdē deputāti atbalstīja precizējumus, kas skar nodevas pašvaldības aģentūras "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" rīkotajā Zaļajā tirdziņā.


I.Kovtuņenko norāda, ka maksas ir simboliskas. Piemēram, pēc pārējas uz eiro ziedu tirgotājiem būtu jāmaksā nodeva 1,42 eiro, bet tas varētu būt 1 eiro. Samazinājums skar arī citas pozīcijas, piemēram, lauksaimniecības produktiem tie būtu nevis 2,85 eiro, bet gan 2 eiro.


I.Kovtuņenko “Dzirkstelei” stāsta, ka tirgotājiem gan savējiem, gan svešajiem par attiecīgo pozīciju tiek iekasēta vienāda nodeva. Piemēram, ja vēlas tirgot ziedus, jārēķinās ar 1 eiro lielu nodevu, gaļas tirgotājiem nodeva ir 10 eiro, arī alus un alkoholisko dzērienu tirgotājiem jārēķinās ar 10 eiro lielu nodevu. “Nodevas tālāk tiek ieguldītas tirgus attīstībā,” norāda I.Kovtuņenko.


Labiekārtošanas iestāde ir izgatavojusi 30 galdus. “Mēs saviem tirgotājiem tos dodam par brīvu,” stāsta I.Kovtuņenko un piebilst, ka turpmāk katram vietējam ražotājam pie galdiņa būs atpazīšanas zīme, savukārt nākotnē ir iecerēts, ka vietējie Zaļajā tirdziņā tirgosies speciāli izgatavotā linu apģērbā.

Tā kā portālā “www.dzirkstele.lv” ir uzsākts forums par to, ka atsevišķi tirgotāji Zaļajā tirdziņā ir negodīgi, pārdodot nekvalitatīvus gaļas kūpinājumus, I.Kovtuņenko uzsver, ka tiks runāts ar tirgotājiem par preces kvalitāti.


“Šī problēma ir jārisina, lai mums visiem būtu iespējams iegādāties tikai kvalitatīvu preci vai produktu. Lūgums visiem, kam ir objektīvas pretenzijas, nākt, teikt vai zvanīt pa tālruni 29131404. Uzklausīšu, risināšu problēmas ar tirgotājiem, jo mums pašiem jāpanāk, ka Zaļajā tirdziņā var nopirkt tikai kvalitatīvas preces un produktus. Arī es uzskatu, ja maksājam naudu par preci, tad pretī vēlamies saņemt kvalitāti,” portāla “www.dzirkstele.lv” forumā raksta I.Kovtuņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas