Domās variantus, kā rīkoties 3

Izglītības pārvaldes vadītāja, tiekoties ar pašvaldību vadītājiem, pagaidām ne par ko nevienojas
Gulbenes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone informē, ka vakar viņa tikās ar visiem pašvaldību vadītājiem, lai diskutētu par to, kā skolām un skolotājiem izdzīvot šajā laikā.

"Kopējais samazinājums izglītībai ir par 40 procentiem. Proti, šobrīd izglītībā jau ir samazināti 20 procenti un tagad finansējums izglītībai atkal jāsamazina vēl par 20 procentiem. Tas ir par 29,4 miljoniem latu," laikrakstam norāda L.Jansone. Kā rīkoties tālāk?

L.Jansone pašvaldību vadītājus informēja par to, ka Izglītības un zinātnes ministrijā ir izstrādāti seši varianti, kādi varētu būt vairāk nekā 29 miljonu ietaupīšanai.

"Visi varianti ir slikti - sākot ar to, ka par 20 procentiem samazina darba samaksu par vienu likmi (21 kontaktstundu) katram pedagogam, un beidzot ar to, ka palielina gandrīz uz pusi darba slodzi, bet gandrīz par to pašu samaksu. Runājām par to, ka par šiem jautājumiem jāsāk domāt jau tagad, nevis tad, kad ievēlēs jauno novada domi. Mums vajag izstrādāt vairākus plānus, kā mēs varētu darīt un ko mēs varētu ieteikt jaunajai novada domei. Pagaidām mēs vēl ne par ko nevienojāmies," saka L.Jansone.


Viņa piebilst, ka pašvaldību vadītāji ir gatavi arī turpmākām sarunām, bet nav gatavi pieņemt konkrētu lēmumu.

Veidos darba grupu

Izglītības pārvaldes vadītāja uzsver, ka viņa ir par to, lai visām skolām būtu iespējams turpināt darbu.

"Bet vai skolotāji būs visi ar mieru strādāt par mazāku darba samaksu nekā valdības noteikto, bet tajā pašā laikā tā saglabājot visas izglītības iestādes? Tie ir divi svaru kausi, uz kuru pusi tie nosvērsies, to šobrīd vēl neviens nav gatavs pateikt. Bet nav nekā sliktāka par neziņu, jo cilvēkiem ir jāzina, kas viņus sagaida," saka L.Jansone.


Ja, piemēram, likvidē kādu skolu, tad cilvēki vasarā varētu mēģināt meklēt citu darbu vai arī sekot līdzi izglītības ministres Tatjanas Koķes aicinājumam pašnodarbināties (piemēram, kļūt par privātskolotājiem). "Lai gan nesaprotami, kas ar to ir domāts lauku rajonos," atzīst L.Jansone.


Izglītības pārvaldes vadītāja norāda, ka būs jāveido darba grupa, jo līdz novada vēlēšanām darbs nedrīkst apstāties.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

upsss

"21 kontaktstunda", kāpēc nepasaka cik par šīm kontaktstundām ir liela alga bez % samazinājuma, lai mēs pārējie varētu saprast, cik tad lieli ir šie 20% ? Cik man ir zināms, pedagogiem līdz šim ir bijušas ļoooti labas aldziņas. Priekšlikums, nopublicēt pedagogu algas laikrakstā, tāpat, kā Jūs to darāt ar mūsu pagasta večiem... Būtu interesanti paskatīties... Starp citu, tas pats ir arī ar dakteriem... Nu protams, vienmēr un visur ir un būs izņēmumi, tāpēc jau iepriekš atvainojos, ja kādu aizskāru...

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 17:03

sss

Es domaaju, ka sen jau viss ir nolemts, tikai joprojaam nevienam nav drosmes to pateikt. Skaidriibai par naakotni ir jaabuut jau maija beigaas, nosleedzot maaciibu gadu! Nedriikst ne skolotaajus, ne beernu vecaakus maldinaat liidz augusta beigaam un tad pazinjot, ka sleegs vienu vai otru skolu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:43

ww

es dopāju ka netikai skolotājiem tagad irgrūti bet visiem strā'dajošiem vienalga kur tu strā'da un cik daudzi ir tādi kas strā'da ar vairāk kā 8 stundas par 160ls. Vispār jau jāpriecājās ka šajos laikos vismaz ir kāds darbs

pirms 11 gadiem, 2009.04.21 14:38

Vietējās ziņas