Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dome algos Samariešu apvienību 1

Sociālā aprūpe mājās novada vecajiem vientuļajiem cilvēkiem un invalīdiem Gulbenes novadā šogad, visticamāk, kļūs modernāka un efektīvāka, jo pašvaldība šīs funkcijas veikšanu uz vienu gadu deleģē biedrībai “Latvijas Samariešu apvienība”.

Apmēram divus mēnešus būs tā saucamais pārejas laiks, pēc kura mājas aprūpi pa jaunam organizēs Samariešu apvienība. Tā ir sabiedriskā labuma organizācija, kurai ir tiesības piesaistīt ne tikai pašvaldību, bet arī valsts un Eiropas Savienības fondu finansējumu.

23.decembra domes sēdē deputāti nobalsoja par pašvaldības sadarbību ar Samariešu apvienību, līdz ar to vietējie 45 aprūpētāji pilsētā un pagastos darbu nezaudēs. Līgumattiecībās ar aprūpētājiem pašvaldības vietā piedāvā stāties Samariešu apvienība. Savukārt pašvaldība paturēs tiesības noteikt klientus, kam sociālā aprūpe mājās ir vajadzīga, kā arī kontrolēs šā pakalpojuma sniegšanas kvalitāti. Apvienība uz līgumattiecību periodu kļūs par novada sociālā dienesta struktūras sastāvdaļu. Tā kā apvienības pakalpojumus jau izmanto iedzīvotāji Balvos, Madonā, Smiltenē un Jaunpiebalgā, paredzams, ka šī organizācija tieši Gulbenē varētu izveidot savu reģionālo centru.

Komitejas sēdē deputāti pozitīvi vērtēja šo ideju. Novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs pastāstīja, ka šogad pašvaldība sociālo mājas aprūpi ir nodrošinājusi 93, bet pašlaik nodrošina 72 iedzīvotājiem, no kuriem tikai 6 piedalās ar savu līdzmaksājumu par šo pakalpojumu. Visiem pārējiem ienākumi (pensija) ir pārāk niecīgi, lai to darītu. Mājas aprūpe klientiem tiek sniegta dažādos līmeņos atkarībā no viņu veselības stāvokļa. Desmit mēnešos sociālajai mājas aprūpei novadā pašvaldība ir tērējusi aptuveni 60 000 eiro kopā ar visiem maksātajiem nodokļiem. Uz deputātu jautājumiem atbildēja arī apvienības pārstāvis Viesturs Kleinbergs.

Jau rakstījām, ka Samariešu apvienība izmanto mūsdienu tehnoloģijas, pirmkārt, tā ir drošības poga. Tiešsaistē ar samariešu zvanu centru klienti var justies droši, ka nepieciešamības gadījumā tiks izsaukta ātrās palīdzības mediķu brigāde. Pakalpojums “drošības poga” ir arī aprīkots ar kustību sensoru. Tas nozīmē, ka dispečers pats sazināsies ar aprūpējamo vai meklēs palīdzību, ja konstatēs, ka mājās nenotiek nekāda kustība jau vairākas stundas. Samariešu atbalstu mājās nodrošina arī īpaši aprīkotas automašīnas, kurās ir duša ar silto un auksto ūdeni, tualete, gāzes plītiņa, ledusskapis, veļas mazgājamā mašīna, specializēts aprīkojums pēdu kopšanai un matu griešanai. Aprūpes auto ceļo pie klientiem uz viņu mājām un piedāvā visus pieejamos pakalpojumus.

Vidēji pašvaldībai par vienu aprūpējamo mēnesī Samariešu apvienībai būs jāmaksā no 75 līdz 95 eiro atkarībā no izraudzīto pakalpojumu apjoma.

Mājas aprūpes pakalpojumu biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” sāka piedāvāt 2013.gadā.

Biedrībai ir uzkrāta darba pieredze, strādājot gan galvaspilsētā, gan laukos.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Prieks

Jaunā gadā priecīgas ziņas- beidzot šajā purva dīķī sastāvējušais ūdens tiek sakustināts vairākās jomās. Tā tik turpināt! Veiksmi!

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 15:49

Vietējās ziņas