Dome neplāno paaugstināt nodokli 2

Lai gan kopš 1.janvāra ir spēkā grozījumi likumā par nekustamā īpašuma nodokli, Gulbenes novadā, iespējams, šajā gadā nepiemēros jaunu kārtību nodokļa aprēķināšanai.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa stāsta, ka nākamceturtdien tiks sasaukta novada domes sēde, kurā tiks lemts par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību 2012.gadam.

 

"Pašreiz nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas speciālists sagatavo aprēķinus divos variantos - vienā variantā, ja mēs rīkotos atbilstoši pašreiz apstiprinātajiem grozījumiem noteikumos, un otrā variantā - ja mēs pieturētos pie iepriekšējās kārtības un neko negrozītu. Lai gan tas, protams, būs arī atkarīgs no deputātu lēmuma domes sēdē, pastāv ļoti liela iespēja, ka tiks lemts šogad neko negrozīt un nemainīt, lai iedzīvotājiem nebūtu jāuztraucas un lai tas nav steigā pieņemts lēmums. Tādas ir mūsu tiesības - mēs varam uzlikt ierobežojumu jauno noteikumu piemērošanai uz vienu gadu," saka S.Daudziņa.

 

"Runājot par tā saucamo "šķūnīšu" nodokli, šo būvju uzskaite ir neprecīza, lai arī būvju skaits ir liels, aprēķini pēc kadastra reģistra informācijas liecina, ka ieņēmumi, ko varētu Gulbenes novadā šajā nodoklī kopumā iekasēt, ir salīdzinoši nelieli - aptuveni 700 lati, taču izvērtējot vēl arī administrēšanas izmaksas, novada budžetā nebūs ievērojams zaudējums, ja neiekasēsim nodokli par palīgēkām. Manuprāt, jāpiemēro lielāks nodoklis ēkām, kuras nav uzturētas kārtībā, vidi degradējošas, taču pirms tam jāizstrādā saistošie noteikumi un laikus jāinformē īpašnieki."

 

Sākot ar 2012.gadu, ar nekustamā īpašuma nodokli tiks apliktas garāžas (nodokļa likme 0,2%). Šis jauninājums noteikts likumā, un pašvaldība nav tiesīga lemt par ierobežojumu. Kopā novadā ieņēmumi no garāžām varētu būt aptuveni 800 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ods

Noteikti vajag paaugstināt ,jo valstij vajag stuti .

pirms 9 gadiem, 2012.01.17 18:39

upsis

Jo nevienam novada domē nav mugurkaula, lai pateiktu, ka novadam ir vajadz;īgi līdzekļi, bet viņi nezin un nemāk pateikt, kā tos iegūt...

pirms 9 gadiem, 2012.01.17 17:50

Vietējās ziņas