Domē paredz piemaksas ar papildu darbu 14

Piektdien deputāti nobalsoja par Gulbenes novada domes darba samaksas un sociālo garantiju nolikumu. Tas ir dokuments, kāds arī līdz šim bija nepieciešams, lai reglamentētu darba attiecību nosacījumus bijušā rajona pašvaldībās. Tomēr “Dzirksteles” rīcībā šāds nolikums nonācis pirmo reizi. Iepriekš, piemēram, Gulbenes bijušās pilsētas domes darba samaksas nolikums nebija publiskots pašvaldības interneta mājas lapā līdzās visiem pārējiem domes nolikumiem.

Gulbenes novada domes darba samaksas un sociālo garantiju nolikums paredz, ka par deputātu pienākumu pildīšanu ārpus domes un komiteju sēdēm deputātam var aprēķināt un izmaksāt atlīdzību ne vairāk kā par 20 stundām mēnesī, komiteju priekšsēdētājiem – ne vairāk kā par 30 stundām mēnesī (izņemot domes priekšsēdētāju, vietnieku un deputātus, kas ieņem algotus amatus novada domes administrācijā vai iestādēs). Iepriekš jau rakstījām, ka apstiprinātā samaksa par deputāta darbu ir 5 lati stundā.


Arī pašvaldības komisiju priekšsēdētāji un sekretāri par pienākumu veikšanu ārpus sēžu laika varēs saņemt papildu atlīdzību tāpat kā deputāti, taču – ne vairāk par 10 stundām mēnesī.


Pašvaldības iestāžu vadītājiem, kā arī domes administrācijas darbiniekiem varēs noteikt piemaksu par papildu darbu, taču piemaksa nedrīkstēs pārsniegt 30 procentus no mēnešalgas.


Domes sēdē, diskutējot par šo nolikumu, deputāts Guntis Blūms pauda bažas: “Arī te ejam spirāles virzienā? Nosakām algas un tūlīt arī piemaksas.” Deputātu balsojums, akceptējot nolikuma projektu, apliecināja vairākuma atbalstu piemaksu koncepcijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ha-ha

Paši nolemj un paši balso,vai nav kolosāli,pensionāri arī balsotu,ka viņiem nevajag noņemt pensijas.Nu tāds caurspīdīgums ,ka briesmas un pat avīzē vēl visu uzraksta,lai zinam kā šie rullē.Forši! Tā tikai turpiniet un ēdiet tā dūšīgi ar lielajām karotēm ,kas zin varbūt pavasārī visiem būs jāiet pa vagu ,tak lai spēks ir!

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 19:47

Ja saņem tādu algu kā kravale,tad var uzpūsties un uzlidot mākoņos .Vai ar degunu tos bīdīt.Jānolaiž kungi un kundzes vismaz līdz 500ls ,ko ar nebūs pelnījuši.Vai maz juristu Gulbenē?

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 14:49

Tad nu tā...

Ar stulbeņiem strīdēties nevajag. Novilks līdz savam līmenim un demonstrēs savu pieredzi stulbumā. Nav man mērķis katru aprobežoto stulbeni pārliecināt.
Nezin kāpēc tikai par n-tajiem amata pienākumiem runājot, nevienu nesatrauc "absolūti ģeniālā" un dievinātā Stepanova pienākumi, kurus visus viņš veica .... cik stundu darba dienā????
Un kāpēc nav iekomentēts jautājums par citu profesiju sēdēšanām frizētavā darba laikā??????

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 12:22

to Tad nu tā...

Runājot par skolotājiem (nezin kāpēc šī raksta komentāros???):
1)"Un skolotāji arī lai nevaid. Visu laiku saņēma lielāku algu kā dažs labs pagastvecis" -
ļoti daudzi skolotāji strādā krietni vairāk un smagāk kā dažs labs pagastvecis;
JAUTĀJUMS: CIK TĀDU SKOLOTĀJU IR BIJIS?

2)"strādājot tikai 20 kontaktstundas nedēļā" -
tādam likumu zinātājam, kā šī komentāra autoram, jau nu grēks skaidrot, ko nozīmē kontakstundas, jālasa tik likumi, tad jau nāks arī saprašana par šo jēdzienu un nevajadzēs gvelzt muļķības;
JAUTĀJUMS: MĪĻĀ GUDRĪTE, PASKAIDROJIET MUMS, PLEBEJIEM, KAS, JŪSUPRĀT, IR KONTAKTSTUNDAS?

3) "Kurš skolotājs vēl 15.oo ir skolā?" -
nu ļoti daudzi, sākuši darbu 8.00 beidz ap 16.00 (bet bieži vien ap 18.00) dodas mājās, lai sēstos pie nākošajiem skolas darbiem. Veikalos, protams, arī iet, bet frizētavā stundu laikā nesēž, atšķirībā no bijušās pilsētas domes darbniecēm, kuras paguva visu darba laikā un algu saņēma stipri smukāku nekā skolās.
JAUTĀJUMI: VAI TIE, KAS PALIEK SKOLĀ(NEVIS STRĀDĀ) PĒC 15.00 SAŅĒMA TIKAI PAR VIENU SLODZI?
KĀDUS VĒL AMATA PIENĀKUMUS VEICA BIJUŠĀS RAJONA IZGLĪTĪBAS NODAĻAS DARBINIECES, KATRU DIENU KLAIŅODAMAS PA PILSĒTU?
SECINĀJUMS: SKOLOTĀJI, TĀPAT KĀ VAIRUMS CITU "APSPIESTO" PROFESIJU PĀRSTĀVJI(MEDIĶI, POLICISTI U.T.T), PĒDEJOS GADOS IR DZĪVOJUŠI IZTEIKTI TREKNI. TAGAD, KAD JĀPIEVELK JOSTA, RĪKO MĪTIŅUS, STREIKUS UN CITĀDI ŠANTŽĒ PUBLIKU UN VALDĪBU. VALDĪBA PUTRU SAVĀRĪJA? BET TIE TAK JŪSU BIJUŠIE AUDZĒKŅ, TAD JAU BRĀĶIS ARĪ JŪSU DARBĀ.

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 05:15

Tad nu tā...

Runājot par skolotājiem (nezin kāpēc šī raksta komentāros???):
1)"Un skolotāji arī lai nevaid. Visu laiku saņēma lielāku algu kā dažs labs pagastvecis" -
ļoti daudzi skolotāji strādā krietni vairāk un smagāk kā dažs labs pagastvecis;

2)"strādājot tikai 20 kontaktstundas nedēļā" -
tādam likumu zinātājam, kā šī komentāra autoram, jau nu grēks skaidrot, ko nozīmē kontakstundas, jālasa tik likumi, tad jau nāks arī saprašana par šo jēdzienu un nevajadzēs gvelzt muļķības;

3) "Kurš skolotājs vēl 15.oo ir skolā?" -
nu ļoti daudzi, sākuši darbu 8.00 beidz ap 16.00 (bet bieži vien ap 18.00) dodas mājās, lai sēstos pie nākošajiem skolas darbiem. Veikalos, protams, arī iet, bet frizētavā stundu laikā nesēž, atšķirībā no bijušās pilsētas domes darbniecēm, kuras paguva visu darba laikā un algu saņēma stipri smukāku nekā skolās.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 22:27

Palasot šos komentārus, vemt gribas. Tikko no koka nokāpuši atsevišķi eksemplāri laikam ir.
Par tādu Darba likumu laikam vēl nav dzirdējuši. Ja nezin, kas ir "papildus darbs" vai "blakus darbs", tad nav ko te spīdēt ar saviem domu graudiem. Ja kāds sevi tik zemu vērtē un nezin
kādas ir viņa tiesības vai nevar pastāvēt par savām tiesībām, tad nav ko gaudot un visā vainot pašvaldību darbiniekus. Paši saņem minimālo vai pus minimālo algu oficiāli, pārējo
aploksnēs, šmauc valsti un brīnās, ka nav naudas sociāliem pabalstiem, veselībai, skolām utt.
Un skolotāji arī lai nevaid. Visu laiku saņēma lielāku algu kā dažs labs pagastvecis, strādājot tikai 20 kontaktstundas nedēļā. Par burtnīcām saņēma papildus, par audzināšanu papildus,
par pulciņiem papildus utt. Kurš skolotājs vēl 15.oo ir skolā? Ap to laiku jau ganās pilsētas veikalos. "Dzirkstelei" vismaz beidzot ir par ko rakstīt. Kad novada domē visi nolikumi būs apstiprināti, algas darbiniekiem noteiktas, Odumiņai būs jāiet bezdarbniekos.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 22:06

Nātre

Katram darbieniekam vai amatpersonai jābūt izpildāmo pienākumu aprakstam. Katra štata vieta paredzēta tādam darba apjomam, lai darba laikā to varētu paveikt. Ja ,piemēram, reformu rezultātā rodas kāds papilddarbs, tad tas ir tikai loģiski, par ko piemaksa nepienākas. Piemaksa pienākas, ja tiešā nozīmē veic papilddarbu - aizvieto kolēģi viņa prombūtnes laikā.

Piemaksa varētu būt arī par profesionalitāti - kategoriju, īpašiem grādiem u.t.t. Piemaksa var būt par darba stāžu u.t.t.

Taču mūsu laikos šīs piemaksas vai prēmijas saņem par kārtējo darbu, iepriekš to paredzot nolikumā, kā šajā gadījumā. ŠĀDAS PIEMAKSAS NAV LOĢISKAS UN REĀLAJĀ DZĪVĒ PARASTI NETIEK NOPELNĪTAS.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 20:14

Kāpēc salīdzinot kādas papildus izmaksas un aizvietošanas darbus vienmēr tiek piesaukti zemāk atalgotie un ne tie prestižākie un labāk apmalsātie amati. Nabaga apkopēji, tad nu gan tie būs pārtērējuši visus budžetus.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 15:02

Skolotājiem arī vajadzētu maksāt pēc rezultātiem, ja skolēni ir nesekmīgi tad arī algu nesaņem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 15:01

atkal

Tur taču teikts līdz 30 proc. Tātad no nulles līdz 30 proc. Tiešām domājat, ka tur nepratīs izvērtēt, kuram un par ko jāpiemaksā? Kad beigsies šī riešanās par naudu, kura tikai kaut kādos tur nolikumos īerakstīta?

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 14:08

......

Skolotājiem neesot no kā samaksāt par tiešo darbu, bet te tiek lemts par piemaksām. Attopieties!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 13:56

,,,

Ideāli, darbu nosauc par papilddarbu un saņem piemaksu. Kāda piemaksa var būt, ja darbu dara darba laikā, darba vietā ? Tāpēc jau Latvija ir tur, kur viņa ir. Nu ko, labu apetīti novadam, lai tik nav 1 medicīniskā palīdzība jāsniedz... Drīz vien aptrūksies naudiņas, valsts kasē nodokļus tauta nemaksās , un tad redzēsiet bezdeficīta budžetu...

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 13:48

beidziet

Vai tad kādam interesē, kas ir padarīts? Tikai algas un intrigas...Neviens nesaņem 2 algas. Runa ir par darbu apvienošanu darbinieku prombūtnes laikā, ja palielinās gan darba slodze, gan laiks. apkopējiem, piemēram.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 13:44

xxx

Suņi, būtu pilnvērtīgi nostrādājuši tās pašas astoņas stundas dienā, tad nekāds papilddarbs nebūtu vajadzīgs. Ja jau šitā tad, lai katrs darbinieks katru dienu, lai atskaitās ko kurā brīdī ir darījis un kāds ir rezultāts? Un algas visiem uz padarīto nevis cietās.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 13:21

Vietējās ziņas