Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dome “prēmēs” ģimeņu pieaugumu novadā 14

Gulbenes novada deputāti un domes speciālisti apspriež vēlmes un iespējas šogad atbalstīt bērnus no pašvaldības budžeta finansiāli vēl vairāk nekā līdz šim. Šonedēļ deputāti par to apsprieda komiteju sēdēs, kā arī lems 31.janvāra domes sēdē. Deputāte Ilze Mezīte uzsver, ka ir pēdējais laiks atbalstīt ģimenes ar bērniem, jo, "citādi nav jēgas citiem mūsu lēmumiem, ja nedomājam par novada nākotni".

Domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa saka, ka agrāk gan pilsētā, gan daudzos pagastos tika praktizēti tā saucamie "veicinošie pabalsti", par kādu uzskatāma arī naudas dāvināšana sakarā ar bērna piedzimšanu. Jaundibinātajā novada pašvaldībā no šīs tradīcijas nācās atteikties, bažījoties, ka var pietrūkt naudas budžetā. Tagad esot laiks atgriezties pie labi iesāktajām vecajām tradīcijām. Tajā pašā laikā S.Daudziņa aicina domes Finanšu un ekonomikas nodaļā rūpīgi izsvērt budžeta iespējas.
Deputāts un domes Sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs jau janvāra sākumā "Dzirkstelei" apstiprina, ka ir ideja katru novadā jaundzimušo bērnu atbalstīt ar 50 latiem. Ideja pieder Gulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Vitai Elsiņai, kura uzsver: "Vajadzētu ar vismaz 50 latiem šogad ar 1.janvāri atbalstīt jaundzimušos (ja vismaz vienam no vecākiem dzīvesvieta deklarēta mūsu novadā un arī bērns tiek deklarēts šeit)."

 

Vajag apspriest ar sabiedrību

I.Mezīte piedāvā citu variantu - katram jaundzimušajam bērnam dāvināt 100 latus. Viņa uzskata, ka kopsumma nebūs nekāda lielā, salīdzinot ar algu palielinājumu novada pašvaldībā strādājošajiem. Piemēram, pagājušajā gadā novadā piedzima 178 mazuļi. Ja šogad piedzims tikpat, tad dāvināmā kopsumma veidos 17 800 latus. I.Mezītes priekšlikumu atbalsta deputāti Dzintars Poļaks, Gunārs Ciglis un Intars Liepiņš.

 

Savukārt J.Antaņevičs informē, ka šonedēļ sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdē esot izskanējusi arī ideja par 300 latu piešķiršanu ģimenēm sakarā ar katru jaundzimušo mazuli.

 

J.Antaņevičs rosina kolēģus domāt reāli - deviņas reizes nomērīt un tikai pēc tam nogriezt. Viņam piekrīt Gulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja. "Varbūt otrus 50 latus var dot ģimenei, kad bērns sāks iet skolā?" risina V.Elsiņa, kurai visvairāk esot bail piedzīvot agrāko pieredzi, kad naudas trūkuma dēļ pašvaldība pēkšņi pārtrauc naudas dāvināšanu sakarā ar bērna piedzimšanu.

 

Domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska informē, ka novada šāgada budžetā jau ir ieplānoti 9000 lati, ja par katru novadā jaundzimušo vecāki saņems 50 latus. Jo deputāti 31.janvāra domes sēdē tomēr nobalsos par I.Mezītes priekšlikumu - 100 latiem -, budžetā būs jāmeklē papildu līdzekļi.

 

S.Daudziņa neslēpj, ka daži deputāti izteikušies, ka pašvaldībai nav jāsponsorē novada 800 jaunāko klašu skolēnu peldētapmācība, kas novadā gadā izmaksā 15 000 latus (tātad - 18,7 lati uz vienu bērnu). Arī tur var rast naudas ietaupījumu. Taču pret to iebilst domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls. Deputāta Gunta Blūma secinājums: "Vajag apspriesties ar sabiedrību."

 

Pašvaldība sponsorēs ēdināšanu

Pagājušā gada pēdējā domes sēdē deputāti jau nobalsojuši par to, ka daudzbērnu ģimenēm, kurās ir trīs vai vairāk pirmsskolas vecuma bērni, ja vismaz trīs bērni apmeklē kādu no bērnudārziem Gulbenes novadā, tiks piešķirts ēdināšanas maksas samazinājums 50 procentu apmērā.

 

13.janvārī publicētajā "Dzirksteles" intervijā ar S.Daudziņu viņa saka, ka vēlētos šogad nodrošināt pašvaldības apmaksātas pusdienas visiem pamatskolas klašu skolēniem novadā. Tomēr, apsverot budžeta iespējas, iecere kļuvusi pieticīgāka. Šogad pašvaldības apmaksātas pusdienas saņems ne tikai 1., bet arī 2. līdz 4.klašu skolēni, bet no maznodrošinātajām ģimenēm - visi bērni, kuri mācās, līdz 9.klasei ieskaitot.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

?!

Kas liedz sievietei ar vīrieti sakārto atiecības - apprecēties- tā uzņemoties atbildību par ģimeni un bērniem? Vai man vajadzētu šeit ielikt ciparu i par vientuāljām mātēm ar bērniem, kas nekādi nespēj sadzīt rokā savu piii-sēju un bērniem alimentu nemaksātāju, ko?
Dāvana 50 ls par katru deklarēto vecāku jaundzimušo ir atbalstāma.

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 19:21

Baznīcai neticu un valstij arī diemžēl nē. Sirdī jūtos saistīta ar vienu vienīgo vīrieti... sauciet kautvai par piegulētāju, bet neko nekur netaisos reģistrēt... man tāpat labi :-)

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 16:20

Par ko ir runa? Šodien Latvijā 3/4 visu kopdzīves variantu ir nereģistrēta laulība.

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 15:44

Uz Ha

Nu tieši tā ir vai nav reģistrēta laulība. Citi varianti nav iespējami. Vai nu reģistrēta vai nereģistrēta. Kur? Vienalga. Zagsā, kristīgajā vai sātaniskajā sektā, vai utt.. Pilnīgi vienalga. :)))) Dedukcija, kā sacīt jāsaka.

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 15:40

Ha

Laulība vai nu ir vai nav! Un tā var būt TIKAI reģistrēta!/dzimtsaraksti/baznīca/. NAV "nereģistrētas" laulības. Kā tie krūmu juristiņi piegriezušies :)))

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 15:33

Uz Ha to

No tevis teiktā izriet, ka laulība bez kopdzīves, t.i., bez seksa? Nu akurāt precīzi sacīts!!! tāpēc jau reģistrētajiem nekas cits neatliek kā taisīt nereģistrētu kopdzīvi. Un dažreiz tā rodas bērni. Traki tajā Latvijā tautai iet!

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 15:23

Ha to 30.01.2012. 12:48:39 30.01.2012. 14:20:29

I pat smiekli nenāk, jo kopdzīve ir gan reģistrētā, gan nereģistrētā laulībā. Kas tā sūdu rāvis laulība tāda ir par bubuli? Reģistrēta vai nereģistrēta lai iet dillēs šajā gadsimtā. Normāli cilvēki valsti savās dzimumattiecībās un bērnu radīšanā neiesaista. Tas ir intīms process. Laulība vispār ir ***, kam normā;la cilvēka acīs nav nekādas vērtības. Es domāju garīgi brīvus cilvēkus, nevis patriarhālu priekšstatu vergus.

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 15:13

Ha to 30.01.2012. 12:48:39

Lasi nu savu Civillikumu labāk! Un nespīdi ar slikta pirmkursnieka muļķībām! Nereģistrētā laulība atradusies! Kas tas ir par dzīvnieku - nereģistrēta laulība?!!! Lai būtu laulība, tai ir jābūt reģistrētai! Viss pārējais ir kopdzīve.................

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 14:20

uz 30.01.2012. 10:28:14

Latvijā jau sen nav ārlaulības bērnu. Nav tāda juridiska termina! Latvijā visi bērni ir vienādi!!!! Ir dzimuši vai nu reģistrētā vai nereģistrētā laulībā. Par nekādu ārlaulību vispār vairs nav un nevar būt runas!!!! Lasiet Civillikumu, sadaļu "Ģimenes tiesības"!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 12:48

Kāpēc prēmēs pēdiņās? Pēc texta izklausās, ka domāts nopietni.

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 11:18

Nu ,lai bērns nebūtu ārlaulības...varējāt jau sarakstīties....

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 10:28

Ja man vēl būs kāds sīcis, pie Elsiņas nekad neietu to reģistrēt, un man vienalga dod viņa 50Ls vai nē. Viņai būtu jāpiedomā, lai šī bērniņa reģistrācija vecākiem nav nepatīkams piedzīvojums. Cik sapratu mēs šo viņas negatīvismu izjutām jo nebijām oficiāli reģistrējuši kopdzīvi. Cienījamā Elsiņa, tikai fakts, ka Jums dota vara reģistrēt laulību, nepada Jūs par dievību...

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 09:55

daiga

tiešām malači ka sāk domāt par bērniem,jo bērni tak ir mūsu nākotne...galvenais lai pieņem likumu

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 09:46

...

beidzot dome sāk domāt arī par bērniem ta sjau ir apsveicoši vēl lai tik pieņem to likumu

pirms 8 gadiem, 2012.01.30 09:19

Vietējās ziņas