Domei – kļūdains secinājums 6

Nerimst kaislības ap SIA "Alba" plānoto ūdensapgādes tarifa palielināšanu par 10,3 procentiem un kanalizācijas pakalpojumiem - par 28,6 procentiem (bez pievienotās vērtības nodokļa). Tā ir tēma, kuru "Albas" klienti Gulbenē, Beļavā un Strados pašlaik apspriež visur, arī uz ielas, veikalā. Uztrauc dzīves dārdzības palielināšanās. Līdz šim par kubikmetru ūdens iedzīvotāji "Albai" maksāja 0,68 latus, turpmāk būs jāmaksā 0,75 lati. Kanalizācijas pakalpojumi šobrīd maksā 0,77 latus par kubikmetru, turpmāk maksās 0,99 latus.

Gulbenes novada domes deputāti nosūtīja "Albai" piecus jautājums, kuros lūdza skaidrojumu par vairākām jaunā tarifa pozīcijām.

 

Tostarp deputāti vēlējās saprast, kāpēc un vai tiešām tik būtiski ir palielinājušās "Albas" personāla izmaksas, jo pēc domes speciālistu aprēķiniem to nākoties secināt.

 

Jau rakstījām, ka 19.oktobrī tautsaimniecības komitejā deputāti par to diskutēja. Domes speciālistu sniegtā informācija radīja izbrīnu: vai tiešām šis algu palielinājums ir par 30 procentiem?!

 

SIA "Alba" protestē pret šādu aplamu informāciju presē. Savā atbildē Gulbenes novada domei SIA "Alba" valdes loceklis Romans Adamovičs sīki izskaidro, ka uzņēmumā "darba algas palielinājums sakarā ar jauno tarifu projektu nav paredzēts". Domes darbinieki ir smagi kļūdījušies, neņemdami vērā Ministru kabineta noteikumus, kas nosaka metodiku sabiedrisko pakalpojumu tarifu aprēķināšanā.

 

SIA "Alba" darbinieki, kuri ir iesaistīti ūdenssaimniecības pakalpojuma nodrošināšanā, tehniski gādā par ūdens atdzelzošanas stacijas un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbu, uztur darba kārtībā 11 kanalizācijas sūkņu stacijas, rūpējas, lai nepārtraukti darbotos ūdensvada tīkli 55 kilometru un kanalizācijas tīkli 50 kilometru garumā. Šo pakalpojumu nodrošināšanā strādā 24 darbinieki.

 

"Albas" tarifu projektā viņu darba samaksai gadā ir ieplānoti 69 882,69 lati, kas vidēji mēnesī uz vienu strādājošo ir 242,65 lati.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

to kanāls -tu esi anāls

Kanāls -tu esi ANĀLS.....vari jau sprēgāt,ja sēdi uz ūdens(naudas) āderes....Vēl gribi tautas mīlestību?Gulbene maza,visi gājieni,kas saistīti ar šiem negodīgajiem cilvēciņiem ir zināmi.Nicinu,nicinu un nicinu.To tak es varu atļauties?Bet Domē sēd vienaldzīgi ļautiņi,kurus nekas neinteresē.Tauta!Nākošo reizi domājiet ,kad iesiet balsot.Ar labu izskatu un runas dāvanām apveltītie cilvēki domā tikai par savām interesēm.Bīda amatos savējos,padēj projektus,slēdz slimnīcu u.t.t.bet ko mēs? mēs neko.Kā aunu bars,lepni paceltu galvu visu paciešam.Bē!

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 08:37

kanāls

ūdens lētāks, nekā kanalizācija.. :D

tas tik ir progress:D

pirms 9 gadiem, 2011.10.31 13:30

vai tiešām Albā strādā 24 melnstradnieki vai + kantoris skrien pa udensvadiem

pirms 9 gadiem, 2011.10.31 09:16

Vai tiešām pie mums (kā jau Gulbenē) vēl arvien šis tips var nesodīti bīdīt savas shēmas?

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 19:48

Vietējās ziņas