Donori varēs saņemt privilēģiju kartes

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle 1.februārī no pulksten 9.00 līdz 12.00 gaidīs asins ziedotājus Gulbenes Sarkanā Krusta komitejas telpās.

Lai atbalstītu donorus, kuri aktīvi iesaistās asins ziedošanā un gada laikā asinis vai asins komponentus ziedo trīs un vairāk reizes, centrs februārī sāks dalīt donora privilēģiju kartes.


Donora privilēģiju karte dod iespēju saņemt dažādas atlaides pie Valsts asinsdonoru centra sadarbības partneriem visā Latvijā, ar kuriem centram ir noslēgta vienošanās par šādu sadarbību. Ar atlaižu piedāvājumiem iespējams iepazīties mājas lapā "www.donors.lv" sadaļā "Privilēģiju karte".


Atlaižu piedāvājumi var tikt mainīti vai papildināti. Karte derīga būs vienu gadu no tās izsniegšanas brīža. Privilēģiju karti drīkstēs izmantot tikai tās īpašnieks, tāpēc sadarbības partneris, kas sniedz donoram atlaides vai privilēģijas, kopā ar privilēģiju karti varēs lūgt uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Nozaudēšanas gadījumā karte netiks atjaunota. Tā tiek piešķirta bezatlīdzības asins donoriem un komponentu donoriem.

Par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kilogramiem, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma.

 

Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas