Draudze piedāvā netradicionālu pieeju 3

Gulbenes otrās baptistu draudzes vadītājs Māris Dembovskis norāda, ka draudzei tagad ir savs nosaukums "Sākumpunkts" un arī sava mājaslapa ar tādu pašu nosaukumu. Tā izveidota apmēram pirms mēneša.

Māris skaidro, ka draudze ir balstīta uz nelielām cilvēku grupām. Lai draudzē iesaistītos, no sākuma ir jāiesaistās mazajās grupās, kuras nosauktas par skābekļa grupām. Draudzes galvenais fokuss ir skābekļa grupas, kas ļoti mājīgā gaisotnē tiekas, lasa Bībeles tekstu, diskutē par to, pielūdz Dievu, spēlē spēles vai vienkārši ir kopā.

 

"Es negribu tādu draudzi, uz kuru cilvēki atnāk svētdienās atrakstīties. Mazās grupas ir kaut kas netradicionāls ne tikai Gulbenē, bet arī Latvijā. Skābekļa grupās var sastapt tādus pašus cilvēkus kā pats. Te mēs esam atbalstīti un viens par otru interesējamies. Ja kāds vēlas, tad, protams, var iesaistīties šajās skābekļa grupās," stāsta Māris.


Viņš novērojis, ka vairāk atvērti Kristum ir tieši jaunieši, jo pieaugušajiem nav laika un bieži vien ir ļoti negatīva pieredze saistībā ar ticību.

 

"Jebkurš vecums ir piemērots, lai iesaistītos skābekļa grupā, jo tieši šī ir tā vieta, kur cilvēks var būt pats, var būt mīlēts, var mīlēt citus!" saka Māris un piebilst, ka viņš organizē arī tikšanās pāriem, kur tiek diskutēts par pāriem svarīgām lietām, kā arī ir iecere rīkot tikšanās ar jaunajiem vecākiem un runāt par to, kas ir svarīgi un nozīmīgi jaunajām māmiņām un jaunajiem tēviem.


Interesentiem, kuriem ir vēlme iesaistīties skābekļa grupās, piedalīties pāru vai jauno vecāku tikšanās reizēs, vairāk informācijas pa tālruni 26176287.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Māri! Jauki,ka tu domā pa jaunam,bet patiesība jau vecā vien ir,tas tiešām labi,jo jauniem cilvēkiem trūkst tieši šis kontaktēšanās,runāšanas ,izzināšanas par dievu kur nu vēl.Ja ir interesanta pieeja ,labs organizators,kāds tu tiešām esi ,tad viss notiek visi sadzird ,sajūt ,saredz.Lai veicas !Un jauniem pāriem noteikt būtu jāiet,jo tieši šādā veidā varētu rast atbildi mūžīgai mīlestībai.

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 22:24

Interesanti: kas tad ir "netradicionāls"? To, ka lasa Bībeli, to, ka sanāk pirms vai pēc 'dievkalpojuma" patusēt?
Netradicionāls ir acīmredzot tas, ka pēkšņi sagribējās Māra kungam būt par "kaut ko", proti - par mācītu vīru... Mācīts varbūt arī sanāks, bet... Laiks rādīs.
Vēl: es neesmu baptists un nezinu par to kā dzimst un veidojas baptistu draudzes; šķiet, ka baptistus par sektu nevarētu nosaukt, bet tādā gadījumā kur skatās un ko domā bīskaps? :-)

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 20:18

***

Tad jau par- Skābekļa draudzi- ari varēja nosaukt,šo draudzi,nevis par otro Baptistu draudzi.Šis cilvēks ir ļoti slikti informēts ,par Baptistu draudzi.Gulbenē Baptistu draudzē nāk dažāda vecuma draudzes locekļi,un ne būt nē atrakstīties,bet pielūgt Dievu ,kā to dara Luterāņu un Katoļu draudzēs.Un Gulbenes Baptistu draudzē ir tādi cienijama vecuma cilvēki ,kuri par Jums ir divas un pat trīs reizes vecāki.

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 18:34

Vietējās ziņas