Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Drīz beigsies reģistrācija erudīcijas konkursam ''Ko tu zini par Latviju?"

Biedrības Creativus jaunieši jau otro gadu pēc kārtas 9-12. klašu skolēniem rīko konkursu „Ko tu zini par Latviju?", kas noritēs no 6. decembra līdz pat finālam 8 . aprīlī, kura mērķis ir apvienot jauniešus vienotā publiskā telpā, kā arī veicināt zināšanu apguvi par Latviju. Creativus sadarbojas ar Igaunijas  un Lietuvas Skolēnu Padomes apvienību.

Līdz erudīcijas konkursa „Ko tu zini par Latviju" reģistrēšanās beigu datumam - 4. februārim - palicis pavisam maz laika, tāpēc tiem , kas vēlas piedalīties būtu pēdējais laiks reģistrēties.

 

Šobrīd jau pieteikušas vairāk kā 100 komandas no visas Latvijas, tāpēc lai piedalītos komandas kapteinim, jāreģistrē sava komanda interneta vietnē www.whatdoyouknow.eu .

 

"Atgādinām, ka katrā komandā jābūt pieciem skolēniem, no kuriem viens ir komandas kapteinis. No katras skolas ir iespēja pieteikties astoņām komandām, tāpat katrai komandai nepieciešams savs skolotājs. Skolēniem būs jāveic dažādi erudīcijas uzdevumi balstoties uz Latvijas pagātni, mūsdienām un vīziju nākotnē. Par nepatiesu ziņu sniegšanu reģistrācijas laikā komanda var tikt diskvalificēta, taču nepieciešamības gadījumā līdz pusfinālam, 8. aprīlim būs iespēja mainīt komandas sastāvu," stāsta "Creativus" biedrības sperciāliste Kristīne Kovale.

 

17. februārī norisināsies konkursa pirmā kārta, kurā komandām būs jāaizpilda anketa ar 40 dažādiem jautājumiem par Latviju, tādējādi parādot savas zināšanas. Komandām savas zināšanas būs jāpierāda par tādām tēmām kā daba, vēsture, politika, sports, kultūra un ekonomika. Testa izpildei tiks dots ierobežots laiks.

 

Nākamajā kārtā nokļūs 25 erudītākās komandas, piecas labākās no Latgales, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas.


Otrajā kārtā 25 Latvijas komandas sagaida radošs uzdevums, kurā tiks vērtētas ne tikai zināšanas, bet arī oriģinalitāte, pusfinālā nokļūstot 10 komandām.


K.Kovale stāsta, ka fināls, kas sadalīts divās daļās, pusfinālā un finālā, norisināsies Rīgā, kur visām 10 komandām būs jāpierāda savs erudīcija un radošums. Piecas labākās komandas cīnīsies par trīs dienu aktīvas atpūtas iespēju kopā ar konkursa „Ko tu zini par Lietuvu?" un „Ko tu zini par Igauniju?" uzvarētājiem.


Protams, konkursa rezultātus vērtēs neatkarīga žūrija.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas