Druvēnieši piepilda senlolotu sapni tikt pašiem pie savas sporta zāles 4

Druvienā šodien svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Druvienas pamatskolas sporta zāle. Uz atklāšanu pulcējās skolēni, skolotāji, pašvaldības pārstāvji, celtnieku pārstāvji, arī viesi no citām pašvaldībām un rajona padomes.

Druvienas pamatskolas sporta zāles celtniecībā kopumā ieguldīti 549 tūkstoši latu. Tās izmaksas 200 000 latu apmērā tika segtas no novadu veidošanas naudas, savukārt, lai segtu atlikušo summu, pašvaldība ņēma aizņēmumu. Ēkas projektēšanas un būvniecības darbus pēc pašvaldības pasūtījuma veica SIA "Būvuzņēmums STATS". Projektējot 782 kvadrātmetrus lielo sporta zāli, tika īpaši domāts par to, lai tā būtu piemērota vingrošanai un sporta spēlēm. Atsevišķi tika izbūvēta trenažieru zāle, ģērbtuves un dušas telpas. Ir izveidoti kabineti treneriem un tiesnešiem, kā arī prasībām atbilstošs ārsta kabinets. Ap sporta zāli labiekārtota teritorija 2730 kvadrātmetru platībā.

Pavērs jaunas iespējas

Sporta zāles atklāšanas pasākumā, uz kuru pulcējās gan skolēni, gan pašvaldības pārstāvji, gan arī vietējie iedzīvotāji, Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova stāstīja, ka sporta zāle Druvienā bijis jau sen izlolots sapnis.

"Kopš piecdesmitajiem gadiem, kad Druvienas pamatskola iemājoja pilī, vietā, kur tagad slejas sporta zāle, atradās volejbola laukums. Pirms vairāk nekā 25 gadiem toreizējā skolas direktora Jāzepa Socka vadībā esot bijis izstrādāts projekts skolas sporta zālei. Pirms šo būvdarbu uzsākšanas šeit bija vietējais jaunatnes basketbola laukums. Laiku lokos šī vieta ir bijusi saistīta ar sportiskām aktivitātēm. Druvēnieši nekad nebija atmetuši cerības kādreiz tikt pie savas sporta zāles. Ja kaut ko ļoti vēlas, agrāk vai vēlāk tas piepildās," teica direktore.

Viņa gan piebilda, ka sporta zāle prasīs arī papildu rūpes, taču Druvienas bērni tagad būs līdzvērtīgi citiem bērniem. Arī sportojot mazajā sporta zālē, Druvienas bērni uzrādīja labus rezultātus, taču šī sporta zāle viņiem pavērs jaunas iespējas.

Druvienas pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Graumanis pateicās deputātiem, kas viņam noticēja un nobalsoja, ka novadu veidošanas naudu ir jāiegulda sporta zāles būvēšanā. J.Graumanis bilda, ka arī viņš atceras tos laikus, kad savulaik bija tapis projekts sporta zālei ar baseinu. Baseinam šoreiz naudas neesot pieticis, taču pati sporta zāle ar nepieciešamajām palīgtelpām ir uzcelta.

Sportos gan skolēni, gan arī iedzīvotāji

Gan pašvaldības vadītājs, gan sporta zāles celtnieki, gan viesi un arī paši druvēnieši izteica cerību, ka sporta zāle būs vienmēr noslogota, turklāt pagasta bērni un jaunieši šeit varēs trenēties un gūt labus sportiskos rezultātus.

Sporta skolotājs Juris Gjačs atzina, ka Druvienā ir ļoti augsts cilvēku potenciāls un senas sporta tradīcijas.

"Laika gaitā šeit ir bijis daudz labu sportistu. Interesanti, ka atšķirībā no tiem pagastiem, kur ir daudz iedzīvotāju, šeit ir lielāka cilvēku aktivitāte. Ja vēl ir šāda sporta zāle, kur var attīstīt savu potenciālu, ir iespējams pat izkonkurēt pilsētas sportistus," teica J.Gjačs.

Viņš atklāja, ka pa dienu šeit notiks sporta stundas, bet vakaros šeit varēs nākt trenēties un sportot arī pagasta iedzīvotāji. Nepieciešamais inventārs sporta zālei jau ir sagādāts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kristīne

Dārgie kolēģi! Par nākotni spriedelēt nav vērts,jo dzīvē ļoti bieži viss mainās par 180 grādiem!! Otra makā arī nav jālien, jo katrs pats zin kā ar savu naudu rīkoties! Ģeogrāfiju arī dažs zin ļoti slikti,jo Druviena neatrodas Ķīnā!!! Druvienā ir daudz talantīgu civēku un beidzot ir piepildījies šis sapnis, lai savas spējas un dotības varētu pilnveidot un attīstīt!

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 18:37

ernests

gribeetu redzeeet ,kaads potenciaals ir Druvienai pateicoties shaj sporta zaalei,taa vien liekas ,ka olimpieshi spraags aaraaa,no shii tradiicijaaam bagaataaa miesta....haha

pirms 12 gadiem, 2008.10.18 05:58

people

Jauki, skaisti,bet...?
Man rodas stratēģisks skatījums uz nākotnes vīziju jeb to, kas būs pēc gadiem, jo ņemot vērā Druvienas sociālo infrastruktūru, demogrāfiju - vai šo naudu nevajadzēja izmantot lietderīgāk? Uzlabot esošās iestādes, infrastruktūru, vai sporta zāles celtniecība bija primārais?

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 20:15

Vietējās ziņas