Druvienā pagastmāju tomēr pārcels uz pili 1

Ekonomijas nolūkā tiek gatavota pagastmājas pārcelšana uz Druvienas pili, kur šobrīd jau atrodas un saimnieko Latviskās dzīvesziņas centrs. “Dzirkstelei” to apstiprina pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis.

“Pie tā tiek strādāts,” viņš saka un piebilst, ka precīzi vēl nevar pateikt, kad tieši notiks pārcelšanās. Paredzams, ka neapdzīvots paliks līdz šim administratīvajām vajadzībām un pakalpojumu sniegšanai (frizieris, šuvēji) izmantotais kultūras nama gals. Pats kultūras nams tiks atstāts turpat, kur atrodas. “Kultūras namu, pat gribēdami, nevaram pārcelt uz šejieni (pili – red.),” skaidro J.Graumanis. Paredzams, ka uz pili tiks pārcelta pagasta bibliotēka.

Pagastmājas pārcelšanai esot savi plusi un savi mīnusi. Šobrīd pagasta pārvalde atrodoties telpās, kas speciāli veidotas šādam mērķim – kā kantoris. Pilī telpas nav vis mazi kabineti, bet lielas klases, jo tur vēl nesen bija skola. J.Graumanis saka – ja pārcelta tiks pagastmāja, arī tiem dažiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri tur šobrīd atrodas, būs jāmeklē citas telpas. Vai tās būšot tieši telpas pilī, esot grūti prognozēt, jo pakalpojumu sniedzējiem nebūs viegli samaksāt par plašāka izmēra telpu nomu. 

J.Graumanis atzīst, ja Latviskās dzīvesziņas centrs ļoti veiksmīgi izmanto Druvienas pili – brīžiem dažas telpas, brīžiem visu ēku, piemēram, vasaras nometņu laikā. Pagasta pārvaldes vadītājs arī akcentē, ka šāda centra izveide pagājušā gada vasarā nav notikusi tukšā vietā, pirms tam ir bijušas daudzus gadus ilgas iestrādes latvisko tradīciju kopšanā. Latviskās dzīvesziņas centrs ir pagasta pārvaldes struktūrvienība, to vada Baiba Eiduka.

Pašvaldības 2019.gada budžets paredz Druvienas pagasta pārvaldes uzturēšanai šogad tērēt 46 627 eiro. Pagasta teritorijas apsaimniekošanai ieplānoti 78 432 eiro, apkurei – 59 763 eiro. Sportam Druvienā šogad ieplānoti 12 478 eiro, bibliotēkai – 6926 eiro, kultūras namam – 33 174 eiro, pašdarbības kolektīviem – 7275 eiro, Latviskās dzīvesziņas centram – 43 617 eiro, vecajai skolai-muzejam – 13 337 eiro, “Silmaču” muzejam – 6874 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Es

Interesanti, nez kādu teritoriju Druvienā apsaimnieko pa gandrīz 80 000 gadā

pirms 2 gadiem, 2019.03.26 16:21

Vietējās ziņas