Druvienā sāk ūdenssaimniecības sistēmas rekonstrukciju

Druvienas pagastā uzsākti būvniecības darbi ūdenssaimniecības sistēmas rekonstrukcijai, informē aģentūra LETA.

Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Daiga Muktupāvela stāsta, ka projekta laikā Druvienā tiks rekonstruēts artēziskais urbums, izbūvēta jauna ūdens atdzelžošanas stacija, rekonstruēti esošie ūdensapgādes tīkli, tamponēti trīs esošie dziļurbumi, izbūvētas jaunas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kā arī tiks veikta esošo kanalizācijas tīklu rekonstrukcija.

D.Muktupāvela norāda, ka projekta rezultātā Druvienas ciemā tiks uzlabota dzeramā ūdens kvalitāte un samazināts ar notekūdeņiem vidē ienestais piesārņojums, kā arī kopumā uzlaboti ūdenssaimniecības pakalpojumi iedzīvotājiem.

Projekts īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitātes "Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000" gaitā. Kopējās izmaksas ir 250 460 eiro, no kuriem ERAF līdzfinansējums ir 85 procenti , bet Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējums projektam ir 15 procenti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas