Druvienā sestdien – sanāksme par sporta halles likteni 22

Druvienas sporta halles likteņa izlemšana pagaidām ir atlikta. Novada domes 25.novembra sēdē deputāti vēl nelems, vai atbalsta šīs sporta bāzes pielāgošanu BMX telpu treniņiem. Pēc tam, kad svētdien, 21.novembrī, “Dzirkstele” sociālajos tīklos aktualizēja diskusiju par Druvienas sporta halles likteni, sekoja divu Druvienas sportistu – Iritas Bačkas un Gunta Baloža – iesniegums novada deputātiem, pagasta pārvaldniekam un Sporta pārvaldes vadītājam. Minētie sportisti aicināja deputātus atlikt jautājuma izlemšanu 25.novembra domes sēdē. 23.novembrī pašvaldība publiskoja informāciju par iedzīvotāju sanāksmes sasaukšanu pie Druvienas sporta halles sestdien, 27.novembrī, pulksten 10.00. Pasākuma iniciatore ir pašvaldības Sporta pārvalde.

Pašvaldības publiskotajā informācijā ir norādīts, ka Druvienas sporta zāles noslodze līdz šim nav bijusi pietiekama, un tās grīdas segums ir neatbilstošs sporta spēļu organizēšanai, bet tā nomaiņa prasītu vairāk nekā 40 tūkstošus eiro lielu ieguldījumu.

Jau rakstījām, ka novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas 16.novembra sēdē tika izskatīts Sporta pārvaldes jau konceptuāli atbalstītais biedrības “Gulbenes velo fans” pieprasījums nodrošināt bāzi ziemai iekštelpu treniņiem BMX sporta veidā. Sporta pārvalde par piemērotāko uzskata tieši Druvienas sporta halli. Sēdes gaitai ikviens interesents varēja sekot līdzi tiešraidē interneta vietnē “www.youtube.com. Tur varēja dzirdēt, ka biedrība “Gulbenes velo fans” vēlas savām vajadzībām izmantot visu halles lielās zāles telpu Druvienā. Starp variantiem - piebērt tur zemi vai veidot koka konstrukcijas – ir palikuši pie otrā varianta. Konstrukcijas būtu stacionāras. Iecerētā iekštelpu BMX trase Druvienā būtu ekskluzīva un teju vienīgā tāda Latvijā.

Tomēr, kā izrādījās, daudzi Druvienā nebija informēti par šādu sēdi un par tur runāto. Informācija pēc tam izplatījās no mutes mutē un daudzi Druvienā bija šokēti. Pagastā sākās aktīva domu apmaiņa, kā rezultātā iedzīvotāji ir sašķēlušies divās pretējo domājošās nometnēs. Vieni ir par Druvienas sporta halles saglabāšanu tās sākotnējā nozīmē, bet citi – par pārbūvi.

“Lai īstenotu Druvienas sporta zāles pielāgošanu BMX sporta vajadzībām, no Gulbenes novada pašvaldības līdzekļiem būtu nepieciešams finansējums līdz 10 tūkstošiem eiro, savukārt biedrība “Gulbenes Velo fans”, kas attīsta BMX sporta veidu Gulbenes novadā, arī ir gatava ieguldīt savus resursus velotrases izbūvē. Tāpat biedrība būtu gatava aizlienēt bērniem BMX velosipēdus, lai tos izmēģinātu un saprastu, vai šis sporta veids patīk, pirms tiek iegādāts savs ekipējums,” teikts pašvaldības paziņojumā.

“Dzirksteles” rīcībā ir informācija, ka Druvienā tiek vākti iedzīvotāju paraksti pagasta sporta zāles paturēšanai pašu vajadzībām – iekštelpu vieglatlētikas treniņiem, volejbolam, basketbolam, galda tenisam.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Jānis

Tepat pilsētā, Šķieneros un Stāķos ir daudz dažādu pamestu telpu. Kurš dzīsies uz pasaules malu pa šausmīgu ceļu.

pirms 15 dienām, 2021.11.24 23:49

Oļegs

Druvienā būšot arī sava kērlinga legus halle ar savu komandu, tā man teica viens komisijas loceklis.
Pašlaik komplektē komandu, lai var sākt trenēties. Viss notiek!

pirms 14 dienām, 2021.11.25 22:39

?

A kunikilinga komandas nebūs? :)

pirms 13 dienām, 2021.11.26 10:29

i

Cik tad tur ir palicis to iedzīvotāju? Jau šīs halles būvēšana nomalē bija milzīga kļūda, Būtu tās halles vietā cēluši baseina un SPA centru Gulbenē , sen būtu atmaksājies un no blakus novadiem un pagastiem neliels attālums līdz pilsētai, Nebrauks neviens tik tālu, degviela dārga, nav loģikas.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 08:27

Ilgvars

Mīļie cilvēki, mostieties, Druviena 40 km pa šausmīgu zemes ceļu, degviela 1,50, nu kāds tur BMX? Būs vnk izniekota halle. Taču mostieties vienreiz, kas tur brauks? Cik bieži? 2x nedēļā? Kaut kas traks, vai reāli galvas ir? Elektrība, uzturēšana? Cik iedzīvotāji brauks ar BMX, nesmīdiniet, vienīgā Latvijā! Un tagad no Cēsīm 20 auto vedīs bērnus? Nu gan smieklīgi-vienīgā Latvijā, kam to stāstīt, vai sporta vadoņiem?

pirms 14 dienām, 2021.11.25 08:47

LIZUMIETIS

varbūt beidzot no Lizuma uz Druvienu sataisītu ceļu kā Galgauska-Tirza

pirms 14 dienām, 2021.11.25 09:53

>i

Ar to celšanu bija drusku cits stāsts. Toreiz katram pagastam, kurš bija ar mieru stāties lielā kolhozā (novadā), deva 200 000 latu un varēja izmantot kā grib. Nu un toreiz bija modē katrā miestā uzbliezt sporta halli.
Pašreiz visu gaisu jauc pāris pagasta cacas, droši iedomājušās, ka viņu bērneļi būs olimpiskie čempiņi.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 11:11

ceļš Druviena

Nu tie , kas nav braukuši laikam nezin, ka līdz Tirzai tagad ir asfalts un tad no Tirzas līdz Druvienai paliek 10 km pa zemes ceļu.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 09:27

BMX

vai tad tuvāk ir Madona vai Druviena?Cik zinu Madonā citi trenējās.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 09:28

.

Ko var ņemties, vajag skaidru vīziju no vienas un otras puses, savilkt plusus un mīnusus un izlemt par vienu vai otru variantu! No sporta organizatora precīzus skaitļus par apmeklējumu pēdējo divu gadu laikā, notikušās sacensības, vietējās sporta komandas (cik bāzējas šajā sporta zālē), treniņu grafiki un apmeklējums! Ja tā visa nav tad pirmais atlaist sporta organizatoru un ielikt citu, apzināt vietējo un citu apmeklētāju skaitu. Dot iespēju trenēties gribētājiem un tad ja apmeklējuma nav bez ierunām dot iespēju citiem! Vienkārši viedoklis, jo uzturēt halli priekš pāris cilvēkiem ir diezgan neloģiski!

pirms 14 dienām, 2021.11.25 10:35

,,,

Druvienā jau pāris gadus ir cita sporta organizatore. Viņa arī Rankā un Lizumā. Domāju, druvēniešiem nav variantu. Tā pat kā nebija variantu Galgauskai.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 10:44

.

Tad jāprasa no viņas! Kāds taču ir atbildīgais par sporta organizēšanu? Nevar būt ka hallē iet kurš katrs un dara ko grib, jābūt tak grafikiem?

pirms 14 dienām, 2021.11.25 11:33

,,,

Man vienalga,kas tur notiek, bet galvenais, lai halle neiet postā. Tie, kas tur iestājas pret zāles tālāku normālu izmantošanu un vāc parakstus no dzērājiem, zāli tā ir nolaiduši, visu izsaimniekojuši, tagad varoņi. Arī pagastvecim vajadzētu riktīgu sodu par šādu" darbību " neievērošanu un nenovēršanu. Visi taču zin, ka atslēgu ir pietiekoši daudz, lai tur ietu kas vēlas. Tur bija labs sporta inventārs, kur palika? Galvenais vajag kārtīgu zāles un nodarbību vadītāju, tad visiem vietas pietiks

pirms 14 dienām, 2021.11.25 13:33

Juzss

Gribētos zināt par halles uzturēšanas izmaksām. Varbūt lētāk ir aizslēgt un neizmantot?

pirms 14 dienām, 2021.11.25 13:53

iii

Kāpēc nevar būt novada alkonautu sporta centrs,viss taču prierkš tautas.. tautieši, visus alkonautus un azartspēļu maniakus aizvest ar pašvaldības transportu , lai sporto poliču uzraudzībā un vduļinu par sporta organizatoru.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 14:14

Kārlis

Pilnīgs stulbums bmx trasi sporta hallē, kas iznīcina pārējos sporta veidus

pirms 14 dienām, 2021.11.25 14:19

@

Gribētos zināt, kādi sporta veidi tur notiek, vienīgi=ielej, augšā, priekšā un iekšā. Ja par daudz tad rokas un kājas piedalās, jo salauzts tur ir viss. Tas ir tikai uz Gjača un Graumaņa sirdsapziņas, lai tagad abi atjauno par savu naudu un tad var runāt par kaut kādiem sporta veidiem. Kauns, ka mums tāda vadība

pirms 14 dienām, 2021.11.25 16:23

To @

Piekrītu!
Graumanim beidzot būtu jāuzņemas atbildība par to, ka viņš Druvienas labā neko nav darījis jau 30 gadus! Gandrīz kultūras namu nogremdēja, un arī sporta zāli ir nolaidis. Nesaprotu, cik ilgi dome vēl ar viņu auklēsies… sen jau bija jāizvērtē viņa “darbs” un jānomaina.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 17:03

Vietējais

Graumani tur par pagastveci tikai tādēļ,ka viņš par savu pagastu necīnās,tik atsēž savus gadus un gaida pensiju,novadā vienīgais pagasts kam ar laternas nevajadzēja

pirms 14 dienām, 2021.11.25 22:33

Zina

Esmu par attīstību, un tā noteikti nebūs, ja viss hallē paliks pa vecam.

pirms 14 dienām, 2021.11.25 18:31

Domāt vajag ar galvu

Lai kaut ko tādu atbalstītu un izdomātu ir jābūt ļoti tuvredzīgiem cilvēkiem...
1.vieglatletiem nav kur normāli trenēties zem jumta
2.futbolistiem viena ar pusi zāle tāpati nav pilsētā
3.atņemt druvēniešiem iespēju paskraidit/pasportot vakaros pa zāli
4.ieguldit līdzekļus priekš bariņa Bmx entuziastu, kad daudzas citas lietas novadā būtu jāsakārto
Cik vsp ir jauniešu kuri nodarbojas ar BMX sportu?

pirms 9 dienām, 2021.11.30 18:28

Vietējās ziņas