Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs atvērts apmeklētājiem 15

1.septembrī – Zinību dienā durvis vēra Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs. Atklāšanas pasākumā pulcējās bijušie skolēni, skolotāju kolektīvs, pagasta pārvaldes pārstāvis, daudzi vecāki, kā arī Tirzas pamatskolas skolotāju grupa.

Skola pēdējos desmit savas darbības gadus īpašu uzmanību veltīja latvisko tradīciju kopšanai, amatniecības popularizēšanai, vasaras nometņu organizēšanai. Līdz ar to izveidojusies atbilstoša materiālā bāze, uzkrāta pedagoģiskā pieredze, lai veiksmīgi turpinātu iesākto darbu.

Pateicoties Druvienas pagasta pārvaldes un Gulbenes novada pašvaldības atbalstam un sadarbībai, jaunās struktūrvienības “Druvienas latviskās dzīvesziņas centra” darbinieces kopā ar saviem bijušajiem kolēģiem sagatavojuši plašu un interesantu piedāvājumu bērniem, klašu kolektīviem, ģimenēm ar bērniem, kā arī ikvienam interesentam. Ir gan pastāvīgais, gan mainīgais piedāvājums. Centra mainīgais piedāvājums gatavots un organizēts atbilstoši norisēm dabā un cilvēku dzīvē: Rudenāji, Ziemassvētku laiks, Pavasara gaidīšana, Vasaras Saulgrieži. Arī telpu kopējais noformējums tiks veidots atbilstoši gadalaikam, svētkiem, pasākumiem.

Kas tad sagaida Druvienas Latviskā dzīvesziņas centra apmeklētājus?

  • Zinātkāres istaba ar divām telpām – pastāvīgo ( izzinošu ierīču un spēļu kopums) un mainīgo ( rudens periodā tēma “No grauda līdz maizei”) ekspozīciju.

  • Tradīciju cietoksnis, kas plašāk pazīstams kā izlaušanās istaba ( rudens periodā viss par rudenī svinamo svētku, darāmo darbu izzināšanu).

  • Stunda Vecajā klasē – 70-to gadu klases aprīkojums, skolēnu dzīve skolā šajā vēstures periodā.

  • Senās rotaļas un spēles.

  • Vēsturiskā ekskursija – Druvienas muižas stāsts.

  • Gleznu izstāde atbilstoši gadalaikam. Šobrīd centra foajē skatāma izstāde ar T.Ābeltiņas, O.Tirziņa, I.Juškevičas, Z.Roziņas, R.Valtera, Ā.Apsīša darbiem.

  • Druvienas amatnieku darbu izstāde.

  • Tradicionālo svētku svinēšana.

Bez tam skolas telpas piedāvājam semināru, konferenču, dažādu ģimenes vai uzņēmuma viesību organizēšanai. Varam nodrošināt naktsmītnes, jo vasaras periodā izremontētas divas guļamistabas un iegādātas jaunas gultas.

Turpināsim sadarbību ar nometņu organizatoriem ne tikai vasaras periodā.

Pieaugušajiem tiks piedāvāti dažādi amatu prasmju apguves kursi un apmācības. Jau septembrī kopā ar Inesi Zvejnieci aicināsim uz maizes cepšanas apmācībām.

Par visām centra aktivitātēm un aktualitātēm, par maksas pakalpojumiem, darba laiku var sekot līdzi topošajā mājas lapā www.druvienasskola.lv

Visus interesentus, kuri vēlas apmeklēt Druvienas latviskās dzīvesziņas centru, aicinām sazināties ar mums: Baiba tālr. 22441715, Velga tālr. 29465217 vai 64430772, 26410835.

Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrs ar šāda veida piedāvājumu ir vienīgais Gulbenes novadā, tāpēc aicinām apmeklēt un ar savām idejām, ieteikumiem sekmēt centra darbības paplašināšanos, interesantu ekspozīciju veidošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

..

Aiztaisa skolu - slikti, skolas vietā kaut ko uztaisa, lai pagastā būtu dzīvība un kaut kāds darbs - arī slikti. :D

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 12:40

pa blatu

Kaut kā netika dzirdēts par konkursu uz jaunatvērtā centra vadītāja amata vietu.

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 13:11

Viss

Labi ka tā. Varēja gan skola palikt. Nebūtu līdzenķi jātērē nelietderīgi

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 13:15

BAM!

Riktīgi smieklīgi. :D

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 15:00

Reaalists

Neizklausaas ilgspeejiigs projekts. Ja passi speej izdziivot ok, bet es nepiemaksaatu.

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 15:32

copcar

Ja jau tās tavas dzīves ziņas tik vajadzīgas un pieprasītas,tad sāc savu uzņēmējdarbību,nevis sēdi pie budžeta siles un štuko kā varētu nopelnīt.Nolaiž skolu pa burbuli,tagad mācīs citiem kā pareizi latviski dzīvot.

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 15:44

meh

Strādāt tam, kurš vairāk maksā. Visa latviskā dzīvesziņa.

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 21:04

tik

Visi dzīvo pa jaunam ,maz kam to vajag ,govs nau, dārza nau ,drēbes nelāpa ,arī nemazgā ,jo paku putraimu dabū ,drēbes sark.krustā - visa dzīves ziņa .

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 21:29

DG

Nu,kas tur labs. Bijušie darbinieki sev izdomā darba vietas,draugiem piespēlē haltūras,vispār smiekli nāk.
Ja tur vēl būtu ko darīt? Bija draugi nometnē,latviskās dzīves ziņa,tur piepūšamās atrakcijas,nu absurds. Kur tad tas latviskais???? Vispār nesaprotam tā nozīmi. Vasaras nometnes ir ok,bet ja ir temats,tad pie tā jāpieturas.

pirms 3 gadiem, 2018.09.05 21:32

ramtai

latviskais ir "latvietis latvietim latvietis"! vispār jau forši, ka tādi draugi, kam haltūras piedāvāt, un, negribu ticēt, ka Jūsu , god.DG bērns, tikai tādēļ, ka ir latvietis, izvēlētos koka vilcieniņu piepūšamo atrakciju vietā. Vai latviskā dzīvesziņa aprobežojas kokles skaņās un rupjā maizē, ceru, ka nē

pirms 3 gadiem, 2018.09.06 00:38

murgs kaut kāds

pēc foto izskatās ļoti nožēlojami, pēc 6 mēnešiem būs ''latviskā dzīves dziņa'' jaklapē ciet

pirms 3 gadiem, 2018.09.06 09:36

Pozitīvisms

Vajadzētu paskatīties arī no pozitīvās puses, ne tikai zākāt cilvēkus, kas vēlas saglabāt pils pastāvēšanu, lai tā tiek apdzīvota. Ko paši esat labu izdarījuši - kaut kaimiņam, nerunājot jau par sabiedrību. Novēlu veiksmi.

pirms 3 gadiem, 2018.09.06 11:19

neizliecies par stulbu

Nu tak lai īrē no pašvaldības pili un apdzīvo to,un attīsta savu biznesa ideju.

pirms 3 gadiem, 2018.09.06 11:59

Vietējās ziņas