Druvienas “Silmačos” līgos pa jaunam 6

Druvēnieši uzskata, ka galvenais nav materiālais guvums, bet "Silmaču" atpazīstamība
Līgo vakarā, 23.jūnijā, pulksten 19.00 tuvi un tāli ļaudis atkal tiek gaidīti Druvienas pagasta "Silmačos", kur Vecpilsētas teātra mākslinieki no Rīgas rādīs savas "Skroderdienas Silmačos', kuri visus priecēs ar atraktīvu spēli. Izrāde "Jautrās dienas Jāņu priekšvakarā" tapusi pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas motīviem. Otrdien "Silmaču" estrādi apskatīja teātra režisore Edīte Neimane kopā ar pasākuma idejas autoru un producentu novadnieku Raiti Dziedātāju.

""Silmačos" esmu pirmo reizi, tā patiešām ir vieta, kur jāspēlē teātris. Latvijā tādu vietu nav daudz, kas ir tik piemērotas masu pasākumiem," atzina E. Neimane.

 

R. Dziedātājs apliecināja, ka ir sava dzimtā novada patriots, tāpēc viņam bijis skumji redzēt, ka senā Līgosvētku tradīcija - brīvdabas izrāde "Skroderdienas Silmačos" "Silmaču" estrādē kādu laiku bija zudusi. "Kur gan citur jābūt "Skroderdienām", ja ne "Silmaču" estrādē," uzskata R.Dziedātājs.

 

Ar mūsdienīgu akcentu

Izrādē, kas ir muzikāla spēle, satiekas tautā pazīstamie R. Blaumaņa lugas varoņi, gatavojoties Antonijas kāzām ar Aleksi Jāņu dienas priekšvakarā. Mūsdienām atbilstoši asprātīgi dialogi, jautra saspēle un dažādi pārpratumi, ko vainago mīlestība un sirsnība.

 

"Izrādē, piemēram, Dūdars ir dizaineris. Par to liecina arī viņa ārējais imidžs - saulesbrilles, blondie mati. Ārēji viņš mazliet līdzinās Dāvidam. Pindacīša un Bebene ir bezdarbnieces. Bebene brīvā brīdī dejo vēderdejas. Kārlēns dziesmu "Lai iedzeram, lai svinam" arī dzied šodienas jauniešu garā. Gatavojot izrādi, meklējām dažādus variantus, kā iekļaut dziesmas, lai tās sevi attaisnotu. Izrādē skanēs grupas "Iļģi" mūzika, kas ir ārkārtīgi interesanta. Būtībā izrāde atklāj latviešu tikumus un netikumus," stāsta režisore.

 

Tirgosies un cienāsies

Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams ne tikai vērot izrādi, bet arī iepirkties un cienāties, jo pieteikties laipni aicināti visi tirgotāji, kuri vēlas padarīt svētkus gardākus un smaržīgākus. Paredzētas arī dažādas atrakcijas, piemēram, alus dzeršanas sacensības, desiņu ēšanas turnīrs un citas jautras izdarības lieliem un maziem skatītājiem. Neiztrūkstoša būs zaļumballe, kurā spēlēs grupa "Pieci vēji", kurā muzicē novadnieks Edgars Sviklis. Līgotāju ērtībām tiks piedāvāta arī telšu pilsētiņa. Ienākumi no biļetēm par teātra izrādi daļēji tiks ziedoti "Silmaču" muzeja attīstībai.

 

"Man nav būtisks materiālais labums, bet tas, ka cilvēki atpazīst šo vietu, ka vēlas izklaidēties," saka "Silmaču" muzeja vadītāja Sandra Āre.

 

Lai viss izdotos, kā iecerēts, tika pārrunāts mikrofonu izvietojums, apgaismošanas iespējas, apzinātas vietas, kur atradīsies ugunskuri līgotājiem, kā izvietosies tirgotāji un muzikanti un daudz kas cits. Talkā nāks arī Druvienas ļaudis, kas sola, ka uzreiz pēc vēlēšanām estrādē pļaus zāli, labos dēļu grīdu un veiks vēl citi darbi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kriss

kas labi domaats nevienmeer labi beidzaas.paldies vieteejam Varonim kurs atlavaas neatbildeet uz telefona zvaniem un neatvest apskanosanu izradei!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.25 13:34

Elīna

Biļetes varēs iegādāties pirms pasākuma norises vietā (ieeja no pulksten 16)!
Biļešu cena - 4Ls. Pensionāriem un bērniem no 7 – 14 gadu vecumam 2Ls. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja brīva.

pirms 11 gadiem, 2009.06.15 10:04

anja

biļetes maksās 4 Ls, kur var nopirkt nav ne jausmas.

pirms 11 gadiem, 2009.06.14 10:03

Oga

Priecājos, ka atsākas šī Līgo svētku svinēšana Druvienas " Silmačos" ! Lai veicas! Lai daudz skatītāju un nelīst lietus!

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 13:07

Vietējās ziņas