Druvienas un Litenes pašvaldības vadītājus atstādina no amata pienākumiem 12

Druvienas un Litenes pašvaldības vadītājam šobrīd nav oficiāla ministrijas dokumenta par atstādināšanu
Par likuma ilglaicīgu nepildīšanu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns vakar, 14.janvārī, parakstīja rīkojumu par Litenes un Druvienas pagasta padomes priekšsēdētāja Gunāra Cigļa un Jura Graumaņa atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas.

Rīcību uzskata par nepareizu
Litenes pagasta padomes priekšsēdētājs G.Ciglis telefonsarunā atzina, ka šodien līdz pēcpusdienai viņam nav nekādas informācijas par atstādināšanu no amata.

Druvienas pašvaldības vadītājs J.Graumanis bilda, ka tam jau gatavojies, lai gan arī neesot saņēmis oficiālu ministrijas dokumentu. Visu uzzinot tikai no plašsaziņas līdzekļiem.

"Zināmā mērā tas ir pārsteigums. Uzskatu, ka atstādināt no amata vajadzēja jau vasarā, kamēr vēl nebijām sākuši strādāt pie teritorijas plānojuma, bet šobrīd, kad tajā ir ieguldīts darbs, kura novešana līdz galam prasa laiku, šāda rīcība nav pareiza. Teritorijas plānojums ir sabiedriskajā apspriešanā, kam sekos priekšlikumu apkopojums un citas procedūras, kam ir vajadzīgs laiks. Plānojums būtu gatavs apmēram maija beigās," stāsta J.Graumanis.

Arī Gulbenes rajona padomes pašvaldības un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja atzina, ka, "atstādinot šos pašvaldību vadītājus no amata pienākumiem, problēma atrisināta netiks".

"Atbrīvot neilgi pirms pašvaldību vēlēšanām nebija pareizi. Tad jau to vajadzēja darīt vismaz pirms diviem gadiem," saka M.Mikolaja.


Rīkojums uzrakstīts par Teritoriālās plānošanas likuma ilglaicīgu nepildīšanu, noteiktajā termiņā nenodrošinot teritorijas plānojuma izstrādi. No amata pienākumu pildīšanas bez jau minētajiem pašvaldību vadītājiem atstādināti vēl astoņi pagastu vadītāji, jo tieši viņi ir teritorijas plānojuma izstrādes vadītāji un atbildīgi par pašvaldības teritorijas attīstības galvenā dokumenta sagatavošanu likumā noteiktajā termiņā.

Likuma "Par pašvaldībām" 93.pants nosaka: ja padomes priekšsēdētājs nepilda vai pārkāpj Satversmi, likumus, Ministru kabineta noteikumus vai tiesas spriedumus, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs pēc tam, kad ir saņemts attiecīgā padomes priekšsēdētāja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas.

Rīkojums triju dienu laikā pēc tā pieņemšanas publicējams "Latvijas Vēstnesī" Pašvaldības vadītājs uzskatāms par atstādinātu no amata pienākumiem ar dienu, kad "Latvijas Vēstnesī" publicēts Ministru kabineta pilnvarotā ministra rīkojums. Šā likuma panta kārtībā no amata atbrīvotais pašvaldības vadītāju nevar atkārtoti ievēlēt par šā sasaukuma padomes priekšsēdētāju.

Apdraud tiesiskumu
Lēmums par pašvaldību atstādināšanu pieņemts, lai nodrošinātu pašvaldību turpmāku tiesisku darbību.

Ministra rīkojumos teikts, ka, turpinot vadīt pašvaldību, atstādinātie pašvaldību priekšsēdētāji var apdraudēt pašvaldības darbības tiesiskumu un iedzīvotāju likumīgo tiesību un interešu tiesisku realizēšanu, it īpaši teritorijas plānošanā un būvniecībā.

Teritorijas plānošanas likumā noteikts, ka vietējo pašvaldību teritorijas plānojumi bija jāizstrādā un jāapstiprina līdz 2007.gada 31.decembrim, tomēr abām minētajām pašvaldībām joprojām teritorijas plānojuma galīgā redakcija nav iesniegta atzinuma saņemšanai plānošanas reģionā un ministrijā.

Litenes pagastā darbs pie plānojuma norisinās visilgāk - kopš 1996.gada. Ministrija vairākkārt ir aicinājusi ievērot noteikto termiņu, kā arī prasījusi paskaidrojumus par to, kas kavējis darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

stanislavs

Beidzot sāk sakārtot pašavaldības. Ministrs beidzot ir veicis labu darbu. Pietiek sēdēt un neko nedarīt, uz nodokļu maksātāju rēķina.

pirms 11 gadiem, 2009.01.17 18:02

jaa

Par ko gan tagad brīnīties, bet brīdinājā jau laiku iepriekš ka atbrīvos, ja neizpildīs ti kas jādara!!! Par ko tāds sašutums?

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 11:06

mmm

Palaida jau tos, kuri parādīja, ka ir mugurkauls!

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 14:12

veči,nu nevajadzēja tik ilgi gulet ,paši vien vainigi esat,domjat j;us tie gudrākie,bet nekā ....

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 10:10

Par plānojuma izstrādi atbild pašvaldības vadītājs, bet viņu atbrīvo no darba. Kurš tad šo darbu tagad vadīs? Kas pabeigs iesākto procesu? Un kurš tagad būs ieinteresēts kļūt par jauno priekšsēdētāju, ja līdz vēlēšanām 5 mēneši??? Savu CV kādam ļoti gribēsies izgreznot ar šo amata nosaukumu???

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 09:16

vasara

Atstādināt dažus mēnešus pirms vēlēšanām ir vairāk nekā muļķīgi pat tad, ja nekas plānojuma izstrādē netiktu darīts. Abos pagastos notiek intensīvs darbs, kas tagad gan var tikt traucēts ne tikai plānojuma pabeigšanā, bet arī budžeta sagatavošanā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 09:07

Ir labi,ka pagastu sāk sakārtot no pašas galvenās un noteicošās personas.Pagasta labklājība un augšupeja taču ir atkarīga jau vispirms no augstākajiem amatiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 22:03

Neapskaužu šo pašvaldību grāmatvežus! Kas parakstīs dokumentus? Kā apstiprinās budžetu? Kā vispār notiks darbība šajās pašvaldības? galīgi nepārdomāta ministra rīcība!

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 19:02

Litene nepiekāpsies..............mums ir sava teritorija

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 18:36

Vietējās ziņas