Druvienas vecā skola ir kā dzeja

Druvienas vecajā skolā - muzejā oktobra pirmajās divās nedēļās līdz dzejnieka Jāņa Poruka jubilejai 13.oktobrī būs vēstošās Dzejas dienas.

"Šim laikam svētki to klasiskajā izpratnē nepiestāv, tāpēc muzejā konkrēta Dzejas dienu pasākuma nebūs. Dzejoļi mēdz būt dažādi. Arī tādi, kas par kaut ko vēsta, piemēram, par dvieli, kastani vai kaut ko citu, tāpēc uz vēstošām Dzejas dienām mani pamudināja pagājušās Dzejas dienas, kad muzejā bija iekārtota Druvienas pamatskolas skolēnu darbu izstāde, kurā bērni bija konkrētam dzejolim bija piemeklējuši konkrētu priekšmetu. Man tas iepatikās, tāpēc nolēmu šo ideju papildināt un izmantot nedaudz citādāk, jo tad, kad ir grūti, cilvēki ļoti daudz lasa dzeju," stāsta Druvienas vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne.  

Viņa mudina druvēniešus pašus uzrakstīt savu vēstījošu dzejoli, kas būtu veltīts šim rudenim, kļavu lapai, šim laikam. "Man ļoti patīk, ja dzejoļi ir rakstīti nevis ar datora palīdzību, bet tajos izpaužas rakstītāja rokraksts. Arī muzejā izvietoju tikai rokrakstā rakstītus dzejoļus. Visus aicinu pašus uzrakstīt vai izmantot kāda autora sev tīkamu dzejoli, uzrakstīt to savā rokrakstā un atnest uz muzeju. Apsolu, ka visi ar roku rakstītie dzejoļi tiks saglabāti muzeja krājumā," mudina L.Zvaigznekalne.

 

Arī vecās skolas - muzeja apkārtne ir daudzu dzejoļu vērta, atliek tikai apsēsties vecajā klases solā un pavērties ārā pa logu.

 

"Visus, kas Dzejas dienām veltītajās nedēļās apmeklēs muzeju, uz garā saimes galda sagaidīs bļoda ar tumšsarkanām brūklenēm un sulīgiem āboliem no skolas dārza. Ja būs iepriekšēji pieteikumi, pacienāšu arī ar tēju no Druvienas pļavu ziediem. Ikvienam būs iespējams klusumā nesteidzīgi izstaigāt arī vecās skolas - muzeja telpas, kurās ir daudz jaunu materiālu un ir iekārtota cimdu izstāde, kas adīti Druvienā pat pirms simts gadiem," ielūdz L.Zvaigznekalne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas