Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Druvienas vecajā skolā atjaunota laipa un aka

Druvienas vecās skolas - muzeja apkārtnes kopējo ainavu tagad papildina atjaunotā laipa pie dīķa un aka ar vindu. Šo darbu paveikuši Druvienas pagasta cilvēki.

Druvienas vecās skolas - muzeja vadītājai Ligitai Zvaigznekalnei, rodot atsaucību arī Druvienas pagasta pārvaldē, jau pavasarī tapa projekts, kas tika iesniegts Hipotēku un zemes bankas mazo projektu konkursā "Mēs paši". Projekts guva apstiprinājumu, un banka piešķīra 312 latu laipas atjaunošanai un akai. Kopumā projekta īstenošanai tika izlietoti 500 lati. Ar finansējumu palīdzēja arī pagasta pārvalde.  

Ņem vērā senās fotogrāfijas

"Pirms desmit gadiem liktā laipa muzeja pagalma dīķī jau bija nokalpojusi savu laiku un kļuvusi nedroša muzeja apmeklētājiem. Ekskursijās brauc skolēni, kuri labprāt uzturējās uz šīs laipas, bet viņiem to vajadzēja aizliegt. Savukārt, pārlūkojot senās fotogrāfijas, pārliecinājos, ka arī skolas akai savulaik ir bijuši koka grodi un vinda. Gribēju, lai viss vecās skolas - muzeja pagalms, sākot ar savulaik atjaunoto ābeļdārzu un beidzot ar aku, būtu sakārtots latviski un skaisti," stāsta L.Zvaigznekalne.

 

Muzeja vadītāja, vadot ekskursijas skolēniem, pārliecinājusies, ka ne visi bērni ne tikai pilsētā, bet pat laukos saprot, kas ir aka. Bieži tiekot jautāts, vai no akas smelto ūdeni var dzert un tamlīdzīgi, tāpēc L.Zvaigznekalne uzskata, ka 21.gadsimtā aka un pagalms ar ābeļdārzu ir vērtība. Vadītāja ir gandarīta par cilvēku, kuri izvērtēja mazos projektus, sapratni.

 

Cer sakārtot kūts ēku

Druvienas vecajai skolai - muzejam piederoši ir arī 1,4 hektāri zemes. Tagad, kad ir sakārtots skolas pagalms, vadītāja vēlas sakārtot arī pārējo teritoriju.

 

"Šī skola - muzejs nav atpūtas nams, bet senatni apliecinošs komplekss, tāpēc vēlos, lai tas būtu maksimāli pietuvināts tai ainavai, kāda tā bijusi vēsturiski. Arhīvā Rīgā man izdevās noskaidrot, ka vecā kūts blakām skolas ēkai celta reizē ar skolu. Pirms dažiem gadiem kūts ēkai uzlikām jaunu jumtu un atjaunojām mūri. Ja atkal izdosies tikt pie naudas, tad sakārtosim kūts ēku," stāsta L.Zvaigznekalne.

 

Kūtī interesentu apskatei izvietosim zirga vilkmes tehniku, piemēram, pļaujmašīnu, siena kasāmo grābekli un citu, kas arī tāpat kā aka ar vindu, daudziem bērniem ir brīnums," stāsta muzeja vadītāja. Arī vecās skolas ēkā jau ir daudz izdarīts, bet ar to vēl ir saistītas daudzas ieceres, piemēram, sakārtot muzeja lielo telpu, kas atrodas ēkas pirmajā stāvā.

 

"Šī telpa, to pienācīgi aprīkojot, varētu kalpot kā neliela konferenču zāle, lai sarunām nevajadzētu notikt zem klajas debess. Līdz šim galvenokārt, piemēram, Dzejas dienu un citos pasākumos pulcējamies klasē, bet bieži vien tā ir par mazu," saka vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas