Druvienas vecajai skolai-muzejam ir jauna vadītāja 11

Vakar, 31.maijā, darba līgumu ar pašvaldību parakstīja druvēniete Anita Graumane. Viņa atgriežas savā pašā pirmajā darbavietā un vadīs Druvienas veco skolu-muzeju. A.Graumane piedalījās izsludinātajā pretendentu atlasē uz šo darbavietu un uzvarēja.

“Dzirkstelei” viņa stāsta, ka pirmais veicamais darbs ir pabeigt muzeja akreditāciju. Šā uzdevuma veikšanai bijis pagarināts termiņš uz gadu, pusgads jau esot pagājis. Taču tīri praktiski vispirms būšot jāvēdina muzejs, kas ir slēgts visu pandēmijas laiku. A.Graumane stāsta, ka šogad muzejam aprit 55 gadi. Tas ir vēl viens iegansts sakopt arī puķu dobes pie muzeja, nopļaut zāli, kura šogad aug griezdamās. “Praktiskie darbi ir pirmie, ar ko jāsāk,” saka A.Graumane.

Šogad 150. dzimšanas diena būs Druvienas dzejniekam Jānim Porukam, ar kura vārdu un daiļradi ir cieši saistīts muzejs. A.Graumanei ir doma arī atjaunot senseno tradīciju un Dzejas dienās pulcināt muzejā kopā Vidzemes dzejniekus. “Es ceru, ka tas notiks. Īstenībā jau šī tradīcija nav zudusi. Skumji, ka daži no mūsu Vidzemes dzejnieku vidus ir devušies mūžībā – Marika Svīķe, Naula Dzirkale. Tomēr ar daudziem citiem varam turpināt tikties,” viņa teic.

A.Graumane neslēpj – ir laimīga atkal strādāt vecajā skolā, kas atrodas viņas mājas tuvumā. Pirmoreiz viņas darbavieta šeit bijusi laikā no 1988. līdz 2000.gadam. Sākotnēji viņa ar ģimeni četrus gadus arī dzīvojusi muzeja ēkā, līdz netālu uzcelta ģimenes māja. Toreiz ar domu, lai būtu tuvumā darbam. Tagad tas atkal noder. Muzeju savulaik viņa atstājusi tikai tāpēc, ka Druvienas pamatskolā vajadzēja angļu valodas skolotāju. A.Graumane tolaik studējusi un svarīgi bijis praktizēties. Arī pašas vecākā meita skolā tieši bijusi vecumā, kad jāsāk mācīties svešvalodu. Kad Druvienas pamatskola tika slēgta, 2018.gadā A.Graumane bija bez darba. Pēc tam, kā pati saka, skraidījusi pa pasauli, strādādama citās skolās – Dzērbenē, Liezērē. “Godīgi sakot, tas nav viegli. Sevišķi, ja ir lauku māja,” viņa saka.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Poruks

Roka roku mazgā! Izskatās ka arī šo ielika pa blatam.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 11:57

Radinieks

Nekas neko nemazgā! Anita izpildīja visus noteikumus, lai kandidētu uz šo amatu, nezinādama, vai tiks pieņemta darbā. Bet fakts, ka viņa iepriekš ilgus gadus tur strādājusi, ir liels pluss, jo sevišķi akreditācijas gadā. Kas gan vēl var būt atbilstošāks šī muzeja vadītājs, ja ne vietējā dzejniece, kam sirdī tuvs ir Poruks? Ligita Zvaigznekalne bija lieliska vadītāja, un arī Anita Graumane būs lieliska vadītāja - muzejam laiks atdzīvoties!

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 13:55

M

Piekrītu! Druvēnieši piekritīs, ka šis bija labākais variants! Priecājamies! :)

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 14:22

ciemiņiene

Cik sevi atceros Druvienas vecajā skolā ciemojamies,tik tur bija Anita Graumane.Vai man tikai tā liekas?Ļoti palikušas atmiņā viņas ekskursijas. Tiešām sveicu ar atgriešanos!

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 16:01

,???

Pietiek rakstit pa cilviekiem slikto. Zinu nezinu nu tik rakstu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 17:30

Bijusī kolēģe

Beidzot, Anitiņ, esi savā vietā. Pāris gadus atpakaļ es jau teicu, ka tā ir tava vieta. Lai veicas darbi, lai sirdī prieks, un darbs, lai sniedz gandarījumu. Es domāju, ka Druvēniešiem prieks un klusībā ceru, ka Silmaču muzeju arī pievienos tavam darbam, jo tur vajag zinošu, gādīgu vadītāju, kuru prot vairāk kā cept pankūkas

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 19:38

Aija

Nu japastrādā būs, tie pirmie gadi neko labu gan neliecināja. Ligita jā, tā bija ar sirdi un dvēseli muzejā. Dzeju rakstīt un muzeju vadīt nav viens un tas pats.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 21:02

Emo

Ligita Zvaigznekalne bija cilvēks īstajā vietā. Ar īstu patiku apmeklēju organizētos pasākumus, bija radīts tāds īsts Latviskās dzīvesziņas centrs, kuru tagad dāmas Druvienas skolā cenšas imitēt. Anitai Graumanei nav nevainas

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 22:05

Vietējās ziņas