Dzelzceļa tiltu pār Tirzas upi pielāgo kājāmgājējiem un velobraucējiem

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas “Zaļais Dzelzceļš” ietvaros Galgauskas pagastā sakārtots kādreizējais dzelzceļa tilts pār Tirzas upi, kas ir pielāgots kājāmgājējiem un velobraucējiem, informē Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Baiba Trifane.

Projekta mērķis ir nemotorizētā transporta maršruta izveide, atdzīvinot bijušās dzelzceļa līnijas Vidzemē un Dienvidigaunijā – uzlabojot infrastruktūru, apkopojot tūrisma objektus un pakalpojumus, kā arī popularizējot maršrutu un velotūrismu.

"Gulbenes novadā atrodas 42 no 99 kilometrus garā Ieriķi-Gulbene maršruta, un līdz ar tilta seguma atjaunošanu, ir nodrošināta projekta ietvaros izveidotā kājāmgājēju un velomaršruta posma nepārtrauktība. Lai piemērotu tiltu kājāmgājēju un velobraucēju vajadzībām, tika izbūvēta jauna dēļu pārsedze un pārvietotas tilta margas," atklāj B.Trifane.

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā, papildus atjaunotajam tilta segumam pār Tirzas upi, Gulbenes novadā realizētas arī citas aktivitātes.

"Stāmerienā projekta ietvaros uzbūvēta māja kokos, kas kalpo kā skatu platforma Stāmerienas stacijā; maršrutā izvietotas kilometru atzīmes; Gulbenē uzstādīti divi informatīvie stendi, kā arī uzstāda norādes, izveido interaktīvuo stendu, sliežu velosipēdu un kabatas-kartes. Projekts noslēgsies 2019. gada pavasarī," stāsta B.Trifane.

Apē 21.septembrī notika projekta partneru  kārtējā tikšanās, kur pārrunāja veikto un plānoto darbu aktualitātes, kā arī iepazinās ar realizētajām projekta aktivitātēm Apē.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas