Dziesmās godina Dieva mīlestību (ir video) 1

Dzied arī Gulbenes katoļu draudzes priesteris Vjačeslavs Bogdanovs
Gulbenes Romas katoļu baznīcā 31.oktobra vakarā bija pulcējušies dažādu paaudžu cilvēki, lai ne tikai lūgtu par sevi, saviem tuviniekiem, mūsu valsti un tautu, piedalītos kārtējā dievkalpojumā, bet arī lai būtu klāt mūziķes un komponistes Ligitas Kursišas - Patašas devītā garīgo dziesmu albuma "Mīlestībā degoša Sirds" prezentācijā. Diskā kopā ar Ligitu četras dziesmas iedziedājis arī Gulbenes katoļu draudzes priesteris Vjačeslavs Bogdanovs, bet vienu - Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelāns un Rīgas Svētās Terēzes katoļu baznīcas draudzes prāvests Andris Kravalis, kuram Gulbene ir dzimtā pilsēta. Vairāk foto šeit

"Ligita mani aicināja iedziedāt dažas dziesmas jau astotajā garīgās mūzikas albumā, bet tad es atteicu. Kad viņa lūdza iesaistīties devītajā albumā, sevī jutu pienākumu, sapratu, ka nevar atteikt. Sanāca tā, ka es salīdzinājumā ar pārējiem priesteriem albumā esmu iedziedājis visvairāk dziesmu. Tas nebija viegli, jo esmu pirmais tenors, bet vietām vajadzēja dziedāt diezgan zemu, bet, ko lai dara," teica V.Bogdanovs.

 

Jautāts, vai viņš atkal būtu gatavs iesaistīties līdzīgā projektā, priesteris konkrētu atbildi nedeva, visu atstājot Dieva ziņā un piebilstot, ka neko nevar zināt. Priesteris dziesmas iedziedājis krievu valodā. Viņš atceras, ka tad, kad devies uz ierakstu studiju, lijis lietus. Iespējams, tā ir sakritība, jo arī vienas viņa izpildītās dziesmas nosaukums ir "Mīlas lietus", bet dziesmā "Ceļš pie tevis" šis ceļš pie Dieva ir lietus ceļš.

 

Dziesmas no jaunā albuma, kas izdots sērijā "Ligita un draugi", L.Kursišas - Patašas un viņas draugu - Kaspara Cauņas un Egila Liekmaņa - izpildījumā papildināja arī dievkalpojumu, kurā priesteris V.Bogdanovs aicināja cilvēkiem būt pazemīgiem.

 

Pārsteidz ar vienkāršību

Jaunais albums, kurā skan 12 dziesmas, ko aranžējis mūziķis Raimonds Macats, klausītājus pārsteidza ar savu vienkāršību, skaisto aranžējumu un maigu noskaņu. Dziesmās, ko Ligita iedziedājusi kopā ar vairāku draudžu prāvestiem un Kurzemes katoļu baznīcas bīskapu Vilhelmu Lapeli, ir apcerēta Dieva bezgalīgā mīlestība.

 

Mūzikas albuma prezentācija notika klusinātā gaisotnē, kas kā burvju vara neļāva nevienam doties projām, tāpēc V.Bogdanovam nācās nodziedāt visas četras dziesmas.

 

Kopā ar viņu un Ligitu dziedāja arī Gulbenes katoļu draudzes karmelītu māsas. Katra dziesma izpelnījās klausītāju aplausus. Pēc kopīgās dziedāšanas, kas pēc dievkalpojuma ilga vairāk nekā stundu, tika dāvināti ziedi un lūgti autogrāfi.

 

Vēlas iemūžināt

Pirmais Ligitas garīgo dziesmu albums tapis 1995.gadā. Tā sagatavošanā piedalījies arī viņas dzīvesbiedrs Kaspars Patašs, kurš ir informāciju tehnoloģiju speciālists.

 

"Ligita ne tikai raksta mūziku, bet sacer arī dziesmu tekstus. Ligita pati ir dziedājusi baznīcā, kas viņu pamudināja iemūžināt savas dziesmas, lai arī cilvēki varētu baudīt šo mūziku mājas atmosfērā, ne tikai to noklausīties dievkalpojumā. Pamazām dziesmu kļuva arvien vairāk, tāpēc katru otro trešo gadu klajā nāca pa diskam," stāsta K.Patašs.

 

L.Kursišai - Patašai ir plašs darbalauks. Viņa kalpo pie Svētās Terēzes Kalkutas māsām, palīdzot cilvēkiem. Ligitai piemīt arī žurnālistes talants, tāpēc viņa sagatavo intervijas garīgajam izdevumam "Nāc", kā arī vada kristīgo laikrakstu "Pērle".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

one

o, vismaz kaut kas sirsnīgs ar' pa šo laiku notiek.

pirms 11 gadiem, 2009.11.02 19:07

Vietējās ziņas