Dzimšanas dienu svin kopā ar Latviju

Gulbenes novadā šodien jubileja būs 62 cilvēkiem
Šodien, 18.novembrī, līdz ar Latvijas valsts dibināšanas 91.gadadienu savu dzimšanas dienu Gulbenes novadā svinēs arī 62 dažāda vecuma cilvēki. Starp viņiem būs Litenes pagasta iedzīvotājs Jānis Evelis, kurš ir dzimis reizē ar Latviju - 1918.gada 18.novembrī - un joprojām jūtas možs un aktīvi interesējas par visu, kas notiek Latvijā, kā arī Stradu pagasta iedzīvotāja Zelma Griška, kura ir tikai četrus gadus jaunāka par Latvijas valsti.

Ieaugusi ar saknēm "Latvija, kurā esmu ieaugusi ar saknēm, ir manu vecāku un arī mana dzimtene, ko es mīlu par spīti visam tam, kas notiek šodien. Ne par kādu naudu es nepamestu savu Latviju, tāpat kā šobrīd cieši turos pie sava mājokļa, lai gan varētu pārcelties uz dzīvi pie meitas vai dēla. Esmu lepna, ka varu runāt latviešu valodā, kas ir tik skanīga, lepojos ar latviešu tautas izturību un sīkstumu, tāpēc esmu pārliecināta, ka mēs visu noteikti izturēsim," saka Zelma.

 

Arī 18.novembri jubilāre vairāk saista ar valsts svētkiem, mazāk ar savu dzimšanas dienu. Viņa neslēpj prieku, redzot, cik lepni plīvo Latvijas karogs, un svētkos, ja vien ir iespējams, dodas nolikt ziedus Gulbenes Brīvības pieminekļa pakājē un piedalās svētku dievkalpojumā Gulbenes luterāņu baznīcā. Šajā dienā Zelma mājās jau agri no rīta iededz sveci par godu savai un Latvijas dzimšanas dienai.

 

"Mana dzīve rit kopā ar valsti, tāpēc vienmēr pārdomāju visu, kas ar mums abām pa šiem gadiem ir noticis, kas bijis, labs, kas - ne tik labs," piebilst jubilāre.

 

Vienmēr plīvoja karogs

Pirms 87 gadiem Zelma dzimusi tagadējā Lubānas novada Indrānu pagastā zemnieka ģimenē. Viņa atceras, ka pirmās brīvvalsts gados 18.novembrī tēvs vienmēr mājas pagalmā ierīkotajā mastā lepni uzvilcis Latvijas sarkanbaltsarkano karogu un tikusi dziedāta arī Latvijas himna.

 

"Vecāki mēdza man stāstīt, kas valstī labs, kas slikts. Atceros, ka tolaik tiem, kas bija dzimuši šajā dienā, maksāja arī kaut kādu naudu. Cik, to gan neatminos. Padomju gados baidījos svinēt savu dzimšanas dienu svinēt. Vienmēr pa rokai noliku pasi, lai varētu to uzrādīt, ja kāds gribētu pārliecināties, ka tiešām esmu dzimusi 18.novembrī, jo vecāki tika izvesti arī uz Sibīriju tikai tāpēc, ka godīgi un čakli strādāja savā saimniecībā," stāsta Z.Griška.

 

Jubilāre rūpīgi seko visam, kas notiek valstī, un ar nožēlu atzīst, ka šodien ne visi valdības pieņemtie lēmumi ir par labu cilvēkiem.

 

"Tomēr dzīvē nevajag raudāt, žēloties un grimt pesimismā, bet domāt, ka tomēr viss reiz būs labi. Ir jārod prieks sevī un katrā darbā!" novēl jubilāre.

 

Visvairāk jubileju Gulbenē

Gulbenes pilsētā 18.novembrī dzimšanas dienu svinēs 25 cilvēki, kas dzimuši laikā no 1929.gada līdz 2006. gadam, savukārt Stradu un Stāmerienas pagastā - 6, bet Beļavas pagastā - 5 cilvēki. Visjaunākā jubilāre, kas dzimusi 2007.gada 18.novembrī, ir Ance Doloresa Kalniņa Rankas pagastā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas