"Dzirksteles" apgādā izdotajai grāmatai par Gulbenes “Bukiem”- 20 gadi! 4

Pirms 20 gadiem ar sportisko vēsturi, aprakstiem par spēlēm, treneriem, komandas spēlētājiem klajā nāca grāmata ““Buki” - labākie”. Šīs grāmatas autores ir Diāna Zuša (tagad Tuča – red.) un Anita Apinīte (tagad Rauza – red.), kuras tolaik mācījās Gulbenes ģimnāzijā un pašas redzamas uz grāmatas pēdējā vāka komandas vidū. Diāna un Anita atminas, ka pirms 20 gadiem, mācoties ģimnāzijas 11.klasē, tuvojās projektu nedēļa un bija jāizdomā tēma, par ko rakstīt savu pētniecisko darbu. Tā kā tie bija “Buku” ziedulaiki, šķita interesanti apkopot informāciju par to, kā “Buki” nonākuši līdz tik pilnām skatītāju tribīnēm, atpazīstamībai Latvijā un kļuvuši par Gulbenes lepnumu.

“Gājām uz Gulbenes bibliotēku, lai meklētu vajadzīgo informāciju. Diena pēc dienas un savā jaunības trakumā radās doma, ka vajag kaut ko vairāk par apkopotu informāciju – iezagās doma par grāmatas rakstīšanu. Vecāki mūs atbalstīja, iespējams, pat līdz galam neticot tam, ka tas izdosies, deva padomus un iedrošināja. Neviens projekts nevar tikt īstenots, ja tam nav finansiāla nodrošinājuma – sākām meklēt investīcijas no vietējiem uzņēmējiem un “Buku” atbalstītājiem. Devāmies pie atbalstītājiem ar savu ideju un lūgumu atbalstīt. Neticami, bet savācām krietnu naudas summu, šķiet, aptuveni 1600 latus. Guvām arī atbalstu no SIA “Dzirkstele” un toreizējās galvenās redaktores Māras Matisones. Vienojāmies ar slavenajiem “Bukiem” tikties ar katru klātienē, lai uzdotu jautājumus. Tas bija liels piedzīvojums un gods! Grāmatas tapšanas laikā piedzīvojām gan kāpumus, gan kritumus, bet darbs tika paveikts godam, un izšķirošajās “play off” cīņās par trešo vietu ““Buki” – labākie” nonāca pie skatītājiem,” atminas Anita un Diāna.

Diāna palicis prātā, kā abas devās pie Artūra Brūniņa uz mājām, lai uzdotu interesējošos
jautājumus, un Artūra mamma un tētis viņas sirsnīgi uzņēma. Anita atminas, ka vienam spēlētājam bija grūti izvēlēties ģimenes bildi - pārdomāja un mainīja bildes, ko ievietot vismaz trīs reizes. “Kopumā spēlētāji bija ļoti atsaucīgi un ieinteresēti visā procesā. Arī komandas menedžeris
Egils Čakars bija atsaucīgs un iesaistījās, lai galarezultāts tiktu novērtēts, izcīnītās LBL 3.vietas godalgošanas pasākumā arī grāmatas radīšana tika pozitīvi pieminēta,” stāsta Anita.

Viņas abas uzsver: ““Buki” bija, ir un būs gulbeniešu sirdīs!”

Anita ir arī mijusi gredzenus ar vienu no grāmatas varoņiem - basketbolistu Gundaru Rauzu, viņa šobrīd Gulbenes novada pašvaldībā vada Ekonomikas nodaļu. Savukārt Diāna ir deju skolotāja un strādā kooperatīvā “Vaks”.

Grāmata ““Buki" - labākie” klajā nāca 2011.gada pavasarī “Dzirksteles” apgādā un ar vietējo uzņēmēju atbalstu. Priekšvārdā grāmatas autores raksta: ““Buki” Gulbenē nav tikai basketbola komanda - tā ir parādība. Basketbola spēles ar "Buku" piedalīšanos Gulbenē ir notikums. Puikas nereti skatās pa zāles logiem, ja iekšā vairs nav vietas. Vakaros pēc spēlēm un nākamajā rītā, gulbeniešiem satiekoties, bieži pirmais jautājums ir: "Kā vakar spēlēja "Buki"?" "Buki" ir Latvijas basketbola fenomens - nav Latvijā otras tādas komandas, kurā spēlētu gandrīz visi vietējie puiši, vietējās sporta skolas audzēkņi, vienaudži. Nekas nerodas tukšā vietā, jo Gulbenē ir savas basketbola tradīcijas."

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tankšs

Jā,tie bij neaizmirstami laiki,kad basketbola vakaros varēja visas nedēļas sakrājušās emocijas izkliegt

pirms mēneša, 2021.02.14 13:20

Tinkšs

Var jau izkliegies (izdziedāties) pilnā rīklē tīruma vai meža vidū. Efekts gandrīz tas pats, kas pūļa eiforiju ķerot gladiatoru (sporta) sacensībās:) Kaut kāda jau romiešu varenajiem bija taisnība, ka tautai vajag tikai maizi un izklaides.

pirms mēneša, 2021.02.14 15:52

bet...

Kur nu bez 'mūsdienu tarkšķiem.

pirms mēneša, 2021.02.14 18:41

tam ...bet

Ko tu 6. klases vēsturs stundās darīji? Jā, un no romiešu laikiem nekas nav mainījies. Tas gan tiesa, ka mums ziemeļniekiem šādas pūļa izklaides nebija raksturīgas. Ziemeļos iespringa nevis lai uzvarētu, bet lai izdzīvotu. Pārāk grūti nāca katra no dabas atcīnītā kalorija, lai to tērētu izklaidēs un izklaidēšanai. Jā, te atgādinājums no 6. klases vēstures par to kā liekās kalorijas tērēja tur, kur tās nāca viegli - dienvidos: https://www.uzdevumi.lv/p/pasaules-vesture/6-klase/saimnieciba-un-kultura-senaja-roma-8345/re-d6139a38-8059-424a-869c-c44f9f230922

pirms mēneša, 2021.02.15 08:24

Vietējās ziņas