Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzirnavu dambī maz ūdens 10

Gulbenes Labiekārtošanas iestāde ir nonākusi grūti atrisināmas dilemmas priekšā. Iedzīvotāji ir nemierā, ka pilsētā Dzirnavu un Emzes dīķos ūdens līmenis ir par zemu. Tas ir savādi, ņemot vērā, ka pēc nesenajām lietavām dārzi un pagalmi daudzviet pilsētā bija un joprojām ir pilni ar ūdeni.

Gulbenietis Andis, kurš dzīvo Dzirnavu dīķa tuvumā, uzskata, ka it kā aizvērtās slūžas tomēr nav līdz galam aizvērtas. Ūdens sūcoties pa spraugām. Viņš pieļauj, ka slūžas ir jāaprūpē, jākopj, lai novērstu šādu ķibeni.

“Slūžas ir pilnībā aizvērtas,” “Dzirkstelei” saka Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte. Viņa brīnās par šādu jautājumu un uzsver, ka pēc svētdienas lietus Gulbenē ar ūdeņiem bija pārpildīti visi grāvji, nemaz prātā nebūtu nācis skarties klāt slūžām. Tās vaļā tikušas  vērtas tikai pavasarī, bet tagad tās visu laiku ir ciet. Savukārt Emzes dīķu slūžas vispār netiekot cilātas.

Madonas reģionālās Vides pārvaldes direktora vietnieks Jānis Lūkins “Dzirkstelei” saka, ka ūdens līmeņa krišanās Gulbenes lielajos dīķos nav saistīta ar slūžām. Tomēr tas esot izpētes vērts jautājums. J.Lūkins saka, ka Dzirnavu dīķī ūdens vēl ieplūst no Krustalīces, bet Emzes dīķos tam nav, no kurienes papildināties. “Zinu, ka tur ir vienīgi viens novadgrāvis, pa kuru ūdens aiztek,” viņš skaidro.

J.Lūkins uzskata, ka ūdens līmeņa krišanās dīķos ir saistīta ar ilgstošo sauso laiku. Pēc lietavām situācija jau esot uzlabojusies un turpinās uzlaboties, ja līs, domā J.Lūkins.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

gfgf

Izsaktas ka vairak nav par ko rakstiit kaa par aiz***o dzirnavu diiki un mazo udens daudzumu. Kuram tas vispar skiet aktuaali??

pirms 4 gadiem, 2016.07.09 12:03

iedzimtais

Ko nu Miezītes kundze irš pēc viņas pavēles slūžas attaisija, ūdeni nolaida un atkal gandrīz aiztaisija.

pirms 4 gadiem, 2016.07.09 16:59

xxx

nav jau ko brīnīties par Miezīti,nezin par ko viņai vispār algu maksā, jo mūsu pilsētā nekā skaista nav, lai brauc un pamācās uz blakus novadiem (...).

pirms 4 gadiem, 2016.07.09 17:57

vau

ko rejat , Ligita daudz Gulbenes labā ir izdarījusi...

pirms 4 gadiem, 2016.07.11 13:25

gulbis

Laikam pilsētas kanalizacijai pieslegušos skaits ir palielinājies.:):):)

pirms 4 gadiem, 2016.07.10 01:00

ai ai ai

vai tiesam neviens nezina par miezites kundzes ieinteresetibu lai udens limenis butu zems un neapplust vinas maja un darzs likaja iela pie krustalices

pirms 4 gadiem, 2016.07.10 19:29

aaa

pie dzelscela tilta ir bebru aizprosts neliels un tapec ari upe ir mazs limena

pirms 4 gadiem, 2016.07.11 12:36

Jaa

Nu tak vajadzeja kadam nojaukt tos dambjus?un tilta iela sluzas ciet

pirms 4 gadiem, 2016.07.12 16:09

Vietējās ziņas