Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīve beigusies pašā tās sākumā 44

Pēc sākotnēji šķietami vieglās traumas - kājas sasituma - mirst 12 gadus vecs zēns
"Nākotnē es vēlētos kļūt par biznesmeni vai ugunsdzēsēju." Tāds bija Gulbīša vidusskolas 6.klases audzēkņa Kaspara Dreimaņa, kura vairs nav starp mums, sapnis. Sapnis, kurš varēja piepildīties...Vēl vakar Kaspara klases telpā valdīja klusums un dega svecīte, godinot viņa piemiņu. Rīt viņu gulda zemes klēpī. Dzīve Kasparam ir beigusies pašā tās sākumā.

"Joprojām neviens nespējam noticēt, ka Kaspara vairs nav starp mums. Vēl tik nesen bija Ziemassvētku eglītes pasākums, kad visi sēdējām kopā un našķojāmies ar saldumiem. Esmu šokā, kā tik pēkšņi no dzīves var aiziet bērns? Tagad ir bailes, ka arī ar citiem var notikt šāda nelaime. To ir grūti pieņemt. Visu laiku ir sajūta, ka tomēr atvērsies klases durvis un ienāks Kaspars. Viņš bija viens no labsirdīgākajiem, paklausīgākajiem un apzinīgākajiem skolēniem klasē, nekad neaizskāra ar savu rīcību vai kādu asu vārdu citus skolēnus. Ja viņam lika kaut ko izdarīt, tad to arī izdarīja. Nekad nerunāja pretī. Viņš bija ļoti jauks puika. Es tiešām nevaru nosaukt nevienu slikto viņa rakstura iezīmi. Visu laiku domas ir tikai par viņu," stāsta Kaspara klases audzinātāja Sarmīte Puriņa.

 

Viņam patika makšķerēt un braukt ar riteni

Klases audzinātāja dalās atmiņās par Kasparu un rāda viņa darbus, kuros puika par sevi ir rakstījis, ka viņš ir zinātkārs, atsaucīgs, čakls un apņēmīgs. Reizēm viņam paticis pasapņot un pafantazēt. Kaspars par sevi raksta, ka viņam ļoti paticis kaut ko meistarot, rūpēties par augiem un dzīvniekiem, braukt ar velosipēdu un makšķerēt zivis, savukārt no mācību priekšmetiem viņam vairāk pie sirds nācis sports.

 

Klasesbiedriem Kaspars palicis atmiņā kā nopietns, izpalīdzīgs un draudzīgs puisis.

 

Savukārt mūzikas skolotāja Indra Ieviņa piebilst, ka Kasparam esot bijis jauks puika ar ļoti labu balsi. "Viņš ļoti labi dziedāja un varētu dziedāt..."

 

Palīdzēt nespēj

Plašsaziņas līdzekļos jau ir izskanējis, ka 12 gadus vecais Kaspars slēpojot nokrita un sasita kāju. Sākotnēji šķietami vieglā trauma dažu dienu laikā izraisīja asins saindēšanos, un pēc sešām dienām viņš nomira Gulbenes slimnīcas reanimācijas nodaļā, jo palīdzēt vairs nespēja arī Katastrofu centra mediķi.

 

Gulbenes slimnīcas galvenās ārstes vietniece Alda Buša "Dzirkstelei" saka, ka visi medicīnas darbinieki pārdzīvo notikušo traģēdiju.

 

"Mēs šo gadījumu izskatām paši. Tagad gaidīsim, kad būs pilnīga patoloģiski anatomiskā diagnoze ar visām analīzēm. Analīzes paņem, un tad tās nogādā uz sertificētām laboratorijām Rīgā. Kad tas būs zināms, izskatīsim patoloģiski anatomiskajā konferencē, bet fakts ir tāds, ka bērns nomira no smagas slimības - asins saindēšanās. Pamats šādai saslimšanai ir tāds, ka asinsritē iekļūst izsaucējs, un tur, kur ir vājākā vieta organismā, tur arī tad tas izpaužas. Šādai slimībai rosinošs faktors bija trauma, bet to precīzi noteiks tad, kad būs zināmi analīžu rezultāti," skaidro A.Buša.


"Dzirkstele" sazinājās arī ar puikas mammu Maigu Dreimani, kura saka, ka dēls vienmēr esot bijis veselīgs puika.

Pievieno komentāru

Komentāri 44

tautiesi svesumaa

Visdzilaakaa un patiesaakaa liidzjuutiiba maaminai un visai gimenei,nav nekaa briesmiigaaka dziivee kaa guldiit zemeskleepi savus bernus,jo cik zinu tad sai maaminai sii buus jau otraa reize.Nevienam nenoveelu taadu saapi,jo taa ir neaprakstaama,dod dievins tev speeku maamin tik paari sim briesmiigajam zaudeejumam,rast sirdsmieru un speeku sadziivot ar so saapi visu atlikuso dziivi.Kas attiecas uz Gulbenes slimniicu tad domaaju ka nav rajona taadas gimenes kas nebuutu saskaarusies ar ko nepatiikamu atiieciibas at tas arstiem,neveelos nevienu nosodiit,jo tas nav manaa kompetencee,varu teikt tikai vienu,ja notiek kas galeejs tad pirmaa lieta ko muusu jaukie Gulbenes dakteri dara ir vaino pasu cietuso un lai neviens man nemeegina apgalvot preteejo,jo mees ar to saskaaraamies loti tiesaa veidaa.Tikai loti ceru,ka varbuut ir taa reize kad kaads no tiem kas it ka kluudiijas ,,pavisa cillveeciigi kluudiijaas,,beidzot sanems pelniito sodu.
Veelreiz visdzilaakaa liidzjuutiiba gimenei.

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 14:34

mamma

Savus bērnus laikam neuzdrošināšos vairs vest pie gulbenes ārstiem,kā vienīgi tikai uz obligātajām potēm.

pirms 11 gadiem, 2009.01.14 08:51

niknaa

Ingiņ, man ir tieši tās pašas sajūtas, jo arī es atceros Kaspariņu vasaras nometnē, kad viņš zīmēja un nāca vēl papildus, jo gribēja vēl uzzīmēt ko jauku. Un arī es CENŠOS saprast slimnīcas ārstus... BET... tas irTIK GR;UTI , jo es nespēju iedomāties, ka samierinātos ar to, ka bērniņš tur guļ bezpalīdzīgs... Arī medmāsa, mediķis būdams, apskrietu visu slimnīcu, lūgtu speciālistu konsultāciju un meklētu maximālo palīdzību...Tik ļoti sāp...

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 23:49

Inga L.

Tik daudz asaru nobiris,tik daudz cilvekiem sirdis ir sapejushas tieshi Gulbenes slimnicas arstu delj...tas vienkarshi ir absurds,ka tie pashi arsti,kuru bezadbildibas delj mirst cilveki ik pa laikam ''ne no sha'', vel strada shaja slimnica...sho arstu delj pazistama meitene vairs nekad nedzemdes sev otru berninju, sho arstu delj man pashai ir bail spert kaju shaja slimnica...
Kad uzzinaju par Kasparinju,nevareju miteties raudat... vel,ka nabaga matei shis jau bija otrais delinjsh,kas tragjiski iet boja un janogulda kapa kalnija...skatoties shodienas Tautas Balsi-asaras pashas aumaljam lija par vaigiem un sirds sazhnjaudzas...tik jauns,un ar sapnjiem,kas palika neizsapnjoti!Vienmer,kad Tu,Kasparinj, pabrauci garam ar savu divriteni uz kura bija makshere, nodomaju-dienas busi chalks virieties,bet nu...atceros,cik skaisti vinsh dziedaja skolas kori...un nu,tu vairs nekad nepabrauksi man ar savu divriteni garam,nekad Tu vairs nedziedasi Gulbisha tautas nama :(
Shodienas piketu vajadzeja rikot ari pie Gulbenes slimnicas...es tiesham ceru,ka arsti tiesham,tiesham jut nozhelu par savu neizdaribu,ne tikai to telo kameras prieksha un visas intervijas...un lai Dievs stav klat maniem miljajiem,maniem draugiem, maniem pazinjam,kam tuvaka slimnica ir Gulbene...
Visdziljaka lidzjutiba tuviniekiem un citiem,kas ir bedas kopa ar gjimeni...

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 23:37

Aigars

Skumīgi, skumīgi!
Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un draugiem!
Mediķiem par savu nolaidību ir jāatbild.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 22:00

Ligita

Asaras birst un nevar nekas tās apturēt, jo tādai ārstu bezatbildībai jāpieliek punkts.
Visdziļākā līdzjūtība māmiņai, radiem draugiem,tuviniekiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 21:12

Asaras birst un nevar tās noturēt, jo tik lielu zaudējumu kā škirties no sava bērna uz visiem laikiem nav izstāstāms.Visdziļākā lidzjūtība māmiņai, jo neviens mūsu vārds vairs dēliņu neatgriezīs atpakaļ dzīvē. Bet mums pašiem Gulbeniešiem ir jācīnās, lai tādi ārsti iet slaucīt ielas nevis strādāt slimnīcā, ja nevar sniegt nepieciešamo palīdzību.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 21:09

atbilde cilvēkam MJĀ:

Protams, ka ārsti arī ir tikai cilvēki un arī viņi NAV pasargāti no kļūdām...Un varbūt faktu, ka pirmajā vizītes reizē viņi zēna traumu uztvēra kā vienkāršu nelaimes gadījumu, bet temperatūru par saaukstēšanās pazīmi, varētu uztvert kā ārsta kļūdu. es gan lietotu vārdu NEKOMPETENCE, jo izrādās, ka pusaudzis- zēns, kuram ir trauma un temperatūra, esot momentā jāliekot slimnīcā uz izmeklēšanu, jo tieši šis vecums ir visvairāk pakļauts riskam iekšējām traumām un sepsei. Jā, tādi gadījumi esot 1 no 100. Pieņemsim, ka dežurējošais ārsts to nezināja...
Bet tad, kad pēc pusotras dienas zēnu ienesa nešus ar 40 grādu temperatūru, ar vemšanu, ar galīgu bezspēku, ar acīmredzamām pazīmēm, ka zēnam ir ĻOTI SLIKTI, pēc arstu domām nav nekas īpašs un netiek darīts NEKAS- viņam netiekveiktas analīzes, , ārsts pie viņa atnāk tikai pēcpusdienā, izraxta tabletes un kādu šprici, vakarā pat temperatūra netiek izmērīta, jo saplīst termometrs un otrreiz temperatūra vairs netiek mērīta. Mediķi no Rīgas tiek izsaukti tikai nākamajā dienā, kad zēns jau ir reanimācijā un tad tiek taisītas pirmās analīzes... Vai tā arī ir ārstu KĻŪDA?

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 20:30

Izsaku lidzjutibu Kaspara tuviniekiem.....Bet kas atiecas uz arstiem vinus visus vajag atlaist! Uz gulbenes slimnicu var braukt kad jau zini kad mirsi!!Un ja ari aizvestu uz slimnicu jau mirusu cilveku tad tapat iedotu zales un aizsutitu maja !

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 19:32

Smags gadījums... jā, es saprotu, ka mēs parastie nespējam iedomāties, ka no parasta sasituma var būt kaut kas tāds, bet viņi ir ārsti, viņi ir mācījušies daudzus gadus, viņiem ir jāiedomājas!!!Gulbenes ārsti vispār ir ļoti nepieklājīgi. Jā, labi jebkurš no mums viņiem nav vienīgais pacients, bet mums mūsu berni ir vienīgie un mēs mūsu bērniem arī vienīgi! Tad kāpēc slimnīcā no ārsta jādzird komentāri - nu ko jūs....neesat jau vienīgie! Vienkārši pretīgi!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 19:08

Laikam Gulbenes ārsti domāja, ka šitas bespredjels turpināsies mūžigi, bet tauta beidzot ir pamatīgi sašutusi! Ierosinu katram šos komentārus izdrukāt un nosūtīt tai bezatbildīgajai bandai uz Gulbenes slimnīcu!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 16:44

Aniņa

Diezvai ka tu MJĀ zaudētu savu bērnu ārstu nolaidības pēc aizstāvētu vēl ārstus.Gulbenes ārstus vajaga apšaut un TEVI PRIEKŠGALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 16:10

es-mjā

līdzjūtība tuviniekiem un draugiem;((
zini mjā?pārāk bieži šie gulbenes ārsti kļūdās.zobārsti-kuri vēl arvien labo zobus bet vecākiem viņas dēļ nav meitas ,tad slimnīca kuru dēļ vecākiem vairs nav bērnu,kā arī ;gimenes ārsti...
kad tas beigsies?nekad jo -visi jau tāpat paliek un strādā.nav jau pirmo reizi.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 16:09

Jānis

Ārstus vajag nomainī Gulbenes slimnīcā!!!! Tur tikai retais elementāro pieklājību māk... zvērudārzs ne slimnīca.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 15:35

mjā

iveta, neviens nav dievs, un kļūdas gadās tikai tiem, kas kaut ko dara, bet Tu laikam iedomājies, ka cilvēks- ārsts vai kāds cits amata pratējs var mūžu nostrādāt bez nevienas kļudas un darbu izdarīt tā, ka nevienam nebūs sūdzību. Lai vai kā, bet ceru , ka TU Iveta neēsi pieļāvusi nevienu kļudu savā dzīvē, lai cik liela vai maza tā arī būtu, un vari šeit šādus komentārus rakstīt ar mierīgu sirdsapziņu

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 14:58

rihis

busa lai brauc uz ranco savu, cuukas spricee un konsultee, kaza

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 13:59

tevs

kirurgijaa nakti bija vecaa varna baiba fjodorova, tiesaa vinu pa pilnu programmu, par nolaidiibu, tenku vecene slimniica, ne medmaasa

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 13:50

jacevica

uznemsanaa siili vajag nonemt obligaati, kirurgijas maasu kura luuk nakti gul ar dezurarstu nepamodina, kad beernam slikti, pakaart

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 13:48

mazaa

visdziļākā līdzjūtība, māmiņai, pārējiem tuviniekiem, draugiem...bet vakardienas Degpunktaa teica, ka Gulbenes slimnica nav bijusi redzeslokaa, jaa varbuut inspekcijai nav bijusi, bet pirms pusgada arii notika gandriiz nelaime, kad maatei paspeeja noreaģēt un paspeeja beernu aizvest uz Valmieras slimniicu, kur viss beidzaas laimiigi...
Secinaajumus: Gulbenes slimniica ir taa vieta uz zemes, kur labaak kaaju vispaar nespert...:(
Veelreiz liidzjuutiiba Kaspara tuviniekiem:((((

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 13:36

Izsaku vis dziļāko līdzjūtību mammai un radiniekiem

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 13:05

Vietējās ziņas