Dzīvnieku kapsētu vēlas veidot Ozolkalnā 5

Atbildot uz Gulbenes Dzīvnieku aizsardzības biedrības iniciatīvu, Gulbenes novada dome piedāvā vietu novada dzīvnieku kapsētas izveidei. Tā ir pašvaldības zeme Beļavas pagasta Ozolkalnā netālu no slēgtās atkritumu izgāztuves. 24.janvāra tautsaimniecības komitejas sēdē novada deputāti apsprieda šo ideju.

Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrība vēlētos, lai dzīvnieku kapsēta atrastos pilsētā. Taču pašvaldība šo vēlmi nevar apmierināt. Labprāt domē uzklausītu tos privāto zemju īpašniekus, kuri būtu ar mieru, ka viņu īpašumā atrastos šāds objekts. Pagaidām neviens ar šādu iniciatīvu pašvaldībā nav vērsies.  

Vēlas izpētīt izraudzīto vietu

Komitejas vadītājs Guntis Blūms uzsver, ka ideja var kļūt pieņemama tikai pēc sabiedriskās apspriešanas, kurā jāuzklausa, pirmkārt, Ozolkalna iedzīvotāju domas.

 

Gulbenes novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja ir konsultējusies ar Madonas reģionālās Vides pārvaldes speciālistiem, kuri neiebilst pret ideju par dzīvnieku kapsētas izveidi Ozolkalnā. M.Mikolaja ir apskatījusi dabā šo vietu. Viņa uzskata, ka tur noteikti ir jāveic kontrolurbumi un jāveic ekspertīze. Ja ideja tiks akceptēta līdz galam gan Madonas reģionālajā Vides pārvaldē, gan pašvaldībā, būs jāveic arī grozījumi teritorijas plānojumā, paredzot, kurā vietā jāatrodas dzīvnieku kapsētai.

 

Beļavas pagasta pārvaldes vadītājam Aivaram Rakstiņam ir aizdomas, ka visai grūti ir noteikt robežu, kur šajā konkrētajā vietā beidzas rekultivētā atkritumu izgāztuve un kur ir nepiesārņota zeme. Turklāt līdzās ir privātā zeme. M.Mikolaja piekrīt, ka nebūs patīkami, ja, rokot kapu dzīvniekam, būs redzami atkritumi, tieši tāpēc nepieciešama augsnes ekspertīze šajā vietā, lai konstatētu reālo situāciju. Deputāte Ilze Mezīte bilda, ka iedzīvotāji diezin vai vēlēsies savu mirušo kaķi vai suni apglabāt atkritumi vietā, jo katram taču savs mājdzīvnieks dzīves laikā ir bijis mīļš ģimenes loceklis.

 

Ozolkalnieši noskaņoti negatīvi

"Dzirkstele" aptaujāja vairākus Ozolkalna iedzīvotājus, lai noskaidrotu viņu domas par dzīvnieku kapsētas izveidi Ozolkalnā netālu no atkritumu izgāztuves. Baiba Bitaine saka, ka šādu kapsētu vajag, bet vai tieši šajā vietā. Pati savu mājdzīvnieku noteikti šajā kapsētā neapglabātu, jo ir savs zemes īpašums. Eva Upīte uzsver, ka noteikti pašvaldības izraudzītajā vietā Ozolkalnā nevajadzētu atrasties dzīvnieku kapsētai. Viņa atgādina - varbūt visi to nav ievērojuši, taču netālu no slēgtās izgāztuves ir tā saucamie baltie krusti. Tos Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā izvietoja Otrajā pasaules karā bojā boja gājušo piemiņai. Starp šiem upuriem ir arī čekas nomocītais E.Upītes radinieks.

 

"Saprotu, ka novadā dzīvnieku kapsētu vajag, bet citur," uzskata sieviete.

 

Ilgvars Leitis uzskata, ka diezin vai vispār novadā ir vajadzīga dzīvnieku kapsēta, jo visi tāpat atrod, kur apglabāt savu kaķīti vai sunīti. Izdzirdot, ka izraudzītā vieta kapsētai ir Ozolkalnā blakus bijušajai izgāztuvei, viņš saka: "Vai tad citas vietas nav?! Tur blakus taču atrodas dzīvojamās mājas!"

 

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Vidzemes reģionālās nodaļas valsts inspektore Sarmīte Dundure "Dzirkstelei" saka, ka ar baltajiem krustiem iezīmētā Otrā pasaules kara upuru atdusas vieta Ozolkalna diemžēl nav iekļauta ne valsts, ne vietējās nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā. Tomēr pašvaldībai noteikti šī vieta ir zināma, veidojot teritorijas plānojumu un domājot par turpmāko attīstību, norāda S.Dundure.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

to: 333

gan jau ka tikai privātpersonai no ASV, daļa no tās zemes pieder Beļavas pagastam, un tajā daļā arī mēģināja kaut ko no latvāņiem nopļaut pagājušo gad, bet tā daļa bij tikai no ceļa redzamā daļa, nekas vairāk par sū uz kociņa tur nesanāca, neredzu jēgu no pāris ha ar latvāņiem nopļaut bikucīti un pārējos atstāt.. šitas ir vēl neekonomiskāk nekā būtu vai nebūtu pļauts vispār..

pirms 9 gadiem, 2012.02.06 09:40

333

Ja pameklesi pagajusa gada rakstus, tad uzzinasi, ka ta latvanu zeme pieder privatpersonai, kas dzivo arzemes.

pirms 9 gadiem, 2012.02.05 19:51

Nu gan svietu izdomājuši, labāk lai Beļavas pagasts latvāņus nopļauj blakus slēgtās izgāztuves teritorijai, nevis izdomā visādas brīnuma lietas,
Varbūt Rakstiņš sava dēla gatera tereitorijā atļaus izmantot kādu pleķīti zemes? Pilnīgi piekrītu, tāda vieta novadā ir nepieciešama, bet ne jau Ozolkalnā. Kāpēc ne Strados? Galgauskā? Daukstēs? Krapā?

pirms 9 gadiem, 2012.02.05 18:06

333

Izlasot raksta nosaukumu, padomaju, ka kapseta bus slegta Ozolkalna skolas vieta. Tipa lai eka nestav tuksa, tur kaplicas telpa bus, lai atvadities no dzivniecina. Bet, kad izlasiju rakstu biju vilies. Ko padarisi, tadas man slimas domas galva bija.
Vienigi japrasa, cik vieta taja bijusaja poligona maksas, velak uzrakstisiet? Zirgam bus tik pat ka kakim?

pirms 9 gadiem, 2012.02.04 17:16

Vietējās ziņas