Dzīvo bez deklarētas dzīvesvietas 8

Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans informē, ka šonedēļ komisija izskatīja divas administratīvās pārkāpuma lietas. Viens administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts par dzīvesvietas nedeklarēšanu.

M.Bogdans stāsta, ka Rankas pagasta iedzīvotāja divus gadus dzīvo bez deklarētās dzīvesvietas. Sieviete nav uzskatījusi par pienākumu deklarēties – kā to paredz Dzīvesvietas deklarēšanas likums, proti, ka dzīvesvietas maiņas gadījumā attiecīgās personas pienākums ir mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, deklarēt to. Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un nolēma sodīt ar 5 eiro lielu soda naudu.

Vēl viens administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts par dzīvesvietas nedeklarēšanu. Šajā gadījumā gulbeniete vienu gadu dzīvoja bez deklarētās dzīvesvietas. Par dzīvesvietas deklarēšanas anulēšanas faktu uzzinājusi, kad ticis sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Sieviete bija deklarējusies pašvaldības īrētā dzīvoklī, bet, beidzoties dzīvojamās telpas īres līgumam, palika bez deklarētās dzīvesvietas. Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un nolēma izteikt brīdinājumu.


M.Bogdans norāda, ka ikviena persona “www.latvija.lv” var piedeklarēties jebkurā adresē. Deklarēt dzīvesvietu var arī pašvaldības starpniecību. Pašvaldības iedzīvotāju reģistrēšanas speciāliste Mētra Buliņa skaidro, ka ne visi iedzīvotāji ir informēti, ka to var izdarīt internetā.


“Kad atnāk pie manis konsultēties, tad es iesaku izmantot šo pakalpojumu elektroniski, jo tad tas ir par brīvu. Pašvaldībā, ja iedzīvotājam nav nekādu atvieglinājumu, par šo pakalpojumu ir jāmaksā 4,27 eiro par vienu personu. Ja ģimenē ir četri cilvēki un par katru jāmaksā, jau sanāk lielāka summa un viņiem izdevīgāk to izdarīt elektroniski,” saka M.Buliņa.


M.Bogdans stāsta, ka ne Dzīvesvietas deklarēšanas likuma, ne citu likumu tiesību normas neparedz pašvaldībām obligātu prasību no personas, kura vēlas piedeklarēties, pieprasīt tās īpašnieka (kur vēlas piedeklarēties) atļauju. Proti, cilvēks var piedeklarēties jebkurā adresē.


M.Buliņa stāsta, ka arī Gulbenes novadā tādi divi gadījumi ir bijuši. Piemēram, kāda persona piedeklarējās pie radinieka, viņam par to nemaz nepaziņojot.


“Praktiski cilvēks tur nedzīvo, bet, lai būtu deklarētā dzīvesvieta, viņš tā ir rīkojies,” saka M.Buliņa.


M.Bogdans arī piebilsts, ka cilvēki ir piemirsuši to, ka likumdevējs tagad ir paredzējis, ka nav vairs nepieciešams izdeklarēties (kā tas bija agrāk), lai tiktu piedeklarēts citā adresē. Tagad ar jaunu piedeklarēšanos automātiski zūd vecā dzīvesvieta.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Q

Pilnīgs vājprāts un absurdums,vai tiem likumu izdevējiem ar galvu viss kārtībā???Iznāk ,ka katrs bomzis,cietumnieks,izbijis slepkava,var piedeklarēties jebkurā dzīvoklī vai privātmājā.Man ir vīrs mazgadīgi bērni un man jāielaiž savā dzīvoklī dzīvot cietumnieks,jo viņam ir pilnīgas tiesības???Durvis atver svešs vecis-opā...te es dzīvoju...Gribu izlasīt Bogdana atbildi uz savu kom.-ko tad darīt,lai tādu eksemplāru izdeklarētu.

pirms 7 gadiem, 2014.06.16 13:43

Vai cik labi

Ar steigu jāiegādājas mīļākais,vēlams turīgāku,piedeklarējos viņa īpašumā. Ierodos,te nu es esmu un guļam trijatā,šis pa vidu ,mēs abas ar sievu pa malām un man ir likumīgas tiesības uz seksu,lūk tā.

pirms 7 gadiem, 2014.06.16 13:59

labi dzīvojam

sataisa parādus vienā dzīvoklī un vēl pie tam labi riktīgus,aiziet prom no tā dzīvokļa un pēc neilga laika piedeklarējas meitas pašvaldības dzīvoklī,bet pati meita ar ģimeni arī dzīvo sazin kur.Tātad iepriekšējie parādi nav jāmaksā,tikai ejam un aiz....tālāk un nekur neko nemaksājam.Kāpēc tā ir atļauts darīt?

pirms 7 gadiem, 2014.06.16 14:17

sapnis

Tieši tā arī ir, jo šai kategorijai pienākas...dzīvo uz pārējo rēķina, bet pašvaldība un sociālais dienests tik atbalsta...izliek no viena dzīvokļa, iedod citu, atremontētu, sakārtotu, pēc gada dzīvoklis ir nolaists, ar parādu...pie privātā šādu situāciju neviens neatļautos...tur arī aiziet nodokļu maksātāju naudiņa, maksājam nodokļus, lai tādiem būtu ko izmaksāt pabalstos un vēl pieciešam, ka nemaksā par dzīvokļiem un komunālajiem pakalpojumiem, kurus starp citu arī sadala uz pārējiem...

pirms 7 gadiem, 2014.06.16 16:38

mamma

ja deklereties vieta nau ne udens ne toletes,kur dzivo zurkas,tada vieta jadeklerejas???lai pasi pamegina tada vieta deklereties un vel dzivot un ari ar berniem,rankas barintiesa un socialais tur neko nedara,un tas viniem liekas normali.

pirms 7 gadiem, 2014.06.16 21:30

sise

Un kur tad Jūs dzīvojāt agrāk ?

pirms 7 gadiem, 2014.06.17 08:17

labi dzīvojam

manuprāt lieks jautājums un atbildes arī nav

pirms 7 gadiem, 2014.06.18 09:16

Māt!

Bāriņtiesai un soc.darbiniekam žurkas nav jāindē.

pirms 7 gadiem, 2014.06.19 11:48

Vietējās ziņas