Dzīvo Lielbritānijā, turpina īrēt dzīvokli Beļavā 14

Gulbenes novada domes 27.augusta sēdē tika izskatīti vairāk nekā 30 jautājumus, kas saistīti ar pašvaldības dzīvokļu rindu, dzīvokļu izīrēšanu, līguma pagarināšanu vai pāratjaunošanu.

Diskusija izvērtās par kādas šobrīd Lielbritānijā dzīvojošas un tur dzīvesvietu deklarējušas sievietes vēlmi tomēr saglabāt savas tiesības uz pašvaldības dzīvojamajām telpām Beļavas pagastā, kuras viņa īrējusi arī agrāk.

Deputāte Larisa Cīrule neslēpa, ka balsos “pret”, un pamatoja savu viedokli: “Persona ir deklarēta ārpus Latvijas robežām. Neuzskatu, ka mēs esam tiesīgi viņu reģistrēt pašvaldības dzīvokļu jautājumu risināšanas reģistrā, jo tas neatbilst mūsu noteikumiem.”

Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs jautāja, vai šī persona plāno atgriezties novadā.

Pašvaldības deputāts Valtis Krauklis teica, ka viņa vadītajā sociālo un veselības jautājumu pastāvīgajā komitejā pirms domes sēdes par šo jautājumu jau bijusi diskusija. Komitejas sēdē par šo jautājumu balsojums bijis 3:3, tomēr jautājums virzīts uz domes sēdi. V.Krauklis pauda, ka Lielbritānijā dzīvojošās novadnieces paturēšana Gulbenes novada pašvaldības dzīvokļu reģistrā ir “kompromisa variants”.

“Cilvēks grib saglabāt saikni ar Gulbenes novadu, kur ir bijis noslēgts īres līgums jau visos vecajos laikos. Un viņai ir visas tiesības! Ja šis līgums būtu tagad noslēgts, mēs to varētu vienkārši lauzt. Tagad mēs šo līgumu lauzt nevaram. Otrs iemesls – ir izteikta vēlme šo īpašumu pirkt. Mēs bieži vien sakām, ka cilvēks ir projām Anglijā, bet var gadīties un var arī negadīties, ka cilvēks atgriežas,” teica V.Krauklis un piebilda, ka maksājumi tiek veikti un īres līgums ir spēkā. Persona esot pārvietojusi savas mantas uz pašvaldības izīrēto mājokli Beļavas pagastā.

“Varbūt ir vērts padomāt, ja mēs tiešam domājam par visiem, kas grib atgriezties, varbūt veidojam rindu citādāk – saistībā ar reemigrācijas plānu? Reģistrējam visus, kas vēlēsies atgriezties!” bilda L.Cīrule. Par konkrēto gadījumu deputāte pauda, ka nav juridiska pamata pozitīvam pašvaldības lēmumam, jo šajā gadījumā “tiesiskais pamats ir zudis”.

Pašvaldības izpilddirektores vietnieks Sandis Sīmanis komentēja, ka tā ēka, kuru īrē minētā privātpersona, ir nedroša. Esot attiecīgs novada būvvaldes atzinums. Uzturēšanās šajā ēkā tās esošajā stāvoklī nav vēlama ne veselībai, ne cilvēka dzīvībai. Līdz ar to šī māja esot vai nu jāpārdod, vai jānojauc.

V.Krauklis piebilda, ka nav tā, ka kaut kas izdomāts bez konkrētas privātpersonas ziņas. Esot notikusi sazināšanās ar cilvēku un ņemtas vērā vēlmes. Tajā pašā laikā pašvaldībai tā esot iespēja ar laiku tikt vaļā no grausta, pārdodot ēku.

V.Krauklis piebilda, runājot par reemigrāciju, ka visiem gulbeniešiem, kuri vēlas atgriezties, ir rasts risinājums, kur dzīvot, - kaut vai piedāvāts nopirkt mājokli.

No 14 deputātiem, kuri piedalījās šajā domes sēdē, par to, ka Gulbenes novada pašvaldības dzīvokļu rindā ir paturama Lielbritānijā dzīvojošā novadniece, nobalsoja 9 deputāti, 4 bija “pret”, atturējās

Pievieno komentāru

Komentāri 14

lilita

Nekas 22 gadu laikā Beļavas pusē nav mainījies . Vai tiešām attieksme pret cilvēkiem nekad tur nemainīsies?. Kad pārcēlos un gribēju atstāt līvānnieci ,jaunai jaukai ģimenītei ..arī tad pagasta vadība taisījās likt sprunguļus ceļā . Paldies Ivaram Melngailim ,kurš neatbalstīja citādu variantu un šie cilvēki tur joprojām dzīvo ..Nez kam Aivars bija noskatījies to māju?))

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.31 17:49

SVARĪGI!

Iesaku Gulbenes iedzīvotājiem sekot līdzi un regulāri noskatīties vai noklausīties domes sēdes:
https://www.gulbene.lv/lv/doks/ds/144-prot/6841-2020-g-gulbenes-novada-domes-sezu-protokoli

Tas Jūs sapratīstiet kā strādā mūsu pilsētas galvas un par ko nākošreiz ir vērts balsot!

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.04 23:58

Mareks

Ir arī tādi kas pašvaldības dzīvokļūs nelikumīgi izīrē citiem, jo paši sen dzīvo citā pilsētā.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.31 17:56

lilita

Nu ,katrs gadījums ir savādāks . Es domāju ,ka pašvaldības dzīvokļu izīrēšana sāpīga problēma ir ne tikai Latvijā vien . Pagastos un pilsētu komunālajās saimniecībās kafijo daudz personāžu ,no kuriem kādu var norīkot reizi mēnesī apsekot šos pašvaldību dzīvokļus. Kādi nodokļi būtu Valsts kase!i)))Nevajadzētu celt kadastra vērtību "))

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.31 18:25

Gulbenietis

Pastāstat lūdzu, cik likumīgi ir maznodrošināto ar invaliditāti izlikt no dzīvokļa, neko nepiešķirot?
Vai tā drīkst? Un kur ir jāvēršāš, lai to risinātu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.31 20:24

+

Sociālajā dienestā.

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 08:41

!

Vispār likums “Par dzīvojamo telpu īri” nosaka, ka nav jāierāda cita dzīvesvieta izlikšanas gadījumā. Tomēr gadījumā, ja persona ir darbnespējīga persona ar invaliditāti, pensijas vecuma persona vai ja ar viņu kopā dzīvo un viņa apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, aizgādnībā esoša persona vai maznodrošināta pensijas vecumu sasniegusi persona, vai arī maznodrošināta persona, kura ir darbnespējīga invaliditātes dēļ likums paredz, ka pašvaldība sniedz palīdzību. Nav konkretizēts kādu. To paredz pašvaldības saistošie noteikumi.

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 11:23

Otto

Protams ir dzīvokļi,kuru īpašniekiem ir jau īpašumi ārzemēs,bet šeit dzīvokłus izīrē un nekādi nodokļi netiek maksāti un tādu ir daudz.Mans radinieks grib atgriezties,bet kur lai dzīvo,jo nopirkt arī nav ko.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.31 20:47

Janka

Atver ss.lv un izvēlies!

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 15:37

Inta

Jāpārdod vai jānojauc! Ha , pārdod, lai cits mokas ar nolaisto īpašumu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 08:48

rindā stāvošais

Varbūt vadībai būtu jāpadomā, ja nav dzīvokļu un ir gara rinda, tad varbūt jāuzceļ būtu kāda daudzdzīvokļu māja, kā piem. Valmierā to dara. Jo to dzīvokļu jau mums Gulbenē cik ir tik ir! Kurā gadā pašvaldība ir cēlusi beidzamo māju?

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 09:12

Es

Visas mājas ir celtas krievu laikos.Pēdējos 30 gados nav pilnīgi neviena jauna objekta,tikai renovēti.

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 16:54

Aij

Tagad jauna mode,lai dabūtu laukā īrniekus,māju sataisa pēc papīriem par graustu vai arī kāds lielāks noskatījis. Konsultējoties ar iepriekšējo juristu,nekāda juridiska pamata nav izlikt,ja ir nomaksāti visi maksājumi. Neatkarīgi no tā,vai cilvēks dzīvo pašlaik vai nedzīvo. Nekad nevar zināt,kā dzīvē pagriežas. Diez vai mūžīgi tur dzīvos. Vairāk jāskatās,kā pati dome pārdod izsolē savus dzīvokļus un pēc tam visādas atrunas,kā nav kur piešķirt.

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.01 20:57

Veronika

Pilnīgi juridiski pareizi, deputāt, pirms balso - izlasi likumus vai jautā juristam... tā lūk

pirms 10 mēnešiem, 2020.09.02 13:02

Vietējās ziņas