Eiropas dienā runā par vienojošām vērtībam

Eiropas dienā, 9.maijā, Gulbenes novada bibliotēkā tika atklāta izstāde, aicinot ikvienu padomāt un salīdzināt kopīgas vērtības, tādas kā pārtika, tīrs ūdens, eneŗģija, dabas resursi, Kādas šīs vērtības ir citur pasaulē un kādas pie mums, Latvijā un Gulbenē. Izstādi ir veidojusi Stradu pagasta pārvaldes jaunatnes darbiniece Agneta Bordāne. Gulbenes novada bibliotēkā šī izstāde būs skatāma visu maija mēnesi, pēc tam tā ceļos tālāk pa novadu.

"Ikdienā pat neaizdomājamies par tik pašsaprotamām lietām, tomēr fakti ir dramatiski. Piemēram, Aapvienoto nāciju organizācija ir aprēķinājusi, ka 2050.gadā plastmasas jūrā būs vairāk nekā zivju," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada bibliotēka Europe Direct informācijas centra vadītāja Indra Logina.

Eiropas diena tika reprezentēts arī bibliotēkas resurss par tādām tēmām, kā atbildīgs patēriņš, veselība, mūžizglītība, dzimumu līdztiesība, atjaunojamā enerģija. Bibliotēka pieejam ikvienam, taču īpaši būs noderīga skolēniem, studentiem, pedagogiem, tai skaitā pirmsskolas izglītības, nevalstiskajām, jauniešu organizācijām, ģimenēm ar bērniem.

"Šeit pieejami arī skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi, par ko īpašs paldies Tirzas pamatskolai! Aicinām arī citas skolas atsaukties un padalīties ar skolēnu zinātniski pētnieciskajiem darbiem," saka I.Logina.

Bibliotēkā ir arī apkopoti dažādi tiešsaistes resursi, kuri ikvienam pieejami Gulbenes novada bibliotēkas mājas lapā, sadaļā “Datubāzes un e-resursi”.
Eiropas dienā Gulbenes bibliotēka viesojās arī Latvijas Dabas fonda vadītājs Ģirts Strazdiņš, kurš stāstīja par braucienu uz Sumatras salu Indonēzijā, izpētot eļļas plantāciju ietekmi uz dabu pasaulē, Re:TV žurnāliste Iveta Auniņa stāstīja par kontrastu zemi – Ganu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas