Eiropas Mobilitātes nedēļas balvai starptautiskā mērogā virza Gulbenes un Liepājas pašvaldības

Eiropas Mobilitātes nedēļas balvai šogad Latvija pieteiks Gulbenes un Liepājas pašvaldības, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

No 16. līdz 22.septembrim notika "Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019", kuras laikā tika izvēlētas kandidatūras starptautiskajam apbalvojumam. Pretendēt uz Eiropas līmeņa atzinību varēja, īstenojot pasākumus un reģistrējot tos tiešsaistē. Konkursā piedalījās 27 pilsētas, pašvaldības un organizācijas, bet Eiropas līmeņa konkursam tika virzītas divas - Gulbene un Liepāja.

Arī šogad nominācijas ieguva divas pilsētas, kas visplašāk īstenojušas aktivitātes visās trīs konkursa kategorijās, proti, tika veidotas aktivitātes "Eiropas Mobilitātes nedēļas 2019" ietvaros, organizēta "Diena bez auto", kā arī veikti paliekoši risinājumi infrastruktūras uzlabošanai un vides pieejamības veicināšanai visa gada garumā. 

VARAM norādīja, ka Gulbenē tika īstenota plaša "Eiropas Mobilitātes nedēļai" veltīta programma - kājāmgājēju drošības pasākumi, orientēšanās sacensības, videi draudzīgu transporta līdzekļu prezentācijas, velobrauciens, nūjošanas pasākums, kā arī "Diena bez auto".

Savukārt Liepāja visas nedēļas garumā aicināja doties pastaigās ar gidu, sveikt riteņbraucējus "Ar velo uz darbu" dienā un "Diena bez auto" akcijas ietvaros rīkoja jauna tūrisma objekta - redāna - atklāšanu ar velobraucienu un muzikāliem priekšnesumiem.

Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalījās arī Salas, Priekuļu, Ādažu, Burtnieku, Ķekavas, Pļaviņu un Brocēnu novada pašvaldības, kā arī Valmiera, Nereta, Limbaži, Alsunga, Smiltene, Ogre, Jēkabpils, Daugavpils, Priekule Talsi un Sigulda. Tāpat pasākumos iesaistījās vairāki uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas