Eiropas Parlaments: apturēt teroristu naudas plūsmas!

Lai apturētu teroristu naudas plūsmas, ES valstīm būtu jāuzrauga aizdomīgi darījumi un labdarības organizācijas, kā arī aktīvāk jāapmainās ar izlūkdatiem, rosina EP deputāti.

Lai sekmīgi cīnītos ar terorismu, nepieciešams apkarot nelegālu preču, ieroču, naftas, narkotiku un cigarešu tirdzniecību, deputāti norāda ceturtdien apstiprinātā rezolūcijā.

Viņi uzsver, ka daļa teroristu izmantotā finansējuma tiek iegūst Eiropā, pateicoties savstarpēji saistītām starptautiskām bezpeļņas organizācijām, labdarības organizācijām un fondiem, kas kalpo kā aizsegs ļaunprātīgai rīcībai.

Eiropas Parlamenta deputāti ES Padomi, Eiropas Komisiju un Eiropas Ārējās darbības dienestu aicina:

  • Izveidot ES pretterorisma finanšu izlūkošanas platformu, kas veicinātu informācijas apmaiņu un koordināciju starp finanšu iestādēm. To varētu pārvaldīt EUROPOL, iekļaujot platformā arī aizdomīgo darījumu datu bāzi.

  • Sagatavot to fizisku un juridisku personu sarakstu, kuras darbojas nepietiekami pārredzamos režīmos, un kurām ir augsti aizdomīgu finanšu darbību rādītāji.

  • Nopietnāk sekot līdzi aizdomīgām organizācijām, kuras iesaistītas nelikumīgā tirdzniecībā, kontrabandā, viltošanā un krāpnieciskā praksē.

  • Nodrošināt, ka bankas veic ciešu priekšapmaksas karšu uzraudzību, lai tās varētu no jauna papildināt tikai ar bankas pārskaitījumu un no personiski identificējamiem kontiem.

  • Uzraudzīt lūgšanu un izglītības iestādes, labdarības organizācijas un kultūras biedrības, ja pastāv pamatotas aizdomas par saiknēm ar teroristiskiem grupējumiem.

  • Izvērtēt, vai kriptovalūtas, blokķēžu un FinTech tehnoloģijas tiek izmantotas terorisma finansēšanā un vai tās būtu regulējamas ES līmenī.

Parlamenta ieteikumi tika apstiprināti ar 533 balsīm pret 24, 43 deputātiem atturoties.

Citāts: EP ziņotājs Javier Nart (ALDE, Spānija) sacīja: “Mēs piedāvājam jaunu “mikrofinansēšanas” pieeju, lai pārtrauktu naudas plūsmas džihādistu teroristiskajiem grupējumiem: stingrāku priekšapmaksas karšu uzraudzību, kultūras un lūgšanu centru saņemtā finansējuma pārbaudi, kā arī kopīgas informācijas platformas izveidi, kas ļautu labāk izsekot aizdomīgiem darījumiem.”

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas