Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas putnu vērošanas diena - arī Litenē

Jau divdesmito reizi organizācija "BirdLife International" aicina eiropiešus piedalīties "Eiropas putnu vērošanas dienās 2013", kas ar CEMEX atbalstu norisināsies arī Latvijā 5. un 6. oktobrī. 

Latvijas Ornitologu biedrības (LOB) projekta vadītājs Valters Pranks stāsta, ka šogad 33 valstis Eiropā un Centrālāzijā aicina iedzīvotājus novērot putnus un uzklausīt interesantus faktus par putnu migrāciju un dažādiem apdraudējumiem, kas tos piemeklē ceļā ziemošanas vietām Āfrikā.

"5. un 6. oktobrī Latvijas Ornitoloģijas biedrība, SIA "CEMEX", Dabas aizsardzības pārvalde un "Swarovski Optik" aicina dabas draugus piedalīties Eiropas putnu vērošanas dienās "EuroBirdwatch13". Šoruden ir sarūpēti 22 bezmaksas pasākumi – 18 putnu vērošanas ekskursijas un 4 putnu barotavu veidošanas darbnīcas," norāda projekta vadītājs V.Pranks.

Putnu vērošana (pastaig) Litenē notiks 6.oktobrī, Gulbenes novads (pastaiga). Tikšanās - pulksten 10.00 pie bijušās Litenes mežniecības. Pārgājiens ilgs līdz pulksten 14.00, tā laikā apsekos Litenes muižas parku un apkārtējos laukus. Ieteicams būt gumijas zābakos un laika apstākļiem piemērotā apģērbā. Ekskursiju vadīs Elvijs Kantāns. Pieteikties var pa tālruni 26264611.

Vēl putnus vēros Ķemeru nacionālajā parkā, Sātiņu zivju dīķos (Saldus novadā), Rīgā un tās apkārtnē, Liepājā, Kolkas ragā, Burtniekos (Vīsraga dabas takā), Kuldīgā, Papes putnu stacijā, Sedas purvā, Degumniekos, Ventspilī, Ikšķilē, Ogrē, Randu pļavās, Mersragā un Līgatnes dabas takās.

Eiropas putnu vērošanas dienas ir ikgadējs pasākums, kas ietver simtiem aktivitāšu dažādās valstīs. Pagājušajā gadā 34 valstīs Putnu vērošanas dienās iesaistījās 70 000 cilvēku un vienas nedēļas nogalē novēroja vairāk nekā 6 milj. putnu. Latvijā pērn ziņas tika saņemtas par novērotiem 111 029 putniem no 145 sugām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas