Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekonomikas ministrs aptaujā gulbeniešus par attieksmi pret eiro 12

Pēc viesošanās Alūksnē, kur esot gājis ļoti mierīgi pretstatā Smiltenei, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts šodien ap pusdienlaiku ielūkojās arī Gulbenē, lai tiktos ar vietējiem uzņēmējiem un atceļā uz mājām paviesotos divos šā novada uzņēmumos, kuri strādā eksportam. Šie uzņēmumi ir kokapstrādes SIA „Konto" Gulbenē un SIA „Avoti SWF" Lizumā, kas specializējas mēbeļu sagatavju, kā arī mēbeļu ražošanā. Līdzi ministram bija atbraucis arī Saeimas deputāts Romualds Ražuks.

Pirms sēsties pie sarunu garā galda, D.Pavļuts iepazinās un sarokojās ar ikvienu. "O, lauksaimnieks!" tā ministrs pauda atzinību katram lauku ražošanas pārstāvim, kurš bija ieradies uz tikšanos ar viņu.

 

Arī sarunā ar gulbeniešiem D.Pavļuts vairāk akcentēja izdevīgumu, lauciniekiem izmēģinot spēkus tādās netradicionālās (bet varbūt jau samērā izplatītās) nodarbēs, kā lielogu dzērveņu un smiltsērkšķu audzēšanā, nevis cūkkopībā vai liellopu turēšanā.

 

Lai arī ministrs lika saprast, ka vēlas sarunu bez kašķēšanās, bez pārmetumiem ministrijas un valdības adresē gulbenieši tomēr neiztika. Savukārt D.Pavļuts skaidri pateica, ka ierobežoto finanšu dēļ nav iespējams visā Latvijā nodrošināt vienādu attīstību. Tā lielākoties tik un tiks veicināta ap deviņām lielākajām pilsētām, kur ir salīdzinoši vairāk iedzīvotāju.

 

Visbeidzot ministram apnika atbildēt uz jautājumiem un viņš pats nolēma izjautāt gulbeniešus. "Paceliet rokas, kas ir par eiro ieviešanu!" sacīja viņš. Ministrs apmierināts skaļi komentēja, ka Gulbenē eiro būs, jo tikko pierādījies, ka no aptaujātajiem vairāk nekā puse ir par valūtas maiņu. Turpretim Alūksnes uzņēmējos laikam tik lielu optimismu viņš nemanīja. Sakarā ar to R.Ražuks pajokoja: "Alūksnē eiro nebūs!".

 

D.Pavļuts mierināja, ka "nekāda uzmetiena nebūs" sakarā ar eiro stāšanos lata vietā, iedzīvotāji nejutīs pārestību vai zaudējumus. "Naudu neatņems," teica ministrs. Viņš ar uzsvēra, ka naudas mainīšanai nebūs termiņa. Arī pēc pieciem gadiem, atrodot skapī paslēptus latus, iedzīvotājiem būs iespēja tos samainīt pret eiro. Pie tam valūta netiks mainīta 1:1, bet atbilstoši kursam.

 

D.Pavļuts uzsvēra, ka valstī ir trīs cilvēki, no kuriem atkarīgs šis lēmums. Tie ir pašreizējais finanšu ministrs Andris Vilks, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un premjers Valdis Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Nekas labs ar to eiro nav gaidams. Ari ar latu nebus. Valsts izlaupita un parados lidz ausim. Alles kaput.

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 22:39

SIA "Avoti SWF" vispār specializējusies MĒBEĻU RAŽOŠANĀ, un jau vairākus gadus ir lielākais mēbeļu ražotājs valstī! Kā sava novada žurnālists to var nezināt? Gatavas mēbeles un tikai sagataves nav viens un tas pats... Bet laikam jau Dzirkstelei klājas pavisam bēdīgi, jo nu jau pat sēru līdzjūtību sludinājumi tiek saputroti, kur nu vēl ... kaut ko vairāk gribēt... Savā kažokā utis jāmeklē vispirms!

pirms 6 gadiem, 2013.04.15 15:01

arzemēs dzīvojošajiem Lats nav izdevīgs. ļoti liela komisijas maks ieviesīs eiro būs labāk...un lētāk ...

pirms 6 gadiem, 2013.04.13 19:53

redzēsim ko tu laizīsi,kad pēc eiro ieviešanas viss paliks dārgāks !!!

pirms 6 gadiem, 2013.04.13 19:26

13.04.2013. 12:17:52
tu to latiņu vari sev vienā vietā iebāzt un pēctam nolaizīt :DDDDD

pirms 6 gadiem, 2013.04.13 13:36

ŪDENSTORNIS

Tas ir tāpēc, ka vairums deputātu nāk no laukiem.

pirms 6 gadiem, 2013.04.13 11:12

Domes darbinieks 1

Absurds.Domē vienmēr smaržo pēc kūts.

pirms 6 gadiem, 2013.04.13 01:34

Patiešām, Diāna vairs neaprot, ko raksta. Kūts viņai prātā.

pirms 6 gadiem, 2013.04.12 21:15

"Šķiet, novada domē šajā reizē pat mazliet smaržoja pēc kūts, bet ministrs to neuzvēra un varbūt tā nemaz nebija patiesība." Nē nu debilisma kalngals!!!

pirms 6 gadiem, 2013.04.12 21:04

Vietējās ziņas