Eksperimentā ģimenes samazina nešķiroto atkritumu daudzumu vairāk nekā divas reizes 1

Kampaņas “Šķiro! Tas ir vieglāk, nekā šķiet!” ietvaros realizētais eksperiments pierādījis, ka šķirojot iespējams ievērojami samazināt ģimenes radīto poligonā noglabājamo atkritumu daudzumu. Bobslejista Daumanta Dreiškena ģimene mēneša laikā samazināja nešķiroto atkritumu daudzumu no 17,5 līdz 8,5 kg, kas nozīmē, ka gadā šādi poligonā nonāk par 468 kg mazāk atkritumu, informē  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Anda Zaļepska.

A.Zaļepska atklāj, ka Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas organizētās kampaņā, kas notika martā, tika aizsākts eksperiments “Samazini atkritumu daudzumu!”, kurā žurnālista Anša Bogustova, bobslejista Daumanta Dreiškena, dizaineres un blogeres Ievas Cipruses, kā arī kulinārijas blogeres Katrīnas Mames ģimenes četru nedēļu garumā ar savu piemēru pierādīja, ka šķirot tiešām ir vienkārši.

Pēc četru nedēļu šķirošanas D.Dreiškena ģimenē nešķiroto atkritumu svars procentuāli samazinājies visvairāk.

“Šķirošanā iesaistās visa mūsu ģimene – bērniem jo īpaši patīk placināt plastmasas un kartona iepakojumus, bet pēc tam pašiem izmest tos attiecīgajos konteineros. Jau tagad viņiem atkritumu šķirošana šķiet pašsaprotama - bērni mācās ļoti ātri, tāpēc īpaši svarīgi rādīt labu piemēru,” stāsta D.Dreiškens.

“Eksperimentā vēlreiz apstiprinājās – ja ir vēlme šķirot, tad ārējie apstākļi nav noteicoši un šķirot ir pavisam viegli. Visbiežāk uzsākt šķirošanu rosina rūpes par dabu un mūsu bērnu dzīvi nākotnē, bet ne mazāk motivējošs faktors ir iespēja samazināt mājsaimniecības izdevumus,” saka LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

“Kampaņā arī atgādinājām, ka šķirojamo atkritumu konteineru izvietošanu var prasīt apsaimniekotājam vai pašvaldībai, un vairākkārt saņēmām atsauksmes, ka pēc saziņas ar apsaimniekotāju ierīkotas dalītās atkritumu vākšanas vietas. Tas priecē un pierāda, ka ne tikai šķirot, bet arī tikt pie konteinera ir vieglāk, nekā šķiet.”Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas