Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektroapgādes uzlabošanai Aizkapos no Valsts kases aizņemsies 85 tūkstošus eiro 4

Gulbenes novada domes deputāti 14. marta domes sēdē nobalsoja par prioritārā ilgtermiņa aizņēmumu 85 026 eiro apmērā no Valsts kases ar tā atmaksas periodu 15 gadi. Tas tiks izlietots, lai jau šajā pavasarī Gulbenē, Aizkapu rajonā, varētu sākt īstenot vērienīgu elektroapgādes uzlabošanas projektu.

Atmaksāt aizņēmuma pamatsummu novada domei jāsāk ar 2017.gada martu, šo izpildi garantējot ar Gulbenes novada budžetu.

Aizkapos “Sadales tīkli” elektropadeves gaisvadu līnijas plāno nomainīt pret kabeļiem, noņemot stabus, pie kuriem šobrīd atrodas Gulbenes pilsētai piederošās ielu elektroapgaismes spuldzes. Iedzīvotāji, kuru privātās mājas un citi īpašumi, kam ir elektropievade, pagājušajā rudenī saņēma “Sadales tīklu” sagatavotu vēstuli un ieskicētu plānu, pa kuru privātā īpašuma teritoriju tiks raktas tranšejas kabeļu ievietošanai.

Gulbenes novada domes Iepirkuma komisija 9.martā iepirkuma procedūrā darbu veikšanai par uzvarētāju atzina SIA “Woltec” ar līgumcenu 70 269,14 eiro bez PVN. Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis informē, ka šobrīd līgums ar SIA “Woltec” ir parakstīšanas stadijā. “Tiklīdz būs piemēroti klimatiskie apstākļi, darbi Aizkapos varēs sākties,” saka J.Barinskis.

Gulbenes pilsētas pārvaldes Komunālās nodaļas vadītājs Jānis Krastiņš uzsver, ka kopā ar “Sadales tīkliem” nāksies strādāt arī pilsētai.

“Mums nāksies ierīkot arī savus kabeļus, tāpēc mēs vilksim savus apgaismojuma kabeļus pa to pašu kabeļu līniju, kur kabeļus liks “Sadales tīkli”. Būs jāieliek jauni visi apgaismes stabi, arī jānomaina absolūti visas apgaismes spuldzes, jo līdzšinējās netiks liktas atpakaļ. Tas nozīmē, ka Aizkapos būs pilnībā jauna elektroapgāde, uzlabojot jau esošo,” stāsta J.Krastiņš.

Viņš norāda, ka, piemēram, šobrīd Stacijas ielā apgaismes lampa ir tikai uz katra otrā apgaismes staba. Ja izdosies īstenot visu dārgo un apjomīgo projektu, tad ielas Aizkapos kļūs gaišākas. Apgaismes lampas vairs nebūs “ieaugušas” kokos.

Ielu ārējā elektroapgaismojuma projektu Gulbenes pilsētā ir plānots pabeigt šajā vasarā, kad naktis ir īsas un ielu apgaismojuma kādu brīdi var arī nebūt. Arī J.Krastiņš mierina Aizkapu iedzīvotājus, ka viņu mājokļi darbu norises laikā bez elektrības nepaliks, lai gan ielu apgaismojuma kādu brīdi gan varētu nebūt.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

!!!

Uzlējām asfaltu - varam sākt rakt kabeļus !!!

pirms 4 gadiem, 2016.03.22 12:23

Aizkapietis

Butu sadarbojoshies ar lattelecom un ievilkushi pie reizes internetu!

pirms 4 gadiem, 2016.03.22 13:12

dzīve sakārtojas

Aizkapa dzīvē vismaz būs gaišas ielas un jauni stabi.

pirms 4 gadiem, 2016.03.22 16:17

blēdīgie skaitītāji

Nesen uz nedēļu aizbraucu no privātmājas,un pierakstīju elektrības skaitītāja rādījumu.Atslēdzu pilnīgi visu patēriņu,tā teikt izgriezu korķus.Liels ir mans izbrīns,ka šīs nedēļas laikā skaitītājs rāda patērētas 2 kW/h elektrības.Kur varu noskaidrot ši dīvainā gadījuma cēloņus? Tā jau ir klienta nekaunīga apzagšana.

pirms 4 gadiem, 2016.03.22 16:23

Vietējās ziņas