Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektroenerģijas jaunie tarifi satrauc 3

Uzņēmēji pērk elektrību no Igaunijas, jo viņu piedāvājums ir lētāks
Šonedēļ spēkā stāsies jaunie "Latvenergo" elektroenerģijas tarifi. Iedzīvotāji interesējas, vai, piemēram, ir iespējams, ja vienā mājā ir divas mājsaimniecības, proti, vecāki dzīvo ar meitu, kurai ir sava ģimene var palielināt starta patēriņa apjomu no 100 uz 200 kilovatiem.

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka no šī gada 1.aprīļa visām mājsaimniecībām par pirmajām 1200 kilovatstundām būs jāmaksā līdzšinējais starta tarifs - 0,0825 lati par kilovatstundu. Savukārt no 1201 kilovata tiks piemērots pamata tarifs - 0,1074 lati par kilovatstundu.  

Klientam jāiesniedz pieteikums
AS "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa "Dzirkstelei" skaidro, ka starta patēriņa apjoms klientiem - privātpersonām var tikt pārskatīts izņēmuma gadījumos, ja, piemēram dzīvojamā mājā jau ir uzstādīti divi skaitītāji vai klients var dokumentāli pierādīt, ka objektā elektroenerģiju lieto atsevišķas mājsaimniecības (piemēram, izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta par saimniecisko darbību, izziņa no pašvaldības, zemesgrāmatas kopija).


Klientam ir jāiesniedz „Latvenergo" pieteikums, kurā norāda informāciju par apakšlietotājiem un to kontrolskaitītājiem. Speciālisti izskata pieteikumu un 21 dienas laikā sniedz atbildi. Pozitīva lēmuma gadījumā palielina starta patēriņa apjomu.


"Ja, piemēram, divistabu dzīvoklī vienā istabā dzīvo vecāki, otrā - viņu bērns, kurš nodibinājis savu ģimeni, tad tomēr tā tiek uzskatīta par vienu mājsaimniecību. Kā ielikt vienā dzīvoklī kontrolskaitītājus? Katrai istabai atsevišķi? Bet ir jau arī koplietošanas telpas. Iedzīvotājs, protams, var vērsties klientu apkalpošanas centrā ar iesniegumu un pierādīt, ka tās ir tiešām divas atsevišķas mājsaimniecības. Speciālisti izskatīs un sniegs atbildi," stāsta S.Vējiņa.


Balstoties uz „Latvenergo" klientu norēķinu sistēmas datiem, 49 procentus Latvijas mājsaimniecību izstrādātās tarifu izmaiņas neskars, jo to patēriņš gadā nepārsniedz 1200 kilovatstundas. Gulbenes novadā šādas ir 54 procenti mājsaimniecību. "8837 klientiem Gulbenes novadā nebūs būtiska tarifu pieauguma," norāda S.Vējiņa.

 

Pērk no igauņiem
Izmaiņas elektroenerģijas tarifos neiepriecina ne iedzīvotājus, ne uzņēmumus. Domājot par ražošanas izmaksu samazināšanu, arī Gulbenes novadā ir uzņēmēji, kas sadarbojas ar Igaunijas elektroenerģijas pārdevējiem SIA "Enefit". Pašlaik vairāk nekā 500 Latvijas uzņēmumi ir pieteikušies elektroenerģijas pirkšanai no Igaunijas uzņēmuma "Enefit", kura piedāvātais tarifs ir zemāks. Pagaidām "Enefit" elektroenerģiju piegādā tikai uzņēmējiem, lai gan liela interese ir arī no iedzīvotājiem savās mājsaimniecībās.

Uzņēmuma pārstāvis Oskars Kupše "Dzirkstelei" stāsta, ka klienti Gulbenes apkārtnē, kas jau ilgstoši sadarbojas ar "Enefit", ir SIA "Avoti SWF", "Alta S" veikali, "Dobeles Dzirnavnieka" vairumtirdzniecības bāze. Savukārt ar 1. aprīli sadarbību ar "Enefit" uzsāks "Kombainserviss", "Gulbene Energo" un SIA "Vasks".


Viens no "Enefit" speciālistiem, kas tieši strādā ar uzņēmumiem Gulbenē, ir gulbenietis Intars Palameiks. Viņš "Dzirkstelei" stāsta, ka uzņēmēji šajā laikā meklē iespējas ekonomēt. "Mums ir individuāla pieeja katram uzņēmējam. Cena, kuru varam nodrošināt gan īstermiņā gan ilgtermiņā, ir zemāka nekā jaunā izsludinātā "Latvenergo" cena. Ir klienti, kas ietaupa no 2 latiem līdz pat 400 vai 500 latu. Tas ir atkarīgs no patēriņa. Nav būtiski, kur uzņēmums atrodas, apkalpojam visus klientus. Nekādi citi finanšu ieguldījumi pie mums nav jāveic," stāsta I.Palameiks.


"Kombainserviss" saimnieks Vasilijs Zagoruiko "Dzirkstelei" saka, ka lēmumā pirkt elektrību no igauņiem nav nekas īpašs. "Kurš lētāk pārdod, pie tā arī ejam. Arī pašvaldībai vajadzētu pāriet pie operatora, kurš ir lētāks," uzskata V.Zagoruiko.


Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa norāda, ka pagājušajā gadā par to tika diskutēts, bet pagaidām nav nolemts kaut ko mainīt.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

333

Salaspili nekad nebija AES... Tur atrodas mazjaudigs reaktors prieks zinatnei. Un sarazotas energijas labi ja apkurei Salaspili pietiktu. Vismaz kaukad bija rakstits ka tuvakas majas izmantoja apkurei to siltumu, ko razoja reaktors.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 18:28

.

jāsaka Lembergam, lai pakruķī savas sviras un lai atjauno Salaspils AES un vēl paši varēsim tirgot uz ārzemēm elektroenerģiju.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 11:05

JĀNIS

VAI IR IESPĒJAMS VISAM NOVADAM PIRKT ELEKTROENERĢIJU NO IGAUNIJAS? NOVADA DOMEI VAJADZĒTU ATKĀRTOTI DISKUTĒT PAR IESĀKTO.

pirms 9 gadiem, 2011.03.30 10:52

Vietējās ziņas