Elektroniski piesakās aktīvi

Līdz pagājušajai pirmdienai lauksaimnieki elektroniski varēja pieteikties platību maksājumiem bez atbalsta samazinājuma. Lauku atbalsta dienesta speciālistu apkopotā informācija liecina, ka platību maksājumiem pieteikšanās notikusi ļoti aktīvi. Gulbenes novadā elektroniski pieteikumi saņemti aptuveni no 96 procentiem zemes īpašnieku.

“Aktīvi ir bijuši visu Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes apkalpes zonas novadu zemes īpašnieki. Domāju, ka šo pieteikšanās aktivitāti veicināja novados rīkotie informējošie pasākumi. Pieteikumus varēja iesniegt ne tikai reģionālajos centros, bet arī daudzu bibliotēku informācijas centros un citviet. Mums nenācās uzklausīt arī nekādas pretenzijas, ka viss jāveic elektroniski. Vienīgais lūgums - lai nākamajā gadā cilvēki pieteikšanos neatliktu uz pēdējām dienām, jo veidojas rindas. Ne jau visi cilvēki spēj apgūt darbības datorā, tāpēc viņiem ir vajadzīga palīdzība. Daudzi cilvēki, lai pieteiktos, bija ieradušies kopā ar saviem bērniem, kuri palīdzēja veikt visas darbības. Savulaik bērni bija arī tie, kas palīdzēja pieteikšanos veikt arī papīra formā,” stāsta Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Indričeva.

Viņa atzinīgi vērtē faktu, ka zemnieku saimniecība tiek nodota no paaudzes paaudzē. “Ieklausoties vecāku padomos, saimniekošanu turpina bērni. Viņiem vismaz ir darbs. Tādu piemēru arī Gulbenes novadā ir daudz,” piebilst S.Indričeva.  

Lauku atbalsta dienesta speciālisti atgādina, ka vienotajiem iesniegumiem, kas iesniegti pēc  23.maija, bet ne vēlāk kā 15.jūnijā (ieskaitot), atbalstu samazina par vienu procentu par katru nokavēto darbdienu. Iesniegumi, ko saņemsim pēc 15.jūnija un vēlāk, tiks noraidīti (izņemot gadījumus, ja iesniegumu līdz 2016.gada 15.jūnijam nebija iespējams iesniegt ārkārtas apstākļu dēļ),” brīdina S.Indričeva.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas