Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektrotīklu darbinieki palīdz kaķim 9

Pagājušajā piektdienā Gulbenē, Ausekļa ielā, palīdzību kaķim, kurš nezināmu iemeslu dēļ bija uzskrējis augstsprieguma stabā, tur pavadot piecas stundas, nācās sniegt SIA "Latvenergo" avārijas brigādes vīriem. Dzīvnieks laimīgi atgriezās uz zemes un tūlīt devās savās gaitās.

"Pa savas mājas istabas logu aptuveni pusdesmitos no rīta ievēroju, ka augstsprieguma stabā pie manas mājas sēž kaķis. Cilvēki mēģināja kaķi nosaukt zemē, bet, nezinot dzīvnieka vārdu, tas neizdevās. Augstsprieguma stabā, kurā ir četri vadi, kaķis bija ielīdis starp otro un trešo vadu, apjukumā nesaprotot, kā tikt lejā. Kad pulksten 13.00 dzīvnieks vēl tupēja stabā, nolēmu, ka kaut kas ir jādara lietas labā," stāsta Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns, kurš šobrīd ir slimības atvaļinājumā.

 

Vīrietis, zinot, ka kaķu nocelšana no staba nav "Latvenergo" darbinieku pienākums, vispirms konsultējies ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieri Vijāru Griķi, kā konkrētajā gadījumā rīkoties.

 

Diemžēl V.Griķa vadītās daļas glābēji palīdzēt nevarēja, jo ir darīšana ar augstsprieguma līniju. Sazinoties ar "Latvenergo" avārijas dienestu, tā speciālisti pēcpusdienā aptuveni pulksten 15.00 kaķi no staba nocēluši. Vispirms gan nācies atslēgt elektroenerģijas padevi.

 

"Pēc tam piezvanīju "Latvenego" darbiniekiem un pateicos par palīdzību konkrētajā gadījumā. Viņi bija patīkami pārsteigti, jo līdz šim neko labu neesot dzirdējuši," piebilst J.Aleksāns. Savukārt "Latvenergo" darbinieki atzina, ka kaķu nocelšana no augstsprieguma stabiem esot reta parādība.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

SIA "LATVENERGO" direktors

Izsaku pateicību visiem SIA "LATVENERGO" augstsprieguma tīkla darbiniekiem, kuri piedalījās kaķa glābšanā. Patīkami, ka ir šāds ziņu avots, kur uzzināt par to, ko darbinieki dara darba laikā.
Izsaku pateicību, jo nav iespēju izmaksāt prēmiju. Ja nu vēl drusciņ samazinātu algu, tad varētu iekrāt naudu prēmijām.
Žēl tikai, ka kaķa glābšanai nācās atslēgt visu pilsētas augstspriegumu - nāksies sodīt darbiniekus, lai zin, ko drīkst un, ko nedrīkst!
Paldies visiem par uzmanību!

pirms 6 gadiem, 2013.02.27 07:56

pele

Cik mīļi...mincis izskatījās apmierināts...

pirms 6 gadiem, 2013.02.20 12:19

upsis

Cik jauki, ka mūsu pilsētā ir cilvēki, kuri nav vienaldzīgi pret nelaimē nonākušiem, lai tas arī būtu tikai kaķis. Un pilnīgi nevietā tā necieņa pret otru...ja kāds ir izdarījis ko labu esam gatavi noriet, nokost...cienīsim citus un pašiem būs vieglāk dzīvot...

pirms 6 gadiem, 2013.02.20 12:15

Neesmu Aleksāns

Shmiize, Tu arī rakstu lasīji vai tikai kaut ko ieklepot izdomāji?
" ... stāsta Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns, kurš šobrīd ir slimības atvaļinājumā...."

pirms 6 gadiem, 2013.02.19 23:06

Shmiize

Vai tad Aleksāna kungs nestrādā algotu darbu domē? Un vai tad piektdiena nav darba diena? Un vai tad darbs sākas pēc plkst.9:30?
Litderīgs gan darbinieks, vismaz noorganizēja kaķa nocelšanu! Izdevusies diena un godam nopelnīta alga!!!

pirms 6 gadiem, 2013.02.19 22:20

Jā, laba doma. Pasaki, kur Tevi atrast, Mežsarg, un svins Tavā pakaļā garantēts.

pirms 6 gadiem, 2013.02.19 19:35

Mežsargs

Iesaku šādas problēmas turpmāk risināt ar svinu.

pirms 6 gadiem, 2013.02.19 19:04

Vietējās ziņas