Elektrovilcieniņš – ļoti iecienīts 2

Vasara ir laiks, kad cilvēki aktīvi dodas dažādos ceļojumos, apceļojot gan tuvākas, gan arī tālākas vietas. Arī mūsu novadu daudzi ir iekļāvuši savā ceļojumu maršrutā.


Pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” tūrisma speciāliste Laura Lulle stāsta, ka no šī gada janvāra līdz jūlija beigām interesentu skaits, kas zvanījuši, rakstījuši vai apmeklējuši aģentūru, salīdzinot datus ar pērnā gada šo pašu laika posmu, ir palielinājies par 28 procentiem.


“Aģentūrā galvenokārt pēc informācijas vērsušies citu Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji, kā arī Gulbenes novada iedzīvotāji. Savukārt vislielākais ārvalstu tūristu skaits ir bijis no Igaunijas, Krievijas, Vācijas un Somijas. Tālākie ciemiņi atceļojuši no Austrālijas, Amerikas un Dienvidāfrikas,” stāsta L.Lulle.


“Aģentūras darbinieces aktīvi piedalījās un tūrisma informāciju sniedza Novada svētkos Litenē un Pilsētas svētku pasākumā Vecgulbenes muižas parkā. Plānojam piedalīties arī Bānīša svētkos Stāmerienā, kas notiks 6.septembrī. Piedaloties šādos pasākumos, cilvēki arvien vairāk uzzina par tūrisma piedāvājumu un atpūtas iespējām Gulbenes novadā.”


Ļoti iecienīts gan starp pilsētas un novada iedzīvotājiem, gan arī pilsētas viesiem šogad ir elektrovilcieniņš. No 1.maija līdz 31.jūlijam elektrovilcieniņš ir pārvadājis apmēram 2000 interesentus.


“Ekskursiju tūres ar elektrovilcieniņu ir populāras arī starp tūristu grupām, kuras ļoti labprāt pilsētas apskatīšanai un iepazīšanai izmanto šo iespēju. Lielākas un mazākas tūristu grupas piesaka arī ekskursijas gida vadībā pa Gulbenes pilsētu un novada pagastiem,” stāsta L.Lulle.


Viņa piebilst, ka arī tūrisma aģentūras, kas organizē ekskursijas pa Latviju, par galamērķi šajā vasaras sezonā izvēlējušās arī Gulbenes novadu. Ir organizētas tūristu grupu ekskursijas uz Lizuma, Tirzas, Stāmerienas un Rankas pagastu, kā arī pa Gulbenes pilsētu.


“Tā kā aģentūras telpās atrodas arī „Biļešu Paradīzes” kase, kur iespējams iegādāties biļetes uz dažādiem pasākumiem visā Latvijā, gan mūsu novada iedzīvotāji, gan arī cilvēki no kaimiņnovadiem labprāt izmanto iespēju iegādāties biļetes,” piebilst L.Lulle. Viņa aicina ikvienu, kas vēl tikai plāno doties lielākos vai mazākos ceļojumos iegriezties aģentūrā, lai saņemtu bezmaksas informatīvos materiālus gan par Gulbenes novadu, gan par citām pilsētām un novadiem Latvijā, gan arī par Igauniju un Lietuvu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Rasa

Tikai ļoti žēl,ka elektrovilcieniņš nekursē pirmdienās.No personīgās pieredzes-atbrauca ciemiņi no Anglijas,vēlējāmies pilsētu apskatīt ar vilcieniņa palīdzību,bet nekā-šiem brīvs.

pirms 7 gadiem, 2014.08.25 21:02

vasara

Izskatās, ka ieņēmumi nesedz pašizmaksu.

pirms 7 gadiem, 2014.08.25 21:52

Vietējās ziņas