“Ēna” seko “Dzirksteles” redaktorei

Anita Sirme: "Avīzes tapšana ir interesants process."
Trešdienas rīta cēlienu laikraksta "Dzirkstele" redakcijā pavadīja Gulbenes 2.vidusskolas 10.klases skolniece Anita Sirme, kura kļuva par galvenās redaktores Gintas Albertes "ēnu". Savukārt Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Gerda Tilgase trešdien kļuva par akciju sabiedrības "Diena" īpašnieka Viestura Kozola "ēnu" Rīgā. Tieslietu ministrijas valsts sekretāram Mārtiņam Lazdovskim Rīgā bija piecas "ēnas", starp kurām arī Lejasciema vidusskolas skolnieces Beāte Medne un Maija Kauliņa. Valsts policijas Gulbenes iecirknī šajā dienā policistu darbam sekoja trīs "ēnas". Arī Gulbenes novada domē trešdien speciālistiem pa pēdām sekoja un modri viņu darba ikdienu vēroja "ēnas". Video no Saeimas nama.

"Dzirksteles" redakcijā A.Sirme vēroja, kā notiek žurnālistu un tehnisko darbinieku pienākumu plānošana, kā pamazām top 17.februāra drukātās "Dzirksteles" datorsalikums. Viņai šī bija pirmā ielūkošanās laikraksta redakcijas ikdienā. Pēc šeit pavadītās ēnu dienas meitene ir neziņā, vai turpmāk dzīvē izvēlēties žurnālistes arodu jeb priekšroku dot grāmatvedības studijām. Lai to izlemtu, nākamajās ēnu dienās A.Sirme plāno kļūt par grāmatveža "ēnu" kādā no novada uzņēmumiem.  

"Avīzes tapšana ir interesants process," "Dzirkstelei" saka A.Sirme. Viņai sevišķi ieinteresējis tieši redaktores, nevis žurnālistu darbs. Jaunietei laikrakstā visvairāk interesē publikācijas par sportu. "Labprāt lasu par cilvēkiem, kurus labi pazīstu. Piemēram, lasīju "Dzirkstelē" par saviem kaimiņiem," stāsta A.Sirme. Vēl patīk viss, kas saistīts ar skaistumu un mājturību. Ar interesi viņa aplūkojusi ar "Dzirksteles" palīdzību tapušās lasītāju imidža pārvērtības. A.Sirmei gribētos laikrakstā arī lappusi ar padomiem ēdienu gatavošanā, tamborēšanā, adīšanā, galda klāšanā.

 

Meitene vidusskolā mācās biznesa klasē, viņas stiprā puse ir matemātika. A.Sirme dzīvo Beļavas pagastā, piecu kilometru attālumā no pilsētas. Ģimenei ir sava zemnieku saimniecība, kas nodarbojas ar piena lopkopību. A.Sirme labi pārzina visus lauku darbus, jo iet palīgos vecākiem. Meitenei ir divas māsas un četri brāļi.

 

"Mēs ģimenē krīzi pašlaik nejūtam. Grūtāk bija, kad piena litru varēja pārdot tikai par 6 santīmiem. Citādāk ir tagad, kad piena litru pārdodam par 17 santīmiem. Strādājam. Arī ceļojam kopā. Plānojam vasarā kopā doties uz Vāciju, brauksim ar prāmi," stāsta A.Sirme.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas