“Ēnas” izseko domniekus un žurnālistus

Vakar Gulbenes novada iestādes un uzņēmumus iekaroja skolēni, kuri vēlējās kļūt par dažādu profesiju pārstāvju "ēnām". "Dzirksteles" redakcijas darbā ielūkojās sešas "ēnas" no Gulbenes 2.vidusskolas 11. un 12.klases - Diāna Kokareviča, Nauris Šķipsna, Sāra Hēpfnere (no Vācijas), Napatsavana Tavornpijakula (no Taizemes), Kristīne Sudare un Laura Šterna. Daži no viņiem atklāja, ka pēc vidusskolas pabeigšanas izvēlējušies studēt žurnālistiku.

Jaunieši dienas gaitā noskaidroja, kā top laikraksts "Dzirkstele", iepazinās ar redakcijas darbiniekiem, noskaidroja principus, saskaņā ar kuriem strādā "dzirkstelieši". "Ēnas" intervēja žurnālistus un devās tiem līdzi uz tautsaimniecības komitejas sēdi Gulbenes novada domē, kur sastapa vēl daudzus citus savus vienaudžus, kuri tur pildīja domes darbinieku "ēnu" funkcijas.  

Gulbenes 2.vidusskolā "Dzirkstele" noskaidroja, ka trīs audzēkņi vakar devās ēnot uz Aizsardzības ministriju, vairāki kļuva par Gulbenes ugunsdzēsēju vai zemessargu "ēnām". Savukārt Gulbenes novada valsts ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere "Dzirksteli" informē, ka vakar pulciņš Gulbenes Bērzu sākumskolas skolēnu kā "ēnas" sekoja ģimnāzistiem.

 

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums. Latvijas Ēnu diena ir biedrības "Junior Achievement - Latvija" preču zīme. Ēnu dienas laikā skolēns var apmeklēt kādu noteiktu darba vietu (valsts iestādē, uzņēmumā, organizācijā) un vismaz 4 stundas vērot darbinieka/profesionāļa darbu un pienākumus. Ēnojamais profesionālis var būt jebkurš darbinieks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas