Enerģijas dzērieni bērniem – cik veselīgi tas ir? 1

Nesen Gulbenē notika reģionāls koncerts, kurā piedalījās bērnu deju kolektīvi no visas Latvijas. Brīvajos brīžos, protams, viņi iegāja veikalā "Maxima" pēc uzkodām un atspirdzinošiem dzērieniem.

Biju lieciniece šādai situācijai. Skolotāja pie kases atpakaļ atveda zēnu (sākumskolas vecuma puisi) ar viņa pirkumu - enerģijas dzērienu. Skolotāja vaicāja darbiniecei pie kases, vai tad mazajiem bērniem drīkst pārdot šādus dzērienus.

 

"Maxima" darbiniece sacīja, ka tāda aizlieguma neesot. Skolotāja uzstāja, lai zēns enerģijas dzēriena vēl neatvērto bundžiņu nodod atpakaļ veikalam un tās vietā paņem bērnam piemērotas limonādes pudelīti. Veikala darbiniece, protams, pieprasīja, lai puika uzrāda čeku par iepriekš izdarīto pirkumu. Nenovēroju, kā tas viss beidzās. Vēlāk pati uzrunāju šo veikala darbinieci, teikdama, ka laikam jau viņa ne pie kā nav vainīga, bet, manuprāt, enerģijas dzērieni maziem bērniem patiešām ir neveselīgi.

Darbiniece man atbildēja: "Es aizliegt pirkt viņam nevarēju. Neesmu viņa mamma."


Vēlējos uzzināt veikala politiku attiecībā pret maziem bērniem un enerģijas dzērienu tirdzniecību viņiem, noprotot, ka likums nekādus aizliegumus nenosaka. Bet kāda ir morālā atbildība?

 

"Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš "Dzirkstelei" skaidro: "Demokrātiskā valstī katram cilvēkam ir tiesības uz saviem uzskatiem par visu, ieskaitot dažādu produktu veselīgumu un neveselīgumu, taču galīgo spriedumu visās jomās nosaka likums vai (un) tiesa. Latvijas un Eiropas Savienības likumi atļauj minēto produktu lietot arī bērniem. Tāpēc veikalam vai darbiniekam nav absolūti nekādu tiesību liegt viņam to iegādāties, un, ja tas liegtu to iegādāties, jebkurš varētu veikalu un darbinieku iesūdzēt par to tiesā. Tādējādi mūsu darbiniece rīkojusies absolūti pareizi, bet, ja skolotāja, Jūs vai kāds cits uzskata citādi, jāierosina likumdošanas instancēs likumu maiņa šā vai jebkura cita produkta sakarā, ja tas liekas kaitīgs utt. Vai arī jāpārliecina bērni vai viņu vecāki, ka labāk šādus produktus nelietot. Bet tikmēr mūsu morālā, juridiskā u.c. atbildība ir un būs Latvijas likumu ievērošana.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kas tas par sviestu, protams, ka pārdevēja nevar aizliegt pirkt enerģijas dzērienus bērniem, varbūt nepārdosim resnajiem šokolādi??? :D viss tika darīts ļoti pareizi, lai vecāki uzmana savus bērnus, nevis veikala darbinieki :D

pirms 8 gadiem, 2012.10.02 02:12

Vietējās ziņas